Maska na włosy

Zimą warto zainwestować w dobrą maskę, którą będziemy stosowały raz w tygodniu. Odpowiednio dobrany produkt dogłębnie nawilży włosy, odżywiając cebulki i ułatwiając rozczesywanie. Spod kurtek bardzo często wyciągamy skołtunione i pozbawione blasku kosmyki (na pewno przekonały się już o tym te z was, które mają bardzo długie włosy). Bardzo dobrym produktem, który nada im olśniewającego wyglądu będzie Kérastase Nutritive Masque Magistral z kompleksem Irisome z korzeniem irysa oraz żywicą benzoesową, która dostarcza substancji odżywczych do włókien włosowych. To też świetny pomysł na prezent dla kobiety zabieganej, która ceni sobie wysokie jakości produkty o szybkim działaniu. Tę maskę wystarczy nałożyć na osuszone ręcznikiem włosy i pozostawić 5 minut. Efekt? Same się przekonajcie!

Suszarka vs. zima

Dla wielu kobiet ideałem jest pozostawienie włosów po ich umyciu do naturalnego wyschnięcia. Obecną porą roku jest to bardzo trudne, szczególnie, że głowę często myjemy na ostatnią chwilę. Nie możemy wyjść na minusowe temperatury z mokrymi włosami, dlatego w ruch idą suszarki. Jednak mało która z nas dba o to, aby była to dobrej jakości suszarka z jonizacją, która domyka łuski włosów i sprawia, że nie puszą się nadmiernie. Pamiętajcie – włosy nie lubią ciepłego powietrza, nawet tego od kaloryferów.

Odżywienie

A skoro zimą w ruch idą suszarki to produkty, które głównie powinny nas interesować to te nawilżające z termoochroną. Dzięki nim nawilżone pasma będą uodpornione na elektryzowanie się i działanie czynników zewnętrznych. Kérastase Nutritive Nectar Thermique ogranicza uszkadzanie kosmyków podczas suszenia o 85%! W swoim składzie zawiera (nasz faworyt) olej lniany, mleczko pszczele czy ekstrakt z kosaćca. Razem z Nutritive Masque Magistral tworzą świetny duet, który z pewnością wiele z nas chciałoby znaleźć pod choinką.

Czapki z głów

Oczywiście nie wszystkie! Mówimy szczególnie o tych wykonanych z włókien syntetycznych. Czapki wykonane z wełny czy bawełny po prostu mniej się elektryzują, dzięki czemu nie będziemy wyglądać jakbyśmy wróciły przed chwilą z imprezy, na której ktoś dla żartu natarł nas balonem. Dlatego też taka czapka będzie świetnym pomysłem na prezent – szczególnie wykonana własnoręcznie!

I pamiętajcie – w pielęgnacji najważniejsza jest systematyczność. Prawidłowo stosowane kosmetyki i dbałość o szczegóły sprawią, że wasze włosy olśnią każdego… Nawet Świętego Mikołaja!

Zobacz także: