W latach 80. nosili go chyba wszyscy! Niebieski cień do powiek był  wówczas flagowym elementem makijażu – choć często występował w duecie z równie silną konkurencją – czerwoną szminką. Zdobił zarówno oczy Madonny, jak i księżnej Diany – bez wyjątku! Tym bardziej, że sprawdzał się nie tylko na większe wyjście, ale i na co dzień. Z biegiem lat jednak – kiedy o latach 80. coraz częściej mówiono jako o epoce kiczu, niebieski cień do powiek zaczął być postrzegany jako coś obciachowego. Teraz jednak powraca! To jeden z najsilniejszych makijażowych trendów A.D. 2022!

Niebieski cień do powiek – modny makijaż 2022

Nie wiadomo właściwie, co takiego ma w sobie, ale powraca nie po raz pierwszy. Jego popularność narodziła się zresztą nieco wcześniej niż w latach 80. (wtedy jednak był absolutnie wszechobecny). Niebieski cień na powiekach na przełomie lat 60. i 70. nosiła choćby Twiggy – świetnie wyglądał z charakterystycznymi trapezowymi sukienkami z epoki. Pasował także do ekscentrycznych, artystowskich looków dzieci-kwiatów. Lata 80. tylko spotęgowały jego popularność. 

Twiggy, 1972 rok / fot. Getty Images

W latach 90. ustąpił miejsca minimalizmowi. Nic dziwnego, w końcu moda jest jak sinusoida. A skoro tak, nie będzie dla was zaskoczeniem, że w latach 2000. znów miał swoje 5 minut. Do różowych welurowych dresików nosiły go ówczesne ikony stylu – Paris Hilton, Britney Spears czy Nicole Richie. Teraz ponownie powraca w wielkim stylu! Niebieski cień na powiekach pokochały także współczesne gwiazdy i influencerki: Jennifer Lopez (która w niebieskim makijażu wystąpiła w kampanii luksusowego domu mody Coach), Barbie Ferreira, Leonie Hanne, Bella Hadid, Katie Jane Hughes czy  Maayan Zilberman. Lansuje go także słynna francuska makijażystka Violette! 

Niebieski cień do powiek szczególnie pasuje dziewczynom o rudych włosach, ale blondynki i brunetki też wyglądają w nim świetnie. Tym bardziej, że nie ma jednego modnego odcienia niebieskiego, postawić więc można na taki, który do naszej karnacji pasuje najlepiej – od pastelowego błękitu, poprzez jasnoniebieski w neonowym wydaniu aż po granat. Wszystkie są równie modne! Szeroki wybór niebieskich cieni mineralnych oferuje m.in. polska marka Annabelle Minerals (powyżej). Są świetne!

Dowolność panuje też w makijażach, które można wykonać z jego pomocą. Niebieski cień na powiekach może więc pojawić się zarówno pod postacią smokey eyes, jak i awangardowej „kreski” (efekt będzie ekstra, jeśli postawicie na niebieski cień do powiek w kremie). Makijażyści zachęcają także do eksperymentów z kolorami tuszów do rzęs. I oczy pomalowane na niebiesko potraktować nie tylko klasyczną, czarną maskarą, ale i bardziej szalonymi tuszami – niebieskim albo zielonym. Bawić się można także, stawiając na nawet najbardziej zwariowane kolory eyelinerów. Jak szaleć to szaleć. Odważycie się? Poniżej znajdziecie kilka inspiracji.

fot. Getty Images

Zobacz także:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez barbie ferreira (@barbieferreira)