Sylwester Marzeń z Dwójką wraca do Zakopanego

Sylwester za pasem, a to w świecie mediów może oznaczać tylko jedno. Największe stacje telewizyjne już od kilku tygodni intensywnie przygotowują się do ostatniej nocy w roku. Telewizja Polska stawia na sprawdzone rozwiązania. Podobnie jak w poprzednich latach, tym razem publiczny nadawca również organizuje wielką plenerową imprezę o nazwie Sylwester Marzeń z Dwójką. Jeśli chodzi o lokalizację, zaskoczeń brak. Sylwester 2022 z TVP2 po raz kolejny odbędzie się u samego podnóża Tatr, czyli na Równi Krupowej w Zakopanem. Organizatorzy zapowiadają widowisko na światowym poziomie przy wykorzystaniu „technologii nowej generacji projektorów, mobilnych ekranów, multimediów i feerii świateł”.

Mając na uwadze aspekt ekologiczny i ekonomiczny, przy budowie scenografii zostaną  wykorzystane elementy z ubiegłorocznego show sylwestrowego – informuje Biuro Programowe TVP.

Sylwester 2022 z TVP2 – ujawniono wykonawców

Okazuje się, że bez większych niespodzianek obędzie się także w kwestii doboru artystów. Na liście wykonawców znalazły się gwiazdy od dłuższego czasu związane z TVP. Skąd to wiemy? Już 26 listopada w zimowej stolicy Polski odbyły się nagrania spotu promującego Sylwestra Marzeń z Dwójką. Na zdjęciach z planu wypatrzyliśmy takich wykonawców jak Viki Gabor, Maja HyżyStanisław Karpiel-Bułecka, zespół Komodo oraz Sławomir Zapała i Magdalena „Kajra” Kajrowicz.

Sławomir i Kajra / fot. AKPA

Co ciekawe, potwierdziły się też doniesienia o tym, że Nowy Rok z widzami TVP2 przywita... Marina Łuczenko-Szczęsna. Warto dodać, że będzie to pierwszy od 12 lat występ Mariny na koncercie sylwestrowym organizowanym przez Telewizję Polską.

Marina jest w doskonałej formie. Jej występ w „Pytaniu na śniadanie” został bardzo dobrze odebrany przed produkcję i spotkał się z pozytywną reakcją ze strony widzów. Stacja nie miała wątpliwości, że zaproponowanie jej występu w Zakopanem jest dobrym pomysłem – donosił kilka dni wcześniej informator serwisu Jastrząb Post.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami mediów, w gronie gwiazd Sylwestra 2022 z TVP2 znajdą się również: Edyta Górniak, która na scenie pojawi się ze swoim synem, Alanem „Enso” Krupą, zwyciężczyni 4. edycji emitowanego w Dwójce programu „The Voice Kids” i reprezentantka Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci Sara James, zespół Golec uOrkiestraZenek Martyniuk z grupą Akcent oraz discopolowy zespół Boys z Radkiem Liszewskim na czele. Sylwestra Marzeń z Dwójką swoim występem uświetni także Justyna Steczkowska, która w ostatnim czasie regularnie pojawiała się w TVP2 jako trenerka w programie „The Voice of Poland”. Co ciekawe, podobnie jak Edycie Górniak, wykonawczyni hitu „Dziewczyna szamana” również będzie towarzyszyć jej syn. Przypomnijmy, że Leon Myszkowski razem ze swoim przyjacielem, Michałem Harasimiukiem, tworzy duet didżejsko-producencki o nazwie Mike & Laurent.

Leon Myszkowski, Justyna Steczkowska, Michał Harasimiuk / fot. AKPA

Zobacz także:

To jednak nie wszystko. Na liście potwierdzonych już oficjalnie przez TVP wykonawców znaleźli się również:

 • Kuba Szmajkowski
 • Daria
 • Kasia Moś
 • grupa KOMBI Łosowski
 • Jan Majewski
 • zespół Felivers
 • karawana Don Vasyla
 • kapela Ciupagi

Na imprezie TVP nie zabraknie też silnej reprezentacji polskiej sceny disco. Poza wspomnianymi wcześniej grupami Akcent i Boys, swoje taneczne przeboje zaprezentują:

 • Piękni i Młodzi,
 • Defis,
 • Blanka,
 • Classic,
 • MiłyPan,
 • Playboys,
 • Voyager.

Zagraniczne gwiazdy Sylwestra Marzeń z Dwójką 2022/23

Wbrew temu, o czym wcześniej informowały media, w tym roku TVP również zaprosi artystów z zagranicy. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Zakopanem wystąpiło czterech zagranicznych wykonawców: Jason Derulo, Thomas Anders z Modern Talking, Senhit oraz zespół The Music From ABBA - Arrival From Sweden. W tym roku będą to ukraiński zespół Didzio i kolejny rok z rzędu Thomas Anders.

Zgodnie z obietnicami, na wielkiej scenie w Zakopanem pojawi się także duża międzynarodowa gwiazda. Wiemy już, że nie będzie to Mel C, czyli członkini grupy Spice Girls. Zaledwie trzy dni po tym, jak TVP poinformowało o jej obecności, brytyjska wokalistka odwołała swój występ. 

W świetle informacji, które zostały mi przedstawione, a które nie zgadzają się z moimi poglądami na temat społeczności, które wspieram, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce na Sylwestra, jak planowałam – zakomunikowała artystka, znana z zaangażowania we wspieranie LGBTQIA.

Sylwester Marzeń z Dwójką 2022/23: Black Eyed Peas zamiast Mel C

Dzień przed końcem roku, w piątkowym wydaniu „Pytania na śniadanie”, ogłoszono, że główną gwiazdą „Sylwestra Marzeń” będzie amerykański zespół Black Eyed Peas. Grupa, która ma na koncie hity takie jak „Shut Up”, „Pump It”, „My Humps” czy „I Gotta Feeling”, do 2018 roku występowała z Fergie, obecnie gra w okrojonym składzie: Will.i.am, Taboo i Apl.de.ap. Jak donosił „Pudelek”, TVP przekonała Amerykanów do wzięcia udziału w show niebagatelną stawką. Rzekomo wynosi ona milion dolarów

Co interesujące, na scenie z Black Eyed Peas zaprezentuje się Sara James, która wcześniej wystąpiła z zespołem w finale „America's Got Talent”.

Prowadzący Sylwestra Telewizji Polskiej

Wiemy już, że sylwestrowy koncert w Zakopanem poprowadzi aż sześcioro prezenterów znanych z anteny TVP, głównie gospodarze porannego magazynu „Pytanie na śniadanie”. Będą to: Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska, Izabella Krzan, Tomasz Kammel, Aleksander Sikora oraz Norbi.

Sylwester TVP w Zakopanem bez Maryli Rodowicz

W kontekście sylwestrowych ogłoszeń warto również wspomnieć o tzw. wielkich nieobecnych. W tym roku na Sylwestrze organizowanym przez Telewizję Polską zabraknie bowiem Maryli Rodowicz. Żywa legenda polskiej estrady zdradziła, że w tym roku TVP spóźniło się z zaproszeniem.

Nie bardzo mogę mówić, bo to są tajemnice zawodowe, ale po prostu Telewizja za późno się zgłosiła – wyjawiła w rozmowie z serwisem Plejada.pl.

Okazuje się, że artystka zdążyła już przyjąć inną ofertę. Szczegóły dotyczące sylwestrowych planów wykonawczyni przeboju „Niech żyje bal” na razie owiane są jednak tajemnicą.

Podpisałam już kontrakt z kimś innym, ale nie mogę powiedzieć, z kim – oznajmiła gwiazda.

Zaskoczeni?