Co to jest Yellow Peel?

Yellow Peel jest wielofazowym peelingiem, który oddziałuje na kilka warstw skóry. Mówi się, że to najdelikatniejszy i najmniej inwazyjny zabieg wśród wszystkich peelingów chemicznych. Może być stosowany na przykład w celu odświeżenia skóry wokół oczu, zredukowania blizn po trądziku lub poprawy stanu skóry dłoni. Preparat, którego używa się do peelingu charakteryzuje się silnie żółtym zabarwieniem i stąd właśnie wzięła się nazwa tego zabiegu. W skład peelingu wchodzą: kwas retinowy, bisabolol, witamina C, kwas kojowy, kwas fitowy oraz kwas azelainowy.

Zabiegi na twarz, które pomogą na trądzik i tłustą skórę. Oto nasz ranking! >>>

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem żółtego peelingu dzieli się na cztery fazy:

FAZA 1: PRE – PEEL

Pierwsza faza polega na oczyszczeniu twarzy preparatem, który zawiera aż 20% kwasu glikolowego, a następnie zmyciu go za pomocą wody.

FAZA 2: PEELING WSTĘPNY

Na tym etapie wykonuje się peeling powierzchniowy, który ma za zadanie usunąć wierzchnią warstwę naskórka.

Zobacz także:

FAZA 3: PEELING

peeling bardzo powierzchniowy – maskę Yellow Peel nakłada się na skórę i pozostawia na niej na około pół godziny. Po tym czasie, zmywa się ją wodą zmieszaną z neutralnym mydłem i nakłada kolejną warstwę, ponownie pozostawiając na twarzy na kolejne 30 minut. Czynność tę powtarza się aż do momentu uzyskania jednolitego zaczerwienienia, co zwykle następuje po 4 warstwach.

peeling powierzchowny – czynności z żółtą maską powtarzane są tak samo jak w przypadku peelingu bardzo powierzchniowego aż do uzyskania różowego rumienia na skórze, czyli po około 3 – 4 warstwach.

peeling średnio-głęboki – ten zabieg jest szczególnie zalecany posiadaczkom ciemnej karnacji skóry. Maska nakładana jest co 20-30 minut, aż do wystąpienia silnego, czerwonego rumienia na skórze, podobnie jak po opalaniu. Potrzeba do tego od 4 do 6 warstw.

peeling głęboki – przeznaczony dla jasnych karnacji. Maskę Yellow Peel nakłada się co 30 minut aż do momentu pojawienia się rumienia i obrzęku na obszarze poddanym peelingowi. Zwykle dzieje się to po 6 lub 8 warstwach. Reakcja skóry na preparat jest naturalna i gwarantuje lepsze rezultaty.

FAZA 4: POST PEEL

Po zmyciu ostatniej warstwy maski uwrażliwioną skórę zabezpiecza się kremem w postaci wazeliny. Przywraca on barierę hydrolipidową, zapobiega wysuszaniu skóry i zapewnia jej ochronę.

Kosmetyczka Duy Lipy zdradziła, jak zrobić zabiegi pielęgnacyjne na twarz w domu! Musicie tego spróbować >>>

Yellow Peel – efekty

Bezpośrednio po wykonaniu żółtego peelingu skóra może być obrzęknięta, zaczerwieniona i mieć nieco żółty odcień. W ciągu pierwszych trzech dni będzie się intensywnie złuszczać. Bardzo ważne jest, aby unikać słońca przez cztery tygodnie po zabiegu i koniecznie stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, który ochroni uwrażliwioną skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

Jakich efektów możesz się spodziewać po Yellow Peel?

– zredukowanie widoczności zmarszczek i zmian trądzikowych

– lepsze ukrwienie skóry, a co za tym idzie poprawa jej kolorytu

– rozjaśnienie blizn, a w tym blizn po trądziku

– efekt gładkiej, zagęszczonej, promiennej skóry

Aby stale cieszyć się efektami Yellow Peel, zabieg należy powtarzać regularnie, najlepiej raz w miesiącu. Długość stosowania terapii jest uzależniona od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Yellow Peel – opinie

„Do tego peelingu na początku podchodziłam sceptycznie – liczyłam na znaczną poprawę stanu mojej skóry, ale jednocześnie nie wierzyłam, że peeling jest w stanie to zrobić. Zdecydowałam się jednak na zabieg działający na średniej głębokości i jestem zachwycona. Skóra jest promienna i wyglądam młodziej”. – Adanana861, vinted.pl

„Żółty peeling wykonuję u mojej pani kosmetolog regularnie dwa razy w roku i nie wyobrażam sobie bez tego mojej pielęgnacji. W domu stosuję retinol i witaminę C, ale to nie to samo. Jeśli lubicie te składniki, ale oczekujecie głębszego działania na skórę i efektu wow, zdecydowanie polecam ten zabieg”. – Gość, kafeteria.pl

„Cena jak na peeling jest dość wysoka, ale mimo to uważam, że warto czasem zaszaleć. Efekty są dla mnie zadowalające. Mam o wiele mniejsze problemy z trądzikiem i przebarwieniami. Lepiej czuję się bez makijażu. Nie żałuję ani złotówki”. – Katrina, szafa.pl

Przeciwwskazania przed Yellow Peel

Zabieg Yellow Peel nie należy do inwazyjnych, jednak mimo to, może powodować pewne skutki uboczne i nie jest wskazany dla niektórych osób. Dlatego tak ważne jest, aby wykonywać go tylko w gabinecie doświadczonego lekarza lub kosmetologa, a nie samodzielnie w domu, ponieważ nie posiadając kompleksowej wiedzy łatwo można zrobić skórze krzywdę.

Dla kogo Yellow Peel nie jest wskazany? Przede wszystkim dla osób, które posiadają grzybicze, wirusowe lub zapalne schorzenia skóry, jak na przykład opryszczka. Poważnym przeciwskazaniem jest zapalenie tkanki łącznej, teleangiektazje lub liczne znamiona melanocytowe występujące na skórze. Jeśli w ciągu kilku ostatnich miesięcy w swojej domowej pielęgnacji stosowałaś preparaty z retinoidami, to również nie powinnaś decydować się na Yellow Peel.

Zabiegu nie powinny wykonywać kobiety w ciąży i przebywające w okresie laktacji. Yellow Peel może być niebezpieczny dla pacjentów z zaburzeniami natury psychicznej, alergików i osób wykazujących nadwrażliwość na którykolwiek ze składników peelingu.

Ile średnio kosztuje Yellow Peel?

Cena zabiegu Yellow Peel zależy głównie od tego, na jakiej głębokości skóry ma on zadziałać. Przeciętne koszty żółtego peelingu wyglądają następująco:

– peeling bardzo powierzchniowy – ok. 300 zł

– peeling powierzchowny – lekkie odświeżenie skóry – ok. 400 zł

– peeling średnio-głęboki – zredukowanie drobnych zmarszczek – ok. 500 zł

– peeling głęboki – redukcja przebarwień i blizn potrądzikowych – ok. 600 zł