Tusz do rzęs to kosmetyk, w którym pokładane są wielkie nadzieje. Marki beauty prześcigają się zatem w tworzeniu kolejnych formuł spełniających coraz większe oczekiwania. Inspiracji, które mają im wskazać następne trendy, szukają właściwie na każdym kroku. Dzięki temu otrzymaliśmy już maskary z efektem sztucznych rzęs i wiele innych propozycji. Jedną z nich były też tusze z efektem wachlarza. Teraz rozłożyste i pięknie podkreślone włoski pojawiają się w kolejnej odsłonie. Chodzi bowiem o tusz do rzęs z efektem skrzydeł motyla. W tym przypadku autorzy nowych formuł i szczoteczek skupili się nie tylko na wydłużeniu i rozpostarciu rzęs, ale jeszcze na ich podkreśleniu. Chodziło bowiem o to, żeby dosłownie można nimi było trzepotać jak skrzydłami. Na szczęście wybór nie kończy się na kilku tuszach z efektem motyla, na który jasno wskazuje nazwa z etykiety. Wystarczy sięgnąć po dowolną maskarę, która oferuje wszystkie kluczowe dla tego wykończenia makijażu elementy. Trafiliśmy przynajmniej na 7 kosmetyków, które są w stanie nadać rzęsom wygląd inspirowany skrzydłami motyla.

Tusz do rzęs z efektem skrzydeł motyla – Eveline Cosmetics Extension Volume

Tusz do rzęs wydłużająco-podkręcający Eveline Cosmetics Extension Volume to jeden z kosmetyków z efektem motyla. Kluczowa dla jego działania jest nie tylko formuła, ale również szczoteczka. Właśnie dzięki niej udaje się rozpostrzeć i podkręcić włoski. W tym konkretnym przypadku zastosowano szczoteczki Perfectr Brush i Bold & Flexy Brush, które są opatentowane przez markę. Zostały wykonane z użyciem najnowszych materiałów w technologii DuPoint Hytrel®. Dzięki nim każde pociągnięcie pozwala precyzyjnie rozdzielić włoski i pokryć tuszem nawet najkrótsze rzęsy w kącikach oka. Tym sposobem makijaż takim kosmetykiem pozwala odmienić spojrzenie i nadać mu wyrazu.

 

 

Tusz do rzęs z efektem skrzydeł motyla – Miya myNATURALmascara

Wśród maskar z efektem skrzydeł motyla można też znaleźć pielęgnacyjne formuły, które dbają nie tylko o makijaż, ale również o zdrowie i kondycję rzęs. Takim kosmetykiem 2 w 1 jest tusz Miya myNATURALmascara. Z uwagi na to, że jest to produkt do makijażu, na pierwszym miejscu stawiane są oczywiście jego możliwości w tym zakresie. Tusz wydłuża rzęsy, podkręca je, a do tego jeszcze z każdym pociągnięciem zwiększa ich objętość. Efekt jest uzależniony nie tylko od formuły, ale również od szczoteczki. Jej zwężająca się końcówka pozwala pomalować nawet najkrótsze rzęsy w kącikach oczu. Dodatkowo łatwo i precyzyjnie rozprowadza tusz na rzęsach, co sprawia, że nie zostawia grudek i nie skleja włosków. Na plus działa także odżywcza formuła, w której znajdują się: woski karnauba, candelilla i myrica, olejek arganowy, wyciąg z żywicy akacji, olejek różany oraz olejek rycynowy.

 

 

Zobacz także:

Tusz do rzęs z efektem skrzydeł motyla – Nutridome

Maskarę, która pozwoli wykonać makijaż oka z efektem skrzydeł motyla, można znaleźć też w Nutridome. Podkręcający i wydłużający rzęsy tusz ma wszystko, co jest do tego potrzebne. Warto zacząć od silikonowej szczoteczki. Dzięki zaokrągleniu każde pociągnięcie pozwala unieść i wydłużyć włoski. Dodatkowo elastyczna końcówka dopasowuje się do indywidualnego kształtu rzęs, co pozwala na ich precyzyjne rozczesanie i podkreślenie. Warto też zwrócić uwagę na samą formułę. W tej zawarte są nie tylko pigmenty, dzięki którym rzęsy stają się tak wyraźne, ale również pielęgnujące składniki, które zadbają o ich zdrowie. Wosk ryżowy odpowiada za regenerację, a panthenol zapobiega łamaniu się włosków.

