Marcin Dorociński wystąpi w kolejnym hicie Netfliksa

Pamiętacie, jak w czerwcu polskie media obiegła „sensacyjna” wiadomość, że Marcin Dorociński zagra w 8. części „Mission Impossible”? Branżowe portale informowały wówczas, że „wiele wskazuje na to”, iż polski aktor, który w tamtym czasie pracował w Londynie na planie, dołączył do obsady nowej odsłony filmowej superprodukcji o Ethanie Huncie. Przez kilka miesięcy nie udało się potwierdzić tych informacji, w październiku jednak wreszcie się doczekałyśmy i doczekaliśmy. Oficjalnie wiemy, że Marcin Dorociński zagra u boku Toma Cruise’a w dwóch ostatnich częściach megaprodukcji. Na film musimy poczekać do 2024 roku, tymczasem polski aktor nie przestaje pracować. 

„Wikingowie: Walhalla”: kogo zagra Marcin Dorociński?

Już niedługo Polaka ponownie zobaczymy na platformie Netflix, dzięki której zdobył międzynarodową rozpoznawalność (przyniosła mu ją rola w serialu „Gambit królowej”, gdzie grał w szachy z Anyą Taylor-Joy). Tym razem jednak 49-latek wystąpi w innym hicie, który w 2023 roku wraca z 2. sezonem. Mowa o stworzonym przez Jeba Stuarta serialu „Wikingowie: Walhalla” z  Leo Suterem, Fridą Gustavsson, Laurą  Berlin i Sam Corlettem.

No to już oficjalnie! – napisał Dorociński na Instagramie. Bardzo długo czekałem (ponad rok), aby się z Wami podzielić tą informacją i dziś jest ten piękny dzień. „Wikingowie: Walhalla” – to kolejna wielka przygoda, w której miałem zaszczyt wziąć udział. A jej efekty wkrótce zobaczycie na Netfliksie! Będzie się działo.

Fabularyzowana opowieść o dziejach najsłynniejszych wikingów w historii jest spin-offem popularnych „Wikingów”, kręconych w latach 2013-2020 i podobnie jak pierwowzór podbił serca milionów widzek i widzów. Akcja dzieje się około stu lat po wydarzeniach z pierwowzoru. W nowych odcinkach zobaczymy m.in. Sama Corletta („Susza”), Bradley'a Jamesa („Przygody Merlina”), Laurę Berlin („Zieleń szmaragdu”), Hayat Kamille („Śmierć na Nilu”) i Sofyę Lebedevą („McMafia”). Za kamerą ponownie stanie Jeb Stuart („Szklana pułapka”).

Wiadomo też, że w 2. sezonie produkcji Netfliksa Marcin Dorociński wcieli się w wielkiego księcia Rusi Kijowskiej Jarosława Mądrego, żyjącego na przełomie X i XI wieku. Władca Nowogrodu Wielkiego będzie musiał stawić czoła brutalnym wojownikom, którzy agresywnie zapuszczają się coraz głębiej na tereny kraju.

2 sezon serialu „Wikingowie: Walhalla”: pierwsze zdjęcia z planu

Pierwsze zdjęcia z planu dają mały wgląd w świat przedstawiony w 2. sezonie produkcji „Wikingowie: Walhalla”. Epicka podróż przez lądy i morza zapowiada się tym bardziej ekscytująco, że na opublikowanych fotografiach możemy też po raz pierwszy zobaczyć Marcina Dorocińskiego w swojej roli. Wygląda niesamowicie. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii (na górze strony).

2. sezon serialu „Wikingowie: Walhalla”: kiedy premiera?

2. sezon serialu „Wikingowie: Walhalla” (z trzech zaplanowanych) zadebiutuje na ekranach 12 stycznia 2023 roku i będzie dostępny dla użytkowniczek i użytkowników platformy Netflix. Też nie możecie się doczekać?

 2. sezon serialu „Wikingowie: Walhalla”: zobacz zwiastun

Z największą przyjemnością chciałbym podzielić się zwiastunem drugiego sezonu serialu Valhalla z moim skromnym udziałem. Premiera już w styczniu – tylko na Netflix! – napisał w połowie grudnia Marcin Dorociński, prezentując na Instagramie trailer nowych odcinków. Wideo zapowiada epickie widowisko, a Polak w roli potężnego władcy wygląda rewelacyjnie. Sprawdźcie!

Zobacz także: