Meghan Markle – ile ma lat?

Meghan Markle urodziła się 4 sierpnia 1981 w Los Angeles jako córka terapeutki i operatora filmowego. Jej matka ma pochodzenie afroamerykańskie, natomiast ojciec wywodzi się z rodziny irlandzko-holenderskiej. Przyszła księżna otrzymała po narodzinach imiona Rachel Meghan, lecz już od dzieciństwa używa tylko drugiego z nich.

Gdy Meghan miała 6 lat, jej rodzice się rozstali. Regularnie widywała ojca, choć to matka miała największy wkład w jej wychowanie. Markle dorastała w Hollywood, gdzie uczęszczała do katolickich szkół dla dziewcząt, mimo że jej rodzina była wyznania protestanckiego. Księżna ma dwójkę przyrodniego rodzeństwa: brata Thomasa i siostrę Samanthę.

Księżna Meghan Markle – kariera aktorska

Meghan Markle od dziecka była związana z aktorstwem za sprawą swojego ojca, który pracował przy wielu produkcjach telewizyjnych. Dzięki niemu otrzymała swój pierwszy angaż – w 2002 roku zagrała pielęgniarkę w serialu Szpital miejski. Trzy lata później pojawiła się u boku Ashtona Kutchera w filmie Zupełnie jak miłość. W kolejnych latach występowała w epizodycznych rolach w filmach telewizyjnych i serialach. Można było zobaczyć ją. m.in. w CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku, 90210 i Fringe: Na granicy światów.

Meghan Markle wraca do aktorstwa! Wraz z księciem Harry'm podjęła decyzję, która pomoże jej w karierze >>>

Przełomem dla jej kariery był rok 2010, kiedy to zagrała w dramacie Twój na zawsze razem z Robertem Pattinsonem. W kolejnym roku wzięła udział w czarnej komedii Szefowie wrogowie, a także otrzymała rolę Rachel Zane w serialu W garniturach, z której jest najbardziej znana. Meghan Markle pracowała jako aktorka do 2017 roku. Zakończyła karierę po nakręceniu 7. sezonu W garniturach. Powodem jej decyzji były zaręczyny z księciem Harrym ogłoszone w listopadzie tego samego roku.
 

Meghan Markle jako Rachel Zane w serialu „Suits” (fot. Getty Images)

Zobacz także:

Meghan Markle – filmy

Meghan Markle była związana przede wszystkim z produkcjami telewizyjnymi, choć wystąpiła również w kilku filmach kinowych. W debiutanckim Zupełnie jak miłość zagrała epizodyczną rolę, opisaną w napisach końcowych jako "gorąca dziewczyna". Kolejny niewielki angaż otrzymała w thrillerze telewizyjnym Pajęczyna pozorów. W 2008 roku wystąpiła w komedii Good Behavior i dramacie The Apostles. Dwa lata później pojawiła się epizodycznie w trzech filmach: szalonej komedii Idol z piekła rodem, krótkometrażowym The Candidate i w melodramacie Twój na zawsze, dzięki któremu została dostrzeżona przez szerszą publiczność.

Meghan Markle wystąpi w nowym show Netflixa? >>>

W 2011 roku Meghan wystąpiła nie tylko w produkcji Szefowie wrogowie, ale także w komedii The Boys and Girls Guide to Getting Down, gdzie wcieliła się w imprezowiczkę Danę. Później pojawiła się na drugim planie w komediach Dysfunctional Friends (2012) i Random Encounters (2013). Pierwszą główną rolę Amerykanka zdobyła w filmie TV Iskry miłości z 2014 roku. Sportretowała w niej wziętą dziennikarkę Amy, która w celach zawodowych przyjeżdża z wielkiego miasta do swojej rodzinnej miejscowości. Spotyka tam byłego ukochanego, który przygotowuje się do ślubu z jej dawną przyjaciółką. Amy odkrywa, że jej uczucie do chłopaka wciąż nie wygasło.

Kolejną ważną produkcją aktorki był luźno oparty na faktach kryminał Anti-Social, który jednak zebrał nieprzychylne recenzje. Po jego niepowodzeniu Meghan postanowiła wrócić do komedii romantycznych. W 2016 roku zagrała w Dater's Handbook opowiadającym historię zaradnej bizneswoman zmagającej się z problemami sercowymi. Aby wreszcie związać się z właściwym mężczyzną, bohaterka zaczyna stosować się do poradnika randkowicza, co wywołuje w jej życiu szereg zabawnych sytuacji. Dater's Handbook to ostatni tytuł w filmowej karierze Meghan Markle.

Meghan Markle wyznała, dlaczego nie nosi sukienek od Victorii Beckham, choć uwielbia jej projekty >>>
 

Księżna Meghan Markle i książę Harry – jak się poznali?

Meghan Markle i książę Harry poznali się na początku lipca 2016 roku. Oboje przebywali wtedy w Toronto w Kanadzie – on promował Invictus Games, czyli zawody sportowe dla weteranów wojennych, a ona nagrywała kolejny sezon serialu W garniturach. Po raz pierwszy spotkali się w dosyć niecodziennych okolicznościach – na randce w ciemno zorganizowanej przez wspólnych znajomych. Meghan wspominała w wywiadach, że przed tamtym wieczorem koleżanka zdradziła jej tylko imię mężczyzny, z którym ją umówiła. Aktorka nie miała pojęcia, że spotka się z członkiem rodziny królewskiej.

