Ulubiona biżuteria Włoszek dała nam obraz tego, jakie modele najlepiej wpisują się w styl italian chic. Na tym jednak nie koniec. Tematowi postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej. Z tego powody każdą ozdobę bierzemy pod lupę i sprawdzamy, które modele najlepiej ją reprezentują. Ulubione kolczyki Włoszek to temat, od którego zaczynamy. Okazuje się bowiem, że w ich szkatułkach z biżuterią jest wiele pięknych ozdób, które łatwo dopasować także do naszych stylizacji. Dobrze widać to analizując kolekcje polskich marek. Tym razem biżuterię we włoskim stylu znaleźliśmy w kolekcjach Ania Kruk, Rosa i Berries&Co.

Ulubione kolczyki Włoszek – Koła

Kolczyki koła to międzynarodowy przebój. Słabość do nich mają Jennifer Lopez, Rihanna, Bella Hadid, Hailey Bieber i wiele innych. Nie sposób pominąć wśród czołowych fashionistek, które lubią kolczyki koła, Chiarę Ferragni. Włoska blogerka modowa często wybiera właśnie taką ozdobę w przeróżnych odsłonach i stale udowadnia, że to nieodłączny element jej stylu. Idąc śladem influncerki można sięgnąć po nie w wersji złotej, srebrnej lub kolorowej, gładkiej lub z rzeźbieniami, bez ozdób lub kryształkami albo innymi świecidełkami. Tym sposobem ulubione kolczyki Włoszek bez trudu może dopasować do swoich stylizacji każdy.

Ulubione kolczyki Włoszek – Kolorowe

Kolorowa biżuteria to jeden z ulubionych trendów Włoszek. Pomimo że mają słabość do srebra i złota, to jednak bez wahania zastępują je także innymi wariantami. Dzięki temu ich barwne stylizacje opierają się nie tylko na pojedynczych ubraniach czy dodatkach w kolorze, ale często są dopełniane także przez takie detale jak kolczyki. Tu w grę wchodzi różowy, czerwony, zielony, niebieski, żółty i każdy inny, który się podoba lub pasuje do danego zestawu. Kolorowe kolczyki to jednak nie tylko włoski przebój. Z pomocą polskiej marki coraz częściej można je zobaczyć także u nas. Swój udział w ich wylansowaniu miała Anna Lewandowska.

Ulubione kolczyki Włoszek – Wiszące

Biżuteria XXL to jeden z tych trendów, które Włoszki lubią najbardziej. Minimalizm Skandynawek zastępują własnym maksymalizmem, a afekty po prostu robią wrażenie. Kolczyki nie są tu wyjątkiem. Mogą osiągać naprawdę duże rozmiary. Pomimo że w ten trend wpisują się różne modele, to najczęściej powtarzają się kolczyki wiszące. Długie sznury ogniw, kryształków, koralików lub innych ozdób to dość częsty widok przy uszach Włoszek. Z powodzeniem można je łączyć z innymi trendami biżuteryjnymi, które lubią. Oznacza to, że poza wersją w złocie i srebrze mogą pojawić się też kolorowe kolczyki.

Ulubione kolczyki Włoszek – Z kryształkami

Czy Włoszki to sroki? Część na pewno, bo błyskotki nie należą do rzadkiego widoku w ich stylizacjach. Italian chic nie mógłby istnieć nie tylko bez metalicznych tkanin, ale również błyszczącej biżuterii. Na liście ich ulubionych nie brakuje mieniących się szkiełek – kryształki, stras, cyrkonie lub prawdziwe diamenty – każdy może wybrać je w wersji najlepszej dla siebie. Dodatkowo nie muszą one występować tylko w bezbarwnej wersji. W wersji kolorowej mogą być alternatywą dla emaliowanej biżuterii. Dzięki temu widać, że ulubione kolczyki Francuzek i Włoszek mogą prezentować się zupełnie inaczej. Polki też mogą ten trend dopasować do swojego stylu.

Ulubione kolczyki Włoszek – Nausznice

Para kolczyków to w przypadku Włoszek może być zdecydowanie za mało. Dlatego zdarza się, że uzupełniają je nausznicami. Tego typu dodatkowe ozdoby dobierają na różnej zasadzie. Tworzą podobny set lub wręcz przeciwnie wprowadzają na przykład kolorowy akcent. Tym sposobem ich barwne stylizacje mogą zyskać jeszcze kolejny akcent, który podbije odbiór całości. Nausznice cieszą się popularnością już od lat, więc znalezienie idealnej, która pozwoli dopracować stylizacje w oparciu o wskazówki Włoszek, jest sporo. Poniżej prezentujemy kilka modeli, które wpisują się w italian chic i współgrają z wymienionymi już w tym artykule ulubionymi kolczykami Włoszek.