Makijaż to nie tylko element stylizacji, to ważna część tego kim jesteśmy. Musi być w zgodzie z naszym gustem, stylem, a przede wszystkim musimy odpowiednio dobrać go do okazji. Wszystko sprowadza się do tego, na czym nam zależy i jak lubimy wyglądać. Makijaż smoky eyes jest na tyle uniwersalny, że pasuje zarówno paniom o jasnej karnacji, jak i obdarzonym śniadą cerą. Wydobywa z oka to, co w nim najpiękniejsze. Nic dziwnego, że kobiety oszalały na jego punkcie. Zobacz za co kobiety kochają makijaż smoky eyes oraz poznaj niezawodne sposoby na ekspresowy makijaż.

Smokey eyes – za co kochamy ten makijaż?

Kobiety pokochały makijaż smoky eyes za niezwykły sposób, w jaki podkreśla oczy. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na mocny, czy na delikatny makijaż, to smoky eyes będzie idealnym wyborem. Jego sekret leży w tym, że tylko wygląda na skomplikowany. W rzeczywistości wystarczy poznać kilka podstawowych technik i cieszyć się z makijażu, który oczaruje nie jedną osobę.

Makijaż smoky eyes powiększa, podkreśla kolor i wydobywa naturalny urok naszych oczu. Dzięki niemu możemy zdecydować, czy chcemy wyglądać lekko i świeżo, czy dodać kilka plamek więcej i nadać sobie nieco bardziej zawadiackiego wyglądu. Smoky eyes może być tajemniczy, romantyczny, delikatny albo drapieżny – w zależności od nastroju i okazji możemy wybrać opcję, która będzie nam pasowała najbardziej. 

Nie trzeba już dłużej się zastanawiać jak zrobić smoky eyes, oto kilka podpowiedzi.

Smokey eyes – delikatny makijaż krok po kroku

Jeśli mamy ochotę na delikatny makijaż, który podkreśli oczy, ale jednocześnie pozostanie lekki i świeży, to delikatny smoky eyes będzie idealnym wyborem.

1. Zaczynamy od nałożenia bazy pod cienie na powieki. Później nakładamy jasny cień na zewnętrzny kącik oka i rozcieramy go wzdłuż załamania powieki. W ten sposób powiększamy optycznie oko. Jeśli chcemy wizualnie zagęścić rzęsy to na patyczek w kształcie kociego języka nakładamy ciemny cień i delikatnie rozcieramy go na linii rzęs. Pamiętajmy, że zdecydowaliśmy się na delikatny makijaż, więc kreska nie może być za mocna.

2. Jeśli chodzi o delikatny makijaż smoky eyes to najlepiej postawić na jasne cienie z jednej palety barw np. na szare. Szary będzie pasował właściwie do każdego koloru tęczówki, więc właśnie ze względu na jego uniwersalność warto mieć go w swojej kosmetyczce. Na całą powiekę nakładamy jasnoszary cień, a później w samym zewnętrznym kąciku robimy plamkę ciemniejszego cienia (najlepiej o kilka tonów) i rozcieramy.

Zobacz także:

3.Jeśli mamy ochotę to możemy pokusić o namalowanie kreski eyelinerem, zadbajmy jednak żeby była cienka.

Smokey eyes – mocny makijaż krok po kroku

Mocny makijaż, lub inaczej wieczorowy makijaż smoky eyes to świetny sposób, żeby zdecydowanie podkreślić oko, nadać spojrzeniu wyrazistości i głębi oraz zapewnić sobie nieco bardziej odważny look.

1. Zaczynamy, podobnie jak w przypadku delikatnego makijażu smoky eyes, od nałożenia bazy pod cienie. Dzięki temu nasz makijaż będzie dużo bardziej trwały.

2. Później otwieramy powiekę, nakładając jasny cień w wewnętrznych kącikach i w załamaniu powieki (optycznie otwieramy oko. To trik, który sprawdzi się zawsze, bez względu na wybrany przez nas makijaż). W przypadku wieczorowego smoky eyes możemy poeksperymentować z kolorami. Świetnie sprawdzą się czernie, szarości, fiolety, grafity i turkus.

3. Na całą powiekę nakładamy cień np. szary, grafitowy itp.  Kolor powinien być przejściowy, nie za ciemny i nie za jasny, chcemy przecież żeby było widać przejścia między kolorami. Następnie nakładamy ciemne cienie (najlepiej o dwa, trzy tony ciemniejsze niż te na całej powiece) jak plamki i delikatnie rozmazujemy. Możemy pobawić się w stopniowanie kolorów, jest to bardzo proste jeśli dysponujemy paletką cieni o różnych odcieniach.

Jeśli w zewnętrznym kąciku nałożymy czarny cień i rozetrzemy go delikatnie na zewnątrz, to uzyskamy efekt kocich oczu.

4. Na linię rzęs nakładamy eyeliner, kreska może być nieco grubsza i wywijamy ją na zewnątrz oka.

Makijaż na imprezę krok po kroku. Jak zrobić idealny makijaż oczu i ust na imprezę? Podpowiadamy! >>>