Bridgertonowie to niekwestionowany hit Netflixa. Serial znalazł się na platformie streamingowej pod koniec grudnia zeszłego roku i od razu podbił serca oglądających go osób na całym świecie. A o scenach seksu pisało się i mówiło długo po premierze. Okazało się, że serial kostiumowy o mocno jednak współczesnym rysie, ze świetnymi kobiecymi postaciami oraz okraszony seksualnymi kwestiami, które działają na wyobraźnię, jak i pozwalają utożsamić się z perypetiami bohaterek i bohaterów, to strzał w dziesiątkę.

Produkcja wytwórni Shondaland i showrunnera Chrisa Van Dusena, którzy mają na swoim koncie takie seriale jak Chirurdzy czy Skandal, szczęśliwie doczeka się kontynuacji. Zarówno ze względu na sukces pierwszego sezonu, jak i na to, że fabuła Bridgertonów została oparta na serii bestsellerowych powieści autorstwa Julii Quinn, która opowiada w nich o losach tytułowej rodziny w czasach regencji.

Co nas czeka w 2. sezonie „Bridgertonów”?

Pierwszy sezon poświęcony był najstarszej córce Bridgertonów, czyli Daphne (Phoebe Dynevor). Dziewczyna marzy o wyjściu za mąż. Ma do tego jak najlepsze warunki: dobre urodzenie i urodę oraz błogosławieństwo samej królowej. Do jej ręki startuje kilku kandydatów. Ona wydaje się najbardziej zainteresowana tajemniczym księciem Hastingsem (Regé-Jean Page).

Drugi sezon Bridgertonów ma być jednak poświęcony, podobnie jak w książce, innej postaci, mianowicie Anthony'emu Bridgertonowi (Jonathan Bailey), najstarszemu z rodu. Czy brat Daphne ułoży sobie życie? W pierwszym sezonie niekoniecznie spełniał oczekiwania swojej matki (Ruth Gemmel) i nie mógł pogodzić się z krępującymi go społecznymi konwenansami. Jak będzie teraz?

fot. materiały prasowe

Historia Meghan i Harry'ego będzie miała swoje odbicie w 2. sezonie „Bridgertonów”?

Adjoa Andoh, która w serialu wciela się w Lady Danbury, ciotkę księcia Hastingsa i jest jedną z bardziej lubianych postaci, zdradziła co nieco na temat drugiej odsłony serii w rozmowie z Entertainment Tonight. Według niej losy Daphne i Simona, młodych małżonków z małym dzieckiem, będą korelowały z doświadczeniami księcia i księżnej Sussex

Choć przyznała, że nie może powiedzieć zbyt wiele, to jednak jej informacje wydają się bardzo ciekawe. Czy twórczynie i twórcy odniosą się do historii Sussexów, którą żyje świat od czasu, kiedy postanowili zrezygnować z roli członków rodziny królewskiej? Andoh zdradziła jedynie, że bez wątpienia Daphne i Simon będą z jednej strony musieli zmierzyć się z wymogami społecznymi związanymi z ich urodzeniem, pozycją. Z drugiej strony są dla siebie wciąż nowymi osobami, w dodatku w ich życiu pojawiło się małe dziecko. To wszystko nie jest łatwe. Przed bohaterami sporo zatem wyzwań. Czy uda im się odnaleźć w nowej sytuacji i funkcjonować wśród londyńskiej śmietanki na własnych zasadach? Zobaczymy. Bez wątpienia ten wątek będzie jednym z ciekawszych, choć oczywiście pierwszoplanową rolę będzie grał Anthony. I bardzo dobrze, bo według nas to ciekawa postać, która ma przed nami jeszcze wiele do odkrycia!

Zobacz także: