Dbamy o tych, którzy dbają o nas – mówią organizatorzy inicjatywy #WzywamyPosiłki. Pomysł grupy przyjaciół, którzy skrzyknęli się na Facebooku, przerodził się w ogólnopolską akcję pod patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej. Na czym polega jej fenomen? Otóż organizatorzy tej akcji postanowili zadbać o personel służby medycznej – lekarzy, pielęgniarki, diagnostów i innych pracowników szpitala, którzy walczą teraz z pandemią. Nawiązali kontakt z restauratorami, przedstawicielami branży gastronomicznej, jak również z ludźmi z „różnych światów” z całej Polski, a następnie (dosłownie!) wezwali posiłki, aby wesprzeć pracujący ponad siły personel medyczny.

#WzywamyPosiłki – ogólnopolska akcja wspierająca personel medyczny w czasie pandemii. Lekarze i inni pracownicy szpitali otrzymali już 18 tysięcy posiłków!

Ogólnopolska akcja #WzywamyPosiłki staje się coraz popularniejsza i zrzesza kolejne osoby, a także firmy, które chciałyby wesprzeć personel służby medycznej w okresie pandemii koronawirusa. W jaki sposób działają? Spieszymy z odpowiedzią! Na początku osoby zaangażowane w pomoc pracownikom służby medycznej sprawdzają, jakie produkty spożywcze są im realnie potrzebne. Następnie z pomocą globalnych, jak również lokalnych punktów gastronomicznych przygotowują i wysyłają posiłki. Pracownicy szpitali, stacji pogotowia oraz punktów laboratoryjnych otrzymali już ponad 18 tysięcy posiłków!

Akcja odniosła ogromny sukces, ale wciąż potrzebna jest pomoc. Właściciele restauracji, firm cateringowych oraz producenci żywności, którzy chcieliby wesprzeć personel medyczny, mogą odwiedzić oficjalną stronę internetową akcji i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Do dzieła!

Nie możesz wyprowadzić psa z powodu kwarantanny albo chcesz pomóc osobom zakażonym koronawirusem? Dołącz do tej grupy na Facebooku! >>>

Nowy numer Glamour możesz kupić bez wychodzenia z domu