O tym, kto ma być zagraniczną gwiazdą na organizowanym przez Telewizję Polską Sylwestrze Marzeń w Zakopanem pisaliśmy już od kilku tygodni. Najpierw miała być Dua Lipa, potem Shakira, ostatecznie padło na byłą członkinię zespołu Spice Girls. I nie mowa tu o Victorii. Na scenie TVP2 obok Zenka Martyniuka wystąpić miała Melanie C. Dlaczego miała? Przecież zaledwie trzy dni temu „Wiadomości” podały, że brytyjska wokalistka pojawi się, by wraz z widzami TVP powitać hucznie nowy rok. Niestety, teraz Spicetka wycofuje się ze swojego występu, ogłaszając, że do Polski nie przyjedzie. Dlaczego?

Melanie C nie wystąpi na Sylwestrze Marzeń z Dwójką w Zakopanem

Jestem ogromnie podekscytowana faktem, że Sylwestra spędzę z Wami w Zakopanem. Będziemy się świetnie bawić i świętować nadejście nowego roku – mówiła zaledwie kilka dni temu Melanie C w materiale, który nagrała specjalnie dla polskich widzów. Dziś jednak wiemy już, że była członkini zespołu Spice Girls nie wystąpi na scenie, która w Zakopanem stanęła na Równi Krupowej. Brytyjska wokalistka miała wykonać „Never be the same again" oraz największe hity girls bandu. 

Wiadomość, o występie Melanie C na wydarzeniu, organizowanym przez telewizję publiczną zaskoczyła fanów wokalistki. Dlaczego? 48-latka znana jest ze swojego zaangażowania we wspieranie społeczności LGBT a jak wiemy, Telewizja Polska jest obecnie pod niemałym wpływem konserwatywnej partii rządzącej, która otwarcie dyskryminuje mniejszości seksualne. Menadżer wokalistki nie sprawdził dobrze, kto organizuje wydarzenie, na którym miała wystąpić brytyjska wokalistka?

Zaledwie trzy dni po tym, jak TVP poinformowało o występie byłej członkini Spice Girls na koncercie sylwestrowym, Melanie C postanowiła odwołać swój udział w Sylwestrze Marzeń.

W świetle informacji, które zostały mi przedstawione, a które nie zgadzają się z moimi poglądami na temat społeczności, które wspieram, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce na Sylwestra, jak planowałam. Mam nadzieję wrócić niedługo. Życzę Wam wspaniałych świąt i wszystkiego, co najlepsze na 2023 roku – napisała wokalistka na InstaStory, a identycznie oświadczenie pojawiło się również na jej profilu na Twitterze.

Czy powodem odwołania występu były poglądy polityczne, które reprezentuje obecnie Telewizja Polska? Pozostaje nam się jedynie domyśleć.