29. finał WOŚP przesunięty! Jurek Owsiak podał nowy termin po tym, jak rząd wprowadził kwarantannę narodową

Niestety, koniec 2020 roku nie oznacza jeszcze końca pandemii (choć mamy nadzieję, że nastąpi on jak najszybciej). Wczoraj rząd (nieoczekiwanie) wprowadził w związku z tym kolejne obostrzenia, takie jak zakaz przemieszczania się w Sylwestra – i ogłosił kwarantannę narodową. Nie pozostało to bez wpływu na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na skutek najnowszych decyzji rządu Jurek Owsiak postanowił przesunąć finał imprezy, który – jak co roku – planowano na pierwszą połowę stycznia, a dokładnie na 10. dzień miesiąca. I podał nową datę imprezy – 29. finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia (o ile oczywiście znów nie pojawią się jakieś nieprzewidziane okoliczności, ale nie chcemy zapeszać...). To pierwszy taki przypadek w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by impreza nie odbyła się zgodnie z planem.

Wszystkich nas zaskoczyła informacja rządu na temat nowych obostrzeń związanych z pandemią, ale rozumiemy, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska, środki muszą być stanowcze i to chyba jedyne rozwiązanie, które pozwoli opanować wirusa i pandemię. Podjęliśmy bardzo szybką decyzję, że dostosujemy się do tych wszystkich zasad i odwołamy Finał planowany na 10 stycznia. Jednocześnie jeszcze dzisiaj poinformujemy opinię publiczną, że Finał przenosimy na ostatni dzień stycznia – 31 stycznia 2021 roku – napisał Jurek Owsiak w oficjalnym liście, który wysłał do mediów (już dwie godziny po tym, kiedy poznaliśmy nowe obostrzenia). 

Organizator największej imprezy charytatywnej w Polsce poinformował także, że wszystkie prace związane z finałem „są już niemal zapięte na ostatni guzik” – 1362 sztaby czekają w pełnej gotowości, a nowy termin finału przyjęły z dużym zrozumieniem. Udało się także dogadać z podwykonawcami odpowiedzialnymi za ustawienie na Placu Defilad w Warszawie finałowego studia, którzy zbudują je w nowym terminie, tj. właśnie 31 stycznia.

WOŚP przekazała milionową sumę na walkę z koronawirusem! >>>

Na szczęście, to, że finał 29. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się z opóźnieniem, nie wpłynęło na zbieranie datków. Na koncie WOŚP już czeka ponad milion złotych – to choćby wpłaty internetowe. Jeśli więc nie możecie doczekać się finału, w „Wielkiej Orkiestrze” weźcie udział już teraz i zróbcie przelew. W tym roku pieniądze zebrane przez WOŚP zostaną przekazane na laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy u dzieci.