Minimalistyczny design, wykończenie z dbałością o detale połączone z wygodą podczas noszenia – to tylko kilka powodów, dla których buty marki VEJA pokochała sama Meghan Markle. Była (?) księżna Sussex została sfotografowana w modelu V-10 podczas pierwszej oficjalnej wyprawy pary książęcej do Australii. Aktorka słynie z promowania swoim wizerunkiem małych, niezależnych, a przede wszystkim przyjaznych środowisku marek.

Dzięki niej buty VEJA stały się przedmiotem pożądania nie tylko wśród zwolenników mody eko, ale także wśród fanów pary książęcej. Liczba odsłon oficjalnej strony marki wzrosła o 113%, a model V-10 został wyprzedany we wszystkich rozmiarach zaraz po tym jak Internet obiegły zdjęcia Meghan i Harry’ego podczas rejsu wokół wybrzeża południowej Australii.
 

Marka VEJA – ekologiczne buty, które pokochały influencerki. Gdzie je kupić?

VEJA to francuska marka założona w 2005 roku przez parę najlepszych przyjaciół, którzy w trosce o środowisko postanowili stworzyć buty jak najbardziej ekologiczne, a przede wszystkim etyczne na wszystkich etapach produkcji. Ta zaś odbywa się w małych fabrykach w Brazylii, gdzie nie są łamane prawa człowieka, a ich pracownicy mogą liczyć na godne wynagrodzenia. „Koszt produkcji jednej pary butów VEJA jest od 5 do 7 razy wyższy niż koszt wyprodukowania butów marek konkurencyjnych, dlatego, że materiały, których używamy są przyjazne środowisku oraz pozyskane zgodnie z zasadami fair trade”, możemy przeczytać w raporcie dostępnym na oficjalnej stronie marki.

Głównym celem założycieli jest pozostanie w jak największej zgodzie z planetą, dlatego jedna czwarta butów w ofercie marki jest w 100% wegańska. Opakowania to pudełka zrobione z pochodzącej z recyklingu tektury, a ich rozmiar jest ograniczony do absolutnego minimum.

Ulubione tenisówki Kate Middleton, Alexy Chung i Emma Watson - stylowe, wygodne i idealne na lato!

Skóra używana do produkcji sneakersów pozyskiwana jest metodą UPCYCLINGU (wtórne przetwarzanie odpadów w wyniku, którego powstają produkty o wyższej wartości niż surowiec bazowy) z tej odrzuconej przy obróbce ryb, podeszwy są z organicznej gumy z lasów amazońskich, a pozostałe elementy z plastikowych butelek. Do wyprodukowania jednej pary butów VEJA potrzeba średnio TRZECH plastikowych butelek.

Pomimo tego, że VEJA prawie całkowicie zrezygnowała z marketingu i reklamy, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zainwestowała we wsparcie procesów produkcyjnych, na Instagramie oficjalny profil śledzi prawie 400 tysięcy osób. Oprócz Meghan Markle do fanek butów VEJA należą Emma Watson, Emily Ratajkowski oraz influencerki Lucy Williams i Lena Terlutter.

Buty VEJA w Polsce można zamówić online za pośrednictwem Zalando lub & Other Stories, a także oficjalnej strony internetowej butiku Moliera 2. Od tego miesiąca kolekcja dostępna jest także stacjonarnie w Moliera 2.

Odpady po owocach zamiast skóry zwierzęcej? Poznaj tkaniny i materiały przyszłości