„Święta inaczej”: nowy film Patricka Yoki

Monolith Films poinformował właśnie o swoim nowym projekcie: świątecznej komedii romantycznej Patricka Yoki. Reżyser prywatnie związany z aktorką Agnieszką Dygant, zawodowo znany m.in. z takich produkcji jak „Rodzinka.pl” i „Listy do M. 4”, tym razem chce pokazać „Święta inaczej”.

Producent zapowiada, że tytuł w dosłowny sposób odzwierciedla fabułę. Zgodnie z oficjalnym opisem powstającego obrazu, będzie on opowiadał o osobach, które chcą oderwać się od tradycji i utartych schematów, przeżyć święta po swojemu, zgodnie z własnymi potrzeb i wyobrażeniami. W oficjalnej notce o produkcji czytamy:

„Tradycyjnie życzymy radosnych Świąt w rodzinnej atmosferze, dwunastu wigilijnych potraw i mocy wymarzonych prezentów. A co, jeśli ktoś sobie tego nie życzy? Ma dość sztucznych uśmiechów, karpia w galarecie i kolejnych ciepłych kapci w prezencie? Wtedy wybiera święta inaczej! Rzuca wszystko i wyjeżdża w nieznane. Po raz pierwszy od lat nie robi tego, co powinien, tylko to, na co naprawdę ma ochotę. W te Święta nic nie będzie takie jak dotąd, świat stanie na głowie, a nawet najskrytsze marzenia okażą się zaskakująco realne”.

„Święta inaczej”: Gąsiewska i Zdrójkowski znów razem na ekranie

W komedii promowanej jako „nietypowa i nieoczywista” zagrają: Daria Widawska („39 i pół”, „Prawo Agaty”, „Magda M.”), Karol Dziuba („Pod wiatr”, „O mnie się nie martw”), Wiktoria Kruszczyńska („Wszystkie nasze strachy”). Największe emocje budzi jednak pojawienie się na wielkim ekranie duetu Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski, którzy do niedawna jeszcze byli parą. 

Ich rozstanie, potwierdzone pod koniec października 2021 roku, zszokowało fanki i fanów pary – tym bardziej, że ta dwójka miała na koncie role we wspólnych produkcjach (przede wszystkim w w serialu Yoki „Rodzinka.pl”). Jak byli partnerzy poradzą sobie w nowym wspólnym projekcie? O tym dowiemy się prawdopodobnie dopiero pod koniec roku. Tymczasem zobaczcie zdjęcia z planu, które znajdziecie w naszej galerii.

 

„Święta inaczej”: co jeszcze warto wiedzieć?

Autorami scenariusza do filmu „Święta inaczej” są Wiktor Piątkowski („Miłość do kwadratu”, „Wojenne dziewczyny”), Joanna Niczyj („Wojenne dziewczyny”) i Anna Siergiej („Futro z misia”). Za produkcję odpowiada Santa Film sp. z o.o. i Backstage IPG, a koproducentem i dystrybutorem jest Monolith Films. 

Jak się domyślamy, premiera tytułu odbędzie się w okolicy świąt Bożego Narodzenia. Na ten moment nie znamy jednak żadnych konkretów. Jak tylko producent ujawni więcej informacji, na pewno je wam przekażemy. 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.