Serial „Ty” powrócił na Netflix i szybko znalazł się na szczycie listy najchętniej oglądanych produkcji na popularnej platformie streamingowej. W trzecim sezonie po raz kolejny spotykamy się z Pennem Badgleyem w roli Joe’ego Goldberga – niebezpiecznego stalkera i mordercy, który postanowił zmienić się dla dobra swojej rodziny, na czele z kilkumiesięcznym synem. Co więcej, możemy poznać lepiej Love Quinn, w którą wciela się Victoria Pedretti. Fani oraz fanki hitowego serialu przyznają, że 26-letnia aktorka totalnie ich zachwyciła. Ty też polubiłaś / polubiłeś ją w roli morderczyni, która z trudem kontroluje własne emocje? W takim razie mamy dla ciebie zaskakującą wiadomość. Victoria Pedretti mogła nie zagrać Love. Starała się bowiem o zupełnie inną rolę w „You”!

„Ty 3”: Victoria Pedretti brała udział w castingu do innej roli w „You”! Kogo miała zagrać?

Wyobrażasz sobie serial „Ty” bez Victorii Pedretti jako Love Quinn? My też nie. Okazuje się jednak, że aktorka, którą teraz zachwyca się cały świat, mogła jej nie zagrać. Jak wynika z jej rozmowy z serwisem „Byrdie”, brała udział w castingu do zupełnie innej roli w „You”. Chodzi o Guinevere Beck, czyli postać, w którą ostatecznie wcieliła się Elizabeth Lail. Victoria Pedretti nie ukrywa, że poszło jej bardzo dobrze podczas castingu. Jednak w pewnym momencie temat ucichł. Twórczynie oraz twórcy „Ty” odezwali się do niej dopiero po pewnym czasie – po obejrzeniu „Nawiedzonego domu na wzgórzu” („The Haunting of Hill House”), w którym zagrała i zaproponowali rolę Love Quinn. Co ciekawe, gwiazda hitowej produkcji Netflix nigdy nie zapytała, czy pamiętają ją z castingu do roli Guinevere Beck. 

„Miałam przesłuchanie do roli Beck podczas mojego pobytu w LA, kiedy prezentowałam swoje zdolności na uniwersytecie. Zaszłam dość daleko podczas przesłuchania. Najdalej, jeśli chodzi o jakiekolwiek castingi z moim udziałem. Potem przestałam o tym myśleć” – przyznała Victoria Pedretti w wywiadzie dla „Byrdie” – (…) Greg Berlanti i Sera Gamble zwrócili się do mnie w sprawie „Ty”, bo widzieli, jaką pracę wykonałam w „Hillhouse”. Szczerze mówiąc, nawet nie pytałam, czy pamiętają mnie z przesłuchania do roli Beck. Zaczęliśmy rozmawiać o serialu. Spotkałam się z Pennem Badgleyem, a reszta to już historia”

Przypomnijmy, że w trzecim sezonie „Ty”, który jest dostępny na Netflix od 15 października tego roku, Joe (Penn Badgley) i Love (Victoria Pedretti) przeprowadzają się na luksusowe przedmieścia, by wieść spokojne życie, a także skupić się na wychowaniu ich syna – Henry’ego. Niestety nie do końca im się to udaje. Już w pierwszym odcinku „You 3” dochodzi do morderstwa, z którego konsekwencjami będą musieli mierzyć się w dalszej części serialu. Wszystkie epizody są dostępne na platformie Netflix.