Ulubiona biżuteria Skandynawek to ozdoby, które przypadną do gustu minimalistkom. Subtelne kolczyki, delikatne pierścionki i stonowane naszyjniki mają mocne miejsce w ich szkatułkach z biżuterią. Tym razem bierzemy pod lupę konkretnie ulubione naszyjniki Skandynawek. Wśród ich faworytów są bowiem propozycje, które docenią minimalistki z całego świata. Każdy model podkreśla im modowe motto: mniej znaczy więcej. Wybierając któryś z nich zyskujemy podwójnie. Każdy jest bowiem nie tylko uniwersalnym modelem, który pasuje do wszystkiego, ale również ponadczasową ozdobą, którą będziemy nosić już zawsze.

Ulubione naszyjniki Skandynawek – Łańcuszek

Nie tylko Skandynawki wyznają minimalistyczne podejście do biżuterii. Na liście ulubionych naszyjników Francuzek także można znaleźć same proste rozwiązania, które sprawdzają się w każdym sezonie i pasują do wszystkiego. Minimalistki jednak znajdą znacznie więcej inspiracji wśród ulubionych naszyjników Skandynawek. Mocną pozycję na liście mają łańcuszki. Niewielkie i subtelne ogniwa w różnych kształtach sprawdzą się w ich stylizacjach w każdym sezonie. Nie ma tu znaczenia długość. Mogą być to przylegające chokery, nieco luźniejsze obroże lub po prostu długie naszyjniki. Dowolność dotyczy także koloru. Skandynawki znacznie częściej wybierają złotą biżuterię, ale srebro także nie jest wykluczone.

Ulubione naszyjniki Skandynawek – Perły

Perły kojarzą się przede wszystkim z ulubioną biżuterią Francuzek. W końcu spory udział w wylansowaniu ich miała Coco Chanel. Na tym jednak nie koniec. Potencjał drzemiący z perłach doceniają nie tylko fashionistki znad Sekwany. To także mocna pozycja w szkatułkach z biżuterią Skandynawek. Proste, uniwersalne i ponadczasowe perły idealnie wpisują się w ich estetykę. Najczęściej modowe entuzjastki ze Szwecji, Norwegii i Danii stawiają po prostu na minimalistyczne sznury takich korali, ale na nich wcale nie koniec. Dodatek innych kamieni, połączenie z łańcuszkiem lub dodatkowy akcent w postaci zawieszki wcale nie są wykluczone.

Ulubione naszyjniki Skandynawek – Naszyjnik z zawieszką

Delikatna i subtelna biżuteria Skandynawek nie wyklucza dodatkowych ozdób w postaci zawieszek. Te jednak najczęściej nie przybierają dużych rozmiarów, choć i takie nie są całkiem wykluczone. Ciężko znaleźć punkt wspólny dla samych wzorów. Tu panuje pełna dowolność. W końcu w biżuterii chodzi przede wszystkim o podkreślenie własnego stylu, a nie o wpisanie się w jakieś konkretne ramy. W grę wchodzą zatem proste wzory geometryczne, litery lub całe imiona, monety i inne motywy. Chodzi o to, żeby postawić na spersonalizowany naszyjnik z zawieszką, który będzie nie tylko ozdobą stylizacji, ale być może także amuletem.

Ulubione naszyjniki Skandynawek – Naszyjnik z kryształkami

Klasyczne stylizacje Skandynawek bez problemu dopuszczają błyszczące akcenty w postaci świecidełek z kryształkami, strasem, cyrkoniami lub oczywiście prawdziwymi diamentami. Tego typu ozdoby sprawdzają się na wieczorne wyjścia, a także na co dzień. Naszyjnik z kryształkami to bowiem świetny dodatek nie tylko do koktajlowej sukienki. Z powodzeniem można nosić go do swetra, koszuli z kołnierzykiem lub jeszcze innego ubrania prosto z szafy kapsułowej Skansynawek. Takie mieniące się szkiełka idealnie współgrają przede wszystkim ze srebrem, ale złoto także nie jest wykluczone.

Ulubione naszyjniki Skandynawek – Kolorowy naszyjnik

Skandynawski minimalizm kojarzy się przede wszystkim ze stonowaną paletą kolorów, ale Dunki od lat dowodzą, że moda z północy wcale nie stroni od kolorów. Można zobaczyć to także na przykładzie biżuterii. Surferskie naszyjniki z kolorowymi koralikami również nie są wykluczone. Sprawdzają się w dwóch wariantach. W wersji monochromatycznej lub wielobarwnej. Dzięki temu każdy może wybrać idealny kolorowy naszyjnik dla siebie. Tego typu ozdoby wychodzą na pierwszy plan zwłaszcza w zestawieniu z bielą, czernią, szarościami i beżami, które są bardzo popularne w zestawach Skandynawek.