 

 

Tusz do rzęs z efektem skrzydeł motyla – Loreal Paris False Lash Wings

Tusz do rzęs Loreal Paris False Lash Wings to jeden z tych kosmetyków, który powstał specjalnie z myślą o tworzeniu efektu skrzydeł. W tym celu została opracowana specjalna szczoteczka, która ma dla jego działania kluczowe znaczenie. Sculpt o jednostronnie rozmieszczonym włosiu, a dokładnie krótszych i dłuższych silikonowych włoskach, podczas każdego pociągnięcia jest w stanie dotrzeć do wszystkich rzęs i podkreślić je już od nasady. Tu pojawia się dodatkowy efekt, który nazywa się tight line. Chodzi w nim o wypełnioną linię rzęs, co daje wrażenie zagęszczenia. Dodatkowo rozpościera rzęsy dokładnie w taki sposób, żeby dawały wrażenie skrzydeł motyla. Formuła tego kosmetyku skupia się też na pogrubieniu, co w efekcie przekłada się na spektakularne podkreślenie rzęs.

 

 

Tusz do rzęs z efektem skrzydeł motyla – Lavera Butterfly Effect

Lavera Butterfly Effect to tusz do rzęs, którego nazwa jasno wskazuje na efekt motyla. Maskara oferuje sporo możliwości, które pozwalają pięknie podkreślić oko. Można nawet powiedzieć, że to wielozadaniowy tusz do rzęs. Nie jest to jednak przypadek, a konkretnie przemyślana formuła oraz rozprowadzająca ją szczoteczka. Jej silikonowe włoski i zaokrąglona końcówka to sposób, żeby podkreślić nawet najkrótsze rzęsy i uwzględnić je jako element interesującego nas skrzydła motyla. Formuła tuszu z włóknami bambusa precyzyjnie pokrywa każdą rzęsę, dodaje objętości i unosi. W podsumowaniu można zatem podkreślić, że to maskara, która jednocześnie skupia się aż na trzech kwestiach: uniesieniu, rozpostarciu i kryciu, dzięki któremu rzęsy wydają się dłuższe i grubsze.

 

 

Tusz do rzęs z efektem skrzydeł motyla – Paese cheeky

Lista maskar, które dają efekt motyla, na szczęście jest dość długa, a to pozwala każdemu na indywidualny wybór najlepszego tuszu. Jednym z nich może być Paese cheeky. Do jego głównych zadań należy wydłużenie i uniesienie rzęs, co przekłada się na efekt skrzydeł motyla. Jego lekka i żelowa formuła pozwala na potęgowanie podkreślenia włosków. W grę wchodzi nałożenie kilku warstw produktu. Kluczowa dla tego, jak będą wyglądać nasze rzęsy, jest jednak szczoteczka. W tym przypadku jej sztywny rdzeń szczoteczki unosi je, a miękkie włosie nie podrażnia powieki i pozwala pokryć wszystkie włoski, te najkrótsze w kącikach oczu nie stanowią tu wyjątku. Dodatkowo kosmetyk zawiera ekstrakt z czarnej perły, który odżywia, rewitalizuje i nawilża rzęsy.

 

 

Tusz do rzęs z efektem skrzydeł motyla – PUPA Vamp Extreme

Maskara PUPA Vamp Extreme to kolejny kosmetyk do makijażu, który jest w stanie stworzyć na rzęsach efekt skrzydeł motyla. Każde pociągnięcie szczoteczką rozpościera włoski, żeby były rozłożyste jak wachlarz. Spektakularny efekt zależy jednak jeszcze od kilku innych kwestii. Intensywne pigmenty pozwalają podkreślić spojrzenie, a sama formuła dodaje objętości. Bardzo ważna jest także sama szczoteczka, bo od niej zależy efekt końcowy. W tym przypadku mamy do czynienia z innowacyjnym kształtem. Dzięki niemu szczoteczka zapewnia łatwość i szybkość aplikacji, a także pokrycie nawet najkrótszych rzęs, żeby były maksymalnie rozłożyste i prezentowały się jak skrzydła. Tusz nie osypuje się w ciągu dnia, nie odbija się na powiekach i ma wszystko, żeby wpisywać się w ten popularny trend makijażowy.