Sytuacja związana z koronawirusem jest bardzo poważna. Pod koniec ubiegłego tygodnia rząd wprowadził stan epidemii w całym kraju. Niestety mówi się, że najgorsze dopiero przed nami. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy zostali w domu i nie wychodzili na zewnątrz, jeżeli nie jest to konieczne. Uważać na siebie powinny szczególnie osoby starsze. W bardzo trudnej sytuacji znajdują się właściciele psów, które muszą być wyprowadzane kilka razy dziennie. Ale (jak się okazuje) i temu można zaradzić! Powstała grupa na Facebooku, której użytkownicy pomagają osobom poddanym kwarantannie, a także zakażonym koronawirusem.

Nie możesz wyprowadzić psa z powodu kwarantanny albo chcesz pomóc osobom zakażonym koronawirusem? Powstała grupa na Facebooku, której użytkownicy wspierają się w trudnych chwilach

Pies w koronie to wyjątkowa grupa na Facebooku, która zrzesza ponad 30 tysięcy osób z całej Polski. Na czym polega jej fenomen? Użytkownicy grupy mogą zaoferować pomoc właścicielom psów, którzy ze względu na epidemię koronawirusa nie mogą ich regularnie wyprowadzać. To świetne rozwiązanie dla osób poddanych kwarantannie, zakażonych COVID-19 lub tych, które znajdują się w grupie ryzyka. Na grupie pojawiają się również posty organizacji wspierających starszych ludzi w okresie epidemii. Jeżeli chcecie wesprzeć właścicieli psów albo sami należycie do grona potrzebujących, koniecznie dołączcie do grupy Pies w koronie.

Ludzie oddają zwierzęta do weterynarza, żeby je uśpić, z obawy przed koronawirusem >>>