Powstaje biografia Meghan Markle i księcia Harry'ego. Ukaże się jeszcze tego lata! >>>

Jak się okazało, Meghan i Harry natychmiast przypadli sobie do gustu. Książę od pierwszej chwili był oczarowany urodą Amerykanki. Nie brakowało im także tematów do rozmów. Już kilka tygodni później wyjechali wspólnie w podróż do Botswany, żeby spędzić razem więcej czasu i lepiej się poznać. Po tamtym wyjeździe stało się jasne, że nie mogą bez siebie żyć.
 

Meghan Markle i książę Harry na meczu tenisowym w Toronto w 2017 roku (fot. Getty Images)

Meghan Markle – ślub

Pierwsze plotki o związku Meghan Markle i księcia Harry'ego zaczęły pojawiać się w mediach w lutym 2017 roku, lecz zakochani po raz pierwszy publicznie pojawili się razem dopiero 23 września na Invictus Games. Natychmiast zaczęto spekulować, jak na ten związek zareaguje królowa Elżbieta II. Meghan nie była wszak najlepszą kandydatką na księżną - nie miała szlacheckiego pochodzenia ani angielskiego obywatelstwa, a ponadto była rozwódką. Okazało się jednak, że władczyni zaakceptowała ukochaną wnuka. Już 27 listopada 2017 ogłoszono zaręczyny Meghan i Harry'ego. Ślub zaplanowano na wiosnę następnego roku.

Ceremonia odbyła się 19 maja 2018 na zamku w Windsorze. Pojawiło się na niej 2600 gości, wśród których znaleźli się m.in. Elton John, George Clooney, Oprah Winfrey, James Blunt i Serena Williams. Na wesele zaplanowane po zaślubinach zaproszono 200 najbliższych przyjaciół pary. Drużbą księcia Harry'ego został jego brat William, natomiast Meghan zrezygnowała z wyboru druhny. Do ołtarza poprowadził ją książę Karol, gdyż jej ojciec, Thomas Markle, miał w tamtym czasie problemy zdrowotne. Panna młoda postanowiła wprowadzić zmianę w przysiędze małżeńskiej – opuściła fragment o posłuszeństwie względem męża. Tak samo postąpiła księżna Diana podczas zaślubin z Karolem. Ślub transmitowały telewizje w wielu krajach. Szacuje się, że oglądały go setki milionów osób na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych przewyższył popularnością nawet ceremonię Williama i Kate z 2011 roku.

Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego: zobaczcie, jak wyglądał tort weselny >>>
 

Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego w maju 2018 roku (fot. Getty Images)

Suknia ślubna Meghan Markle – ile kosztowała?

Suknia ślubna Meghan Markle aż do samego końca owiana była tajemnicą. Spekulowano, że aktorka nie zdecyduje się na kreację w klasycznym kolorze, ponieważ już raz była zamężna. Ostatecznie panna młoda wybrała jedwabną, białą suknię zaprojektowaną przez Clare Waight Keller, dyrektor artystyczną domu mody Givenchy. Stylizacja z dekoltem w łódkę i rękawami 3/4 zaskoczyła wielu obserwatorów swoją prostotą i skromnością. Nie była jednak tania – wyceniono ją na 100 tys. funtów, czyli w przeliczeniu ok. 500 tys. złotych.

Księżna Meghan uzupełniła kreację gustownymi dodatkami. W oczy rzucał się szczególnie 5-metrowy tiulowy welon, który ozdabiało 55 wyszytych kwiatów. 53 z nich symbolizowały kraje należące do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, a dwa pozostałe - ulubione rośliny panny młodej. Welon wieńczyła brylantowa tiara należąca do królowej Marii, babci Elżbiety II.

Druga suknia ślubna Meghan Markle też była obłędna! Czyj to projekt? >>>
 

Meghan Markle w sukni ślubnej od Givenchy (fot. Getty Images)

Księżna Meghan Markle – czy ma dzieci?

Księżna Meghan Markle do tej  pory doczekała się z Harrym jednego dziecka. Pałac Kensington ogłosił informację o jej ciąży w październiku 2018 roku. Syn pary, Archie Mountbatten-Windsor, przyszedł na świat 6 maja 2019 w Londynie. Rodzice zdecydowali się zachować szczegóły jego narodzin w tajemnicy. Zrezygnowali również z nadania mu tytułu szlacheckiego. Chłopiec jest obecnie 7. w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.

W styczniu 2020 roku Meghan i Harry postanowili ustąpić z funkcji oficjalnych członków rodziny królewskiej. Archie wychowywany będzie zatem z dala od królewskiego protokołu i zasad panujących na dworze.

Z okazji urodzin Archiego Meghan Markle udostępniła wideo, na którym czyta mu książeczkę! Nie bez powodu >>>
 

Meghan Markle, książę Harry i ich syn Archie Harrison (fot. Getty Images)