Ostatnio z powodu pandemii koronawirusa większość czasu spędzamy w domu, który z powodzeniem możemy wykorzystać np. na zgłębianie tajników pielęgnacji. Zrobiłyśmy już detoks od makijażu, który okazał się naprawdę zaskakujący w skutkach, regularnie robimy masaż twarzy za pomocą rollera z różowego kwarcu, mieszamy również mikstury i nakładamy je jako domowe maseczki. Ostatnio odkryłyśmy zabiegi kosmetyczne na twarz, które poleca kosmetyczka Dua Lipy. To bardzo proste czynności, ale jednocześnie skuteczne i efektowne. Nie potrzebujecie drogich kosmetyków, tylko trochę… wody. I kilka innych rzeczy, takich jak ręcznik lub miska. Piękno tkwi w prostocie – również jeśli chodzi o domowe zabiegi kosmetyczne, które zapewniają efekty jak z salonu. 

Zabiegi kosmetyczne na twarz, które zrobicie samodzielnie w domu. Rekomenduje je kosmetyczka Duy Lipy

Pierwsza kuracja jest dedykowana osobom, które mają spuchniętą twarz i tendencję do powstawania obrzęków. Jeżeli chcecie „obudzić” swoją cerę, pobudzić krążenie, zmniejszyć opuchliznę i dodać swojej twarzy energii, wypróbujcie kurację lodem. Pierwszy krok to przygotowanie skóry do zabiegu. Najpierw należy ją dokładnie oczyścić ulubionym żelem lub innym produktem do mycia twarzy, a następnie nałożyć odrobinę serum i delikatnie je wmasować. Kolejny etap to przygotowanie kostki lodu, która wcześniej odczekała dwie lub trzy minuty po wyciągnięciu z zamrażalki, schowana w bawełnianą chustkę. Przez około 3 minuty masujcie twarz lodem – ważne jest to, aby kostka cały czas była w ruchu, co pomoże „obudzić” twarz. Debbie Thomas zaznaczyła, że ten domowy zabieg jest bezpieczny dla większość typów cery.

Skóra na detoksie, czyli co dały mi dwa tygodnie bez makijażu i jak wpłynęły na stan mojej cery >>>

Kolejnym zabiegiem, który rekomenduje kosmetolożka Dua Lipy, jest parówka na twarz, czyli dobrze znany trik, który stosują eksperci w swoich salonach kosmetycznych. Gwiazdy również uwielbiają zabieg, który polega na wykorzystaniu właściwości pary wodnej. Debbie Thomas zwraca jednak uwagę na to, że łatwo zrobić parówkę w domu, ale ten zabieg jest dedykowany osobom, które nie mają trądzika różowatego i cery naczynkowej. Jeżeli Wasza skóra jest tłusta, mieszana lub normalna, możecie spróbować tego w domu! To dobry sposób na głębokie oczyszczenie skóry, poprawę krążenia oraz nawodnienie cery. Jak zrobić parówkę na twarz? Przygotuj dużą miskę, duży ręcznik i zagotuj wodę. Gorącą wodę wlej do połowy miski. Następnie usiądź przy stole, pochyl się nad miską i zakryj głowę oraz miskę, aby uwięzić parę, która rozgrzeje skórę i sprawi, że pory choć trochę oczyszczą się. Kuracja powinna trwać od 3 do 5 minut. Na zakończenie należy po raz kolejny delikatnie umyć twarz i zastosować preparaty – serum i krem nawilżający, które dzięki temu, że skóra jest rozgrzana, wchłonął się lepiej. Aby zamknąć pory warto skropić twarz chłodną wodą lub przyłożyć bawełnianą, wilgotną chustkę. Gotowe!