Taka sytuacja zdarzyła się w historii polskiej wersji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” chyba po raz pierwszy. Wygląda bowiem na to, że spostrzegawczy widzowie poznali nazwisko zwycięzcy na tydzień przed oficjalnym ogłoszeniem wyników jesiennej odsłony show. Do niefortunnej wpadki doszło w miniony piątek wieczorem, tuż po zakończeniu półfinałowego odcinka, podczas którego dowiedzieliśmy się, którzy uczestnicy zawalczą o czek o wartości 100 tysięcy złotych na wybrany przez siebie cel charytatywny oraz trofeum – tzw. Złotą Twarz.

Finał „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15”

Zgodnie z regułami programu, w wielkim finale „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jest miejsce tylko dla czterech gwiazd, które zdobyły najwięcej punktów w dotychczasowych odcinkach show. Po zsumowaniu wszystkich not okazało się, że po dziewięciu odcinkach w górnej części tabeli znaleźli się: Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Łaska, Adam Zdrójkowski oraz Robert Janowski. Choć Paulina Sykut-Jeżyna, Klara Williams, Krzysztof „Chris” Cugowski i Tomasz Ciachorowski mieli na swoim koncie sporo udanych metamorfoz, to niestety musieli pożegnać się z marzeniami o zwycięstwie.

Kto wygrał „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15”?

Nie jest tajemnicą, że odcinki flagowego show Polsatu nagrywane są ze sporym wyprzedzeniem. Ekipa 15. sezonu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” spotkała się na planie po raz ostatni na początku listopada, krótko po tym jak media obiegła informacja o rozstaniu występującego w finale Adama Zdrójkowskiego z Wiktorią Gąsiewską.

Co oczywiste, wszystkie osoby pracujące przy programie, na czele z uczestnikami, mają bezwzględny zakaz ujawniania jakichkolwiek informacji związanych z przebiegiem show. Ta zasada obowiązywała też oczywiście finalistów podczas zorganizowanej ostatnio transmisji live na oficjalnym profilu programu w serwisie Instagram. Choć finałowej czwórce udało się trzymać język za zębami i zręcznie omijać odpowiedzi na pytania widzów o wyniki finału, to czujni internauci i tak odkryli, kto najprawdopodobniej został zwycięzcą 15. edycji show. Jak to możliwe?

Widzowie instagramowego live czatu mieli bowiem okazję dojrzeć na widocznej w kadrze ścianie w domu Roberta Janowskiego... charakterystyczną Złotą Twarz, czyli nagrodę przyznawaną zwycięzcy programu.

Myślicie, że Robert Janowski nie zdawał sobie sprawy z tego, że jego nagrodę było widać podczas transmisji?

Zobacz także: