Zabieg HIFU – na czym polega?

HIFU to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, w którym wykorzystuje się fale dźwiękowe. Jego nazwa stanowi skrót od słów high – intensity focused ultrasound, co oznacza skoncentrowaną wiązkę fal dźwiękowych o dalekim zasięgu. Inaczej mówiąc, jest to fala akustyczna nacechowana wysoką częstotliwością, która posiada zdolność docierania do zróżnicowanych głębokości tkanek. Działanie ultradźwięków stymuluje procesy rekonstrukcji i regeneracji tkanki oraz stanowczo zwiększa produkcję elastyny i włókien kolagenowych.

HIFU jest mało inwazyjną metodą, odpowiednią dla osób, które nie są zwolennikami zabiegów chirurgicznych. To wszystko dlatego, że nie oddziałuje na wierzchnią warstwę skóry, a na powierzchniowy system mięśniowo – powięziowy (SMAS). Ten mikrochirurgiczny zabieg dopiero od kilku lat wykorzystuje się w gabinetach medycyny estetycznej w celu dokonania liftingu różnych części twarzy i ujędrnienia skóry. Jednak w szeroko pojętej medycynie zadebiutował już ponad 20 lat temu i od tamtej pory jest wykorzystywany jako wsparcie leczenia onkologicznego, głównie w przypadku raka prostaty i nerek.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg metodą HIFU wykonywany jest przez lekarza lub kosmetologa i trwa około 60 minut, w zależności od części ciała, którą chcemy poddać terapii. Podczas sesji nie stosuje się znieczulenia, ponieważ fale ultradźwiękowe docierają znacznie głębiej, niż jest w stanie zadziałać preparat znieczulający. Lekarz rozpoczyna sesję od nałożenia na skórę specjalnego żelu, umożliwiającego wnikanie w głąb skóry ultradźwięków emitowanych przez głowicę urządzenia. U wielu pacjentów, dla uzyskania pożądanego efektu wystarczy tylko jeden zabieg. Jednak w przypadku bardzo wiotkiej skóry zaleca się wykonanie trzech zabiegów w miesięcznych odstępach.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po sesji HIFU skóra jest bardzo wrażliwa, dlatego warto zrezygnować w tym czasie ze złuszczania naskórka za pomocą peelingu lub kwasów. Należy również zwrócić uwagę na to, aby skóry nie pocierać myjką, szczoteczką soniczną, gąbką czy szorstkim ręcznikiem. Zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków, które zadziałają kojąco na cerę. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, dlatego po jego wykonaniu można wrócić do swoich codziennych zajęć.

Efekty HIFU – po jakim czasie je dostrzegę?

Jakich efektów możesz się spodziewać po poddaniu się terapii HIFU?

Zobacz także:

– zagęszczenie i poprawa napięcia skóry

– zniwelowanie widoczności rozszerzonych porów

– regeneracja i zwiększenie produkcji kolagenu

– zwiększenie elastyczności skóry

– zredukowanie tkanki tłuszczowej

– odmłodzenie oraz opóźnienie procesu starzenia skóry

– zmniejszona widoczność blizn, przebarwień oraz rozstępów

– zredukowanie drugiego podbródka i poprawa owalu twarzy

– poprawa jędrności brzucha, ramion, ud i pośladków

– podniesienie policzków i opadających powiek

Pierwsze efekty dostrzeżesz od razu po wykonaniu zabiegu – najpóźniej po upływie 48 godzin. Jednak na pożądane rezultaty trzeba zaczekać od 2 do 3 miesięcy. Jest to czas, w którym zachodzi proces rekonstrukcji i regeneracji kolagenu. Dopiero wtedy wyraźnie zauważysz poprawę napięcia skóry – będzie ona zagęszczona, wygładzona, promienna i odmłodzona.

Botoks to najpopularniejszy zabieg wśród Polek. Cena zabiegu, poziom bólu i wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na botoks >>>

Osiągnięte efekty utrzymują się zwykle przez okres około 18 miesięcy, jednak jest to zależne od indywidualnych uwarunkowań. Zabiegi HIFU na twarz pozostawiają widoczne rezultaty aż na 2 – 3 lata. Aby stale cieszyć się efektami, zabieg należy regularnie powtarzać. Natomiast, aby wzmocnić jego działanie, warto połączyć go z takimi metodami jak radiofrekwencja mikroigłowa, nici liftingujące, laser frakcyjny lub botoks.

HIFU – opinie na temat zabiegu

„Poddałam się zabiegowi HIFU kilka miesięcy temu i nie spodziewałam się aż tak spektakularnych efektów. Twarz wygląda o niebo lepiej. Nie potrafię powiedzieć ile komplementów zebrałam od znajomych. Po prostu jakby odjęło mi lat!” – Temmerke, kafeteria.pl

„Zdecydowałam się na HIFU, aby zredukować nieco podbródek. Jestem osobą szczupłą, ale ten obszar zawsze był dla mnie problematyczny. Po jednej sesji widzę znaczące efekty. Zauważyłam poprawę o 50 % jeśli chodzi o lifting i redukcję ilości tłuszczu w tym miejscu. Moim zdaniem to dobrze zainwestowane pieniądze.” – Gość, wizaz.pl

„Metoda HIFU jest absolutnie genialna i szalenie skuteczna. Mogę śmiało stwierdzić, że nawet skuteczniejsza niż laser. Efekty po wykonaniu tego zabiegu są porównywalne do tych po liftingu operacyjnym, z tym, że nie idziemy pod skalpel. Bardzo polecam.” - Milaola19, vinted.pl

Kto nie powinien decydować się na HIFU – znamy przeciwwskazania

Zabiegu stanowczo nie wolno wykonywać u kobiet w ciąży, a także w trakcie karmienia piersią. Stosowanie technologii HIFU odradza się również w przypadku obecności chorób takich jak cukrzyca, dermatozy, nowotwory, schorzenia o podłożu autoimmunologicznym oraz choroby natury kardiologicznej lub neurologicznej. Poważnym przeciwwskazaniem są także stany wirusowe, zapalne oraz grzybicze, otwarte rany, trądzik i opryszczka. Terapii HIFU nie zaleca się również u posiadaczy metalowych implantów, rozruszników serca oraz u osób posiadających skłonności do blizn przerostowych – keloidów. Pacjenci przewlekle stosujący leki przeciwzapalne także nie powinni zostać poddani takiemu zabiegowi.

HIFU – cena

Cena zabiegu wykonanego metodą HIFU jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim, znaczenie ma wielkość obszaru, który za pomocą tej metody chcemy poprawić. Istotną rolę odgrywa również intensywność problemu i ilość pracy oraz czasu poświęconego przez specjalistę. Nie bez znaczenia jest również miasto, w którym znajduje się klinika oraz jej renoma.

Przecięte ceny zabiegów z wykorzystaniem tej metody kształtują się w następujący sposób:

– sesja HIFU na twarz, szyję, dekolt: 3000 zł

– sesja HIFU na brzuch: 1400 zł

– sesja HIFU na całe uda: 4000 zł

– sesja HIFU na pośladki: 1000 zł