Styl Włoszek jest nie do podrobienia, ale to nie znaczy, że nie możemy się nim inspirować i przejmować pewnych elementów, które wypracowały przez lata jego twórczynie. W końcu italian chic może podobać się na całym świecie. Do tej pory analizowaliśmy już rozmaite elementy garderoby, które się na niego składają. Na ubraniach i dodatkach jednak nie koniec. Makijaż Włoszek odgrywa tu nie mniejsza rolę. A skoro już o nim mowa, to nie możemy pominąć pomadek. Ulubione szminki Włoszek to bowiem jeden z tych reprezentantów kolorówki, który najlepiej oddaje ich styl. Okazuje się, że ich zamiłowanie do wyrazistych kolorów w tym przypadku zdecydowanie przygasa. Jednocześnie nie jest to równoznaczne z tym, że w ogóle pomijają wyraziste wargi. Jakie kolory zatem najchętniej nakładają na usta? Sprawdziliśmy u najpopularniejszej włoskiej influencerki, która ma ogromny udział w lansowaniu rodzimej mody na całym świecie.

Nude szminki Włoszek

Cieliste wargi to jeden z ulubionych elementów make-upu Włoszek. Okazuje się, że w tym przypadku nie podążają tak często za kolorem. Na jego miejsce wybierają bardzo neutralne pomadki, które sprawiają, że makijaż świetnie równoważy barwne i nawet te pełne przepychu stylizacje. Subtelnie podkreślone usta to trend makijażowy, który można bez trudu dopasować do własnego stylu. Wszystko nie tylko za sprawą wielu odcieni pomadek nude, ale również ich odsłon w wersji matowej i błyszczącej. Patrząc na usta Włoszek mamy wrażenie, że zdecydowanie wolą wersję z połyskiem, ale tu nic nie jest przesądzone. Najważniejsze jest podążanie za własnym stylem. Wtedy makijaż nigdy nie będzie maską, a przecież o to w tym chodzi.

 

 

Jasnoróżowa szminka Włoszek

Jakie kolory najczęściej pojawiają się na ustach Włoszek. Okazuje się, że pewne miejsce w ich kosmetyczkach i makijażu ma też jasnoróżowa szminka. Pomadki w tym delikatnym odcieniu to kolejny z ich sposobów na zrównoważenie stylizacji. Choć nie tylko na to. Róż jest stale obecny w ich zestawach, więc z drugiej strony może być to też sposób na total look. Niezależnie jednak o tego, do jakiej stylizacji ostatecznie trafi jasnoróżowa pomadka, to jedno jest pewne. Ona zawsze dobrze wygląda i w tym przypadku nie ma sensu dyskutować z Włoszkami. Pozostaje jedynie znalezienie idealnej. Może to być bowiem klasyczna szminka lub pomadka w płynie. Kluczowe jest też wykończenie. Połysk lub mat – to zawsze ma znaczenie.

 

 

Zobacz także:

Różowa szminka Włoszek

Na tej najbardziej neutralnej palecie kolorów makijażowe wybory Włoszek wcale się nie kończą. W końcu to królowe kolorów. Złotym środkiem w ich make-upowych wyborach jest różowa szminka. Idealnie wyważony odcień, który nie jest zbyt jasny i jednocześnie też niezbyt ciemny, to ich kolejny kolorówkowy pewniak. Wargi pokryte tym kolorem robią coś więcej, niż podbijają naturalny odcień ust. Z pomocą takiej szminki makijaż od razu jest bardziej wyrazisty. Jeżeli chce się uzyskać właśnie taki efekt, ale jednocześnie zrobić to z umiarem, to najlepiej pójść właśnie tym śladem Włoszek. W sklepach nie brakuje rozmaitych odcieni, które pozwolą uzyskać różowe i piękne usta. Każdy może zatem inspirując się italian chic znaleźć coś pasującego także do własnego stylu.

 

 

Czerwona szminka Włoszek

Ognista czerwień wydaje się idealnym dodatkiem do włoskiego stylu. Pomimo że nie pojawia się w makijażu tak często jak chociażby pomadka nude, to i ona zajmuje ważne miejsce w wielu kosmetyczkach. Włoszki wybierają ją zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazja. W końcu czerwień na ustach i zmysłowe perfumy to także świetny dodatek do randkowej stylizacji. To jednak jest tu mniej istotne. Okazja do pomalowania ust na czerwono bowiem zawsze się znajdzie. Kluczowe jest jednak znalezienie takiego odcienia, który będzie się nakładać na wargi z prawdziwą przyjemnością. Nasycenie czerwieni i wykończenie to zatem podstawowe kwestie, na które warto zwrócić uwagę, żeby tak jak Włoszki docenić czerwoną szminkę.

 

 

Mocno różowa szminka Włoszek

Wyraziste kolory to jeden z pewniaków nie tylko w szafach Włoszek, ale również w ich kosmetyczkach. Alternatywą dla czerwonej pomadki może być mocno różowa szminka. Ten kosmetyk do makijażu to kolejna z opcji na co dzień, ale i na randkę. Przyciągający wzrok kolor to także świetny sposób, żeby dodatkowo podkręcić stylizację. Idealnie wpisze się w różowe total looki, stworzy ciekawy kontrast z wieloma innymi kolorami, a w razie potrzeby idealnie przełamie czarny lub biały zestaw. Po prostu pomadka do zadań specjalnych. Włoszki doceniają drzemiący w niej potencjał już od lat. Idąc w ich ślady z pewnością nie można się rozczarować. Jak zawsze pozostaje tylko znalezienie najpiękniejszego odcienia i wersji w macie lub połysku wedle uznania.