Ulubiona biżuteria Włoszek to najlepszy dowód na to, że rozmiar ma znacznie. Grube łańcuchy, okazałe zawieszki i spore kamienie jasno wskazują na kierunek, który obierają podczas zakupu nowych błyskotek. Na tym jednak nie koniec. Włoszki stawiają też na konkretne ozdoby i motywy, które sprawiają, że biżuteria idealnie wpisuje się w styl italian chic. Przykłady można zobaczyć na ich szyjach w każdym sezonie. Ulubione naszyjniki Włoszek to bowiem 5 modeli, które mają pewne miejsce w ich szkatułkach z biżuterią. Są odporne na zmieniające się trendy, bo liczy się przede wszystkim własny styl, nad którym pracowały latami.

Ulubione naszyjniki Włoszek – Z krzyżem

Symbolika krzyża nie jest jednoznaczna. Jego znacznie można interpretować na wiele sposobów. Między innymi może być obrazem ducha i materii, czterech stron świata, osi świata, życia, nieśmiertelności, zdolności twórczej, potęgi czy zwycięstwa nad śmiercią. Jego liczne znaczenia sprawiają, że jest motywem, który przemycamy do stylizacji także z pomocą biżuterii. Naszyjniki z krzyżem to jedna z ulubionych ozdób Włoszek. Prosty łańcuszek z rozmaitymi wariacjami na temat tego wzoru, pojawia się w ich stylizacjach niezwykle często. Pozostaje tylko ustalenie, co takiego w nim dostrzegamy, że chcemy mieć go zawsze przy sobie. Być może dzięki temu będzie nie tylko kolejną błyskotką, ale prawdziwym amuletem.

 

 

Ulubione naszyjniki Włoszek – Łańcuch

Włoszki mają słabość do biżuterii XXL. Przykładów, które to obrazują, jest wiele. Jednym z najbardziej charakterystycznych natomiast łańcuch. Połączone ze sobą grube ogniwa to pewniak w ich szkatułkach z biżuterią. Taki naszyjnik może występować jako krótki choker lub długi sznur. Dowolność dotyczy także samej kolorystyki. Pomimo że Włoszki według naszych obserwacji częściej stawiają na złotą biżuterię, to srebro nie jest całkowicie wyeliminowane. Do tego dochodzi kolorowa biżuteria, do której też mają słabość. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, żeby inspirując się ich stylem, wybrać kolorowy naszyjnik.

 

Ulubione naszyjniki Włoszek – Z kryształkami

Wśród Włoszek nie brakuje prawdziwych srok, które lubią świecidełka. Widać to chociażby za sprawą naszyjników z kryształkami, które pojawiają się w ich stylizacjach. Kolia wysadzana mnóstwem mieniących się szkiełek lub nawet naszyjnik z pojedynczym, ale mimo to bardzo efektownym kryształem, bez trudu znajdzie miejsce w wielu ich stylizacjach. Słabość Włoszek do takich ozdób może być widoczna bowiem od rana do wieczora i w różnych sytuacjach. Ozdobny naszyjnik nie musi czekać na specjalną okazję czy wieczorowe wyjście. Będzie świetnym dodatkiem nawet do dresu. W końcu nie ma sensu odkładać noszenia ulubionej biżuterii na później. Zawsze warto mieć ją przy sobie.

Zobacz także:

 

Ulubione naszyjniki Włoszek – Z zawieszką

Naszyjnik z zawieszką to jeden z najbardziej uniwersalnych modeli. Każdy może go bowiem interpretować po swojemu. Do dyspozycji są różne motywy, kolory i wielkości. Dzięki temu to świetny sposób na personalizację. W grę wchodzą naszyjniki z literami, znakami zodiaku i innymi wzorami, które mogą mieć dla nas szczególne znaczenie. Tym sposobem Włoszka lub mieszkanka jakiekolwiek innego kraju może zyskać swego rodzaju talizman. Dodatkowo mamy też trendy biżuteryjne, które wskazują na motywy, które zdaniem projektantek i projektantów mody są na czasie. Wtedy może się okazać, że na topie jest chociażby łańcuszek z monetą. Ilość włoskich domów mody sprawia, że już na miejscu powstaje wiele trendów, które potem trafiają do stylizacji Włoszek.

 

Ulubione naszyjniki Włoszek – Z wieloma zawieszkami

Biżuteryjny maksymalizm nie jest Włoszkom obcy. Wybierając kolejne ozdoby do swoich szkatułek, sięgają nie tylko po rozmiar XXL. Innym sposobem na zyskanie wyrazistych ozdób, które w każdej stylizacji stają się akcentem, którego nie da się przeoczyć, jest także wiele dodatkowych zawieszek. Te pojawiają się nie tylko jako charmsy przy bransoletkach. Naszyjniki z wieloma zawieszkami również wpisują się na listę ulubionych błyskotek Włoszek. Mogą to być konkretne kształty, powielone kryształy, różnokolorowe kamienie lub jeszcze inne dodatki. Grunt, żeby wpisywały się jednocześnie w italian chic i odpowiadały indywidualnym upodobaniom noszącej je osoby.