„Wilk” – o czym opowiada serial Canal+?

Lockdown, protesty, społeczno-polityczne niepokoje, wchodzenie w dorosłość. To elementy, z których zbudowany jest świat przedstawiony w pięcioodcinkowym „Wilku”. Akcja zawiązuje się w czasie imprezy, która odmieni życie nastoletniego Tymona i skomplikuje jego relacje z bliskimi. Tymczasem wokół narasta zagrożenie wynikające z coraz bardziej napiętej dynamiki społeczno-politycznej. Ludzie zaczynają się burzyć...

Tymon i jego przyjaciele będą postawieni przed wyborem: czy przyjmą postawę biernych obserwatorów czy jednak zajmą stanowisko wobec zmieniającego się świata?

W „Wilku” widać cały ten emocjonalny rollercoster, który towarzyszy dorastaniu. Do tego w tle konflikt pokoleń podsycany postaciami despotycznego ojca i matki, która nie potrafi odnaleźć się w życiu. Wszystko pokazane bez naciągania, cenzury i w idealnych proporcjach – komunikuje Kacper Sawicki, producent.

Forma miniserialu ma być innowacyjna, odpowiadająca na to, jak wychowane na mediach społecznościowych młode pokolenie funkcjonuje na co dzień oraz w jaki sposób przyswaja treści. Twórcy zapewniają, że nie jest to jednak propozycja wyłącznie dla przedstawicieli pokolenia Z, którzy w głównych bohaterach będą mogli zobaczyć siebie. Serial jest skierowany również do ich rodziców, którym – jak czytamy w informacji prasowej – „Wilk” ma przybliżyć rzeczywistość ich dzieci.

Ponieważ w jednej z głównych ról na ekranie ujrzymy rapera Bedoesa, w warstwie muzycznej nie zabraknie hip-hopu w wykonaniu zarówno samego zainteresowanego, jak i: OIO, Lanka, Lordofonu i Schaftera.

„Wilk” – twórcy

Serial „Wilk”, będący koprodukcją Canal+ i Papaya Film, jest debiutem reżyserskim 24-letniego Jana Dybusa, który - wraz z Charlesem Spano - napisał również scenariusz. Za produkcję serialu odpowiadają Kacper Sawicki i Michał Wojciechowski.

Jak mówi reżyser, historia przedstawiana na ekranie jest inspirowana jego własnymi doświadczeniami:

Mam 24 lata i jeszcze niedawno sam byłem jednym z takich Tymonów – rozdartych pomiędzy stadnością, a samotniczym trybem życia. Zupełnie jak tytułowy Wilk.

„Wilk” – obsada

Tymona zagrał Sebastian Dela, którego możecie kojarzyć z produkcji „W lesie dziś nie zaśnie nikt” oraz „W głębi lasu”. Obok niego wystąpili: Wiktoria Supryn, Weronika Dzierżyńka, a także Borys „Bedoes” Przybylski – będzie to debiut aktorski rapera. Na ekranie młodszemu pokoleniu towarzyszą bardziej doświadczeni: Agata Kulesza, Magdalena Boczarska, Grzegorz Damięcki oraz Grzegorz Małecki.

Zobacz także:

Serial „Wilk” – kiedy premiera i gdzie obejrzeć?

Premiera serialu zaplanowana została na 20 grudnia. Wszystkie 5 odcinków będzie można obejrzeć na Canal+ online. Chcecie zobaczyć?

„Wilk” – zobacz zwiastun

W oczekiwaniu na premierowe odcinki serialu sprawdźcie trailer!