Mel C odwołała występ na Sylwestrze 2022 z TVP2 w Zakopanem

Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. Na kilka dni przed końcem roku TVP została bez głównej gwiazdy swojej imprezy sylwestrowej. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia brytyjska piosenkarka Melanie Jayne Chisholm, znana lepiej jako Mel C, oznajmiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że rezygnuje z występu na Sylwestrze Marzeń z Dwójką w Zakopanem. Była członkini sławnej w latach 90. grupy Spice Girls wyjaśniła swoją decyzję różnicami światopoglądowymi.

W świetle informacji, które zostały mi przedstawione, a które nie zgadzają się z moimi poglądami na temat społeczności, które wspieram, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce na Sylwestra, jak planowałam – oznajmiła artystka.

Mel C wieloletnią sojuszniczką społeczności LGBTQ

Występ Melanie C na Sylwestrze z TVP2  od samego początku budził sporo emocji w sieci. Po tym, jak Telewizja Polska ogłosiła, że to właśnie ex-Spicetka będzie zagraniczną gwiazdą ich imprezy w Zakopanem, na profilach Mel C w mediach społecznościowych pojawiło się sporo krytycznych komentarzy. Wielu internautów wprost zarzuciło Mel C hipokryzję. Przypomnijmy bowiem, że wokalistka od wielu lat wspiera społeczność LGBTQ. W ubiegłym roku gwiazda została nawet uhonorowana na gali rozdania nagród British LGBT Awards statuetką „Celebrity Ally”.

Dla kogoś, kto jest tak mocnym sprzymierzeńcem, to ogromny wstyd, że przyjmujesz pieniądze od Telewizji Polskiej, która zrobiła tyle dla nienawiści i dyskryminacji polskiej społeczności LGBTQ. Jestem zdegustowany twoimi działaniami, Mel. Pieniądze są dla ciebie ważniejsze niż bycie prawdziwym sprzymierzeńcem – napisał jeden z fanów wokalistki.

Mel C na gali rozdania British LGBT Awards 2021 / fot. Getty Images

Wszystko wskazuje na to, że Mel C wzięła sobie do serca informacje przekazane jej przez internautów i właśnie z tego powodu postanowiła odwołać swój występ na imprezie sylwestrowej w Polsce.

O tym, dlaczego decyzja piosenkarki nie powinna być dla nikogo wielkim zaskoczeniem napisał w mediach społecznościowych pisarz Mikołaj Milcke.

Po pierwsze (i najważniejsze) Mel C pozostała wierna swoim poglądom. Gdy w drugiej połowie lat 90. Spice Girls wspierały społeczność LGBT, polska społeczność LGBT nie miała pojęcia, że coś takiego jak społeczność LGBT istnieje – napisał autor bestsellerowej powieści „Gej w wielkim mieście”.

Decyzja Mel C nie zaskakuje tym bardziej, że współautorem największych przebojów Spice Girls (oraz jej solowych) jest gej! Richard Stannard pokazuje w mediach społecznościowych migawki z życia ze swoim partnerem. Decyzja Mel C o odwołaniu udziału w szopce organizowanej przez TVPiS mnie nie dziwi. Czułem, że tak będzie. Gdyby postąpiła inaczej zadałaby kłam zasadzie girl power – wyjaśnia Milcke.

Zobacz także:

TVP komentuje rezygnację Mel C z występu w Zakopanem

Na reakcję publicznego nadawcy nie trzeba było długo czekać. W poniedziałek wieczorem na stronie internetowej Centrum Informacji TVP pojawił się oficjalny komunikat w sprawie Mel C. 

Melanie C jest jedną z wielu gwiazd tegorocznego „Sylwestra Marzeń z Dwójką”, która przyjęła zaproszenie i podpisała kontrakt z Telewizją Polską. Swoją obecność potwierdziła w nagraniu skierowanym do polskiej publiczności, w którym podkreśliła, że jest podekscytowana faktem, że Sylwestra spędzi w Zakopanem i będzie wspólnie z nami świętować powitanie Nowego Roku, a dziś – pod naciskiem internetowych komentarzy – niespodziewanie zrezygnowała z występu – oświadczyli przedstawiciele stacji.

Z dalszej części oświadczenia dowiadujemy się, że decyzja zagranicznej gwiazdy zaskoczyła Telewizję Polską.

Spółka z zaskoczeniem przyjęła informację o zmianie planów artystki – czytamy.

TVP przypomina, że Sylwester to koncert dla wszystkich, którzy chcą przywitać Nowy Rok przy dobrej zabawie. Zapraszamy 31 grudnia do Zakopanego i do TVP2 – dodano.

Na razie nie wiadomo, czy organizatorzy Sylwestra Marzeń z Dwójką ogłoszą występ innego wykonawcy w zastępstwie za Mel C.