Wśród najpopularniejszych aktualnie produkcji na platformie Netflix, które podsumowuje zestawienie TOP 10, znajdziecie teraz m.in. miniserial Wąż, który zadebiutował w serwisie 2 kwietnia. Zrobiło się o nim dość głośno, więc postanowiliśmy się przyjrzeć mu z bliska. O czym jest i skąd do zainteresowanie polskich widzów tym tytułem?

„Wąż” – nowy serial na Netflix. O czym jest?

Serial Wąż (The Serpent) to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia seryjnego mordercy Charlesa Sobhraja i fascynujących prób doprowadzenia go przed sąd. To oznacza, że fabuła oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, natomiast wszystkie dialogi, jakie można usłyszeć w serialu, to wytwór wyobraźni scenarzystów – w tym przypadku są to Richard Warlow i Toby Finlay. Z kolei za reżyserię odpowiedzialni są Tom Shankland i Hans Herbots.

„Wąż” – fabuła

Oglądając serial Wąż śledzimy losy udającego handlarza klejnotami Charlesa Sobhraja i jego dziewczynę Marie-Andrée Leclerc podróżujących w latach 1975–1976 przez Tajlandię, Nepal i Indie. W tym czasie popełnili oni wiele zbrodni na azjatyckim „szlaku hipisów” i stali się głównymi podejrzanymi o morderstwa młodych turystów z Zachodu. Zagmatwaną sieć zbrodni i kłamstw zaczął w końcu rozplątywać Herman Knippenberg, początkujący pracownik ambasady Holandii w Bangkoku. Razem z żoną Angelą, policjantami z całego świata i świadkami groźnych manipulacji Sobhraja uruchomił zaskakujący ciąg zdarzeń, dzięki którym Sobhraj został numerem jeden na liście poszukiwanych przez Interpol z nakazem aresztowania obowiązującym na kilku kontynentach.

Serial „Wąż” – obsada. Kto gra w nowym hicie Netflixa?

W 8-odcinkowym serialu główne role grają Tahar Rahim (jako Charles Sobhraj) – nominowany do tegorocznych Złotych Globów za rolę w filmie Mauretańczyk, Jenna Coleman (jako Marie-Andrée Leclerc), Billy Howle (jako Herman Knippenberg), Ellie Bamber (jako Angela Knippenberg), Amesh Edireweera (jako Ajay Chowdhury) oraz Tim McInnerny (jako Paul Siemons).

Serial Wąż, do którego zdjęcia powstawały w Tajlandii oraz Wielkiej Brytanii, został wyprodukowany przez wytwórnię Mammoth Screen, będącą częścią ITV Studios, we współpracy z BBC One i firmą Netflix. Scenariusz napisali Richard Warlow i Toby Finlay, a reżyserią zajęli się Tom Shankland i Hans Herbots. Producentem jest Stephen Smallwood, zaś producentami wykonawczymi – Richard Warlow, Tom Shankland, Preethi Mavahalli i Damien Timmer z Mammoth Screen.


fot. materiały prasowe Netflix

Serial „Wąż” to tytuł idealny dla fanów produkcji o seryjnych mordercach

Produkcje takie jak Dexter, Mindunter, The Fall czy pochłonęliście jednym tchem? Przed ekran przyciągnęły was również dokumentalne produkcje, takie jak Taśmy Teda Bundy’ego, The Confession Killer czy The Keepers? Serial Wąż na pewno wam się spodoba! Zwłaszcza, że jego fabuła również bazuje na autentycznych watkach, więc śledzenie losów bohaterów będzie jeszcze bardziej intrygujące.

Zobacz także:

Serial „Wąż” – 2 sezon. Powstanie?

Od premiery serialu Wąż na platformie Netflix minęło zaledwie kilka dni, ale już zaskarbił on sobie sympatię widzów. O tej produkcji w pozytywnym tonie wypowiadają się także krytycy. Jest więc spora szansa, że Netflix zdecyduje się na kontynuację w postaci 2. sezonu.