4. sezon „Ty” za nami

Czekaliśmy na to długo i wreszcie się doczekaliśmy. Niestety – chciałoby się powiedzieć. O ile pierwsza część 4. sezonu „Ty” (która zadebiutowała na Netfliksie w lutym) była naprawdę fajnym wprowadzeniem nowej perspektywy do świata Joe Goldberga, o tyle pozostałe odcinki tej odsłony serii (które premierę miały w marcu) przyniosły sromotne rozczarowanie. Twórcom i twórczyniom albo zupełnie skończyły się pomysły na dalszy rozwój zdarzeń, albo tak przekombinowali, że wyszedł z tego nieznośny, banalny i nieudolny twór, naprawdę trudny do oglądania.

I choć po finale 4. sezonu produkcji z Pennem Badgleyem wydawać by się mogło, że ta historia nie ma już racji bytu i po prostu nie ma mowy o dalszej jej części, najnowsze wypowiedzi aktora i showrunnerki sugerują, że nic bardziej mylnego.

„Ty”: 5. sezon powstanie

Mamy pomysł na piąty sezon, którym jesteśmy bardzo podekscytowani – ujawniła w wywiadzie dla „Hollywood Reporter” showrunnerka serialu, Sera Gamble. W najnowszej rozmowie z „IndieWire” sugestię o kontynuacji potwierdził odtwórca głównej roli, Penn Badgley.

Wydaje mi się, że musimy zrobić kolejny sezon. Wydaje mi się, że Joe musi wypić piwo, którego nawarzył, musi upaść jeszcze niżej ze względu na całą swoją nową władzę i bogactwo – stwierdził 36-latek.

Serialowy Joe Goldberg już jakiś czas temu wyjawił, że od dawna zna planowane zakończenie. Zdradzę, że [producent wykonawczy] Greg Berlanti przedstawił mi pomysł na finał i uważam, że jest on genialny – mówił gwiazdor. Jednocześnie zaznaczył, że na 5. odsłonie opowieść o zakochanym w literaturze seryjnym mordercy się zamknie.

Myślę, że jeśli powstanie kolejny sezon, będzie ostatnim – stwierdził Penn w podcaście „Happy Sad Confused”.

Po tych wszystkich słowach nadeszło oficjalne potwierdzenie. 24 marca Netflix poinformował fanki i fanów, że 5. sezon powstanie.

„Ty” 5 sezon: data premiery

Wiemy więc zatem, że 5. sezon „Ty” powstanie, a więc przed nami jeszcze parę odcinków opowieści o socjopacie o morderczych skłonnościach. 

Oczywiście jest zdecydowanie za wcześnie, by spekulować o możliwej dacie premiery 5. części serialu. Patrząc jednak na harmonogramy wydawnicze, można snuć przypuszczenia, że nowe odcinki światło dzienne ujrzą pod koniec przyszłego, tj. 2024 roku, lub na początku 2025 roku.

„Ty” 5 sezon: fabuła

Czego możemy oczekiwać po 5. sezonie „Ty”? Mamy wskazówkę w postaci wywiadu z Serą Gamble także w kwestii fabuły. A przynajmniej jej lokalizacji.

Dowiesz się, jaki będzie następny sezon, kiedy zobaczysz koniec 4. sezonu – zdradziła showrunnerka.

Biorąc pod uwagę finał najnowszej odsłony serialu, możemy spodziewać się, że historia zatoczy koło i kolejny rozdział opowieści rozegra się w Nowym Jorku

W kwietniu 2023 potwierdzono te informacje. Na oficjalnych profilach serialu w mediach społecznościowych, w tym na Instagramie i Twitterze opublikowano zdjęcie głównego bohatera z wymownym opisem, za pośrednictwem którego powitano go w Nowym Jorku. 

Witaj (ponownie) w Nowym Jorku, Joe. Do zobaczenia w 5. sezonie – brzmi opis wspomnianych postów. 

Niestety na więcej konkretów dotyczących fabuły musimy jeszcze poczekać.

„Ty” 5 sezon: obsada

Kogo ponownie – poza Pennem Badgleyem – zobaczymy w obsadzie w 5. sezonu historii Joe Goldberga? Jak istotne miejsce w historii odegra postać Kate, w którą w 4. części wcieliła się Charlotte Ritche? I jakie nowe twarze dołączą do ekipy aktorskiej? Na razie szczegóły pozostają w sferze domysłów. Oczywiście poinformujemy was, gdy tylko poznamy konkrety.