Na rynku istnieje spory wybór usług, które znacząco poprawiają wygląd ciała. Który z nich jest najbardziej skuteczny? Jak szybko schudnąć i wysmuklić konkretne partie, bez intensywnych ćwiczeń i rygorystycznej diety? Podpowiadamy, które zabiegi będą najlepsze. Sprawdź poniżej wszystko, co powinnaś wiedzieć. Warto jednak pamiętać, że wszelkie zabiegi tego typu są jedynie dodatkiem w walce o wymarzony wygląd. Kluczem działań, które podejmujemy zawsze powinno być zdrowie – czyli przede wszystkim zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna. 

Botoks to najpopularniejszy zabieg wśród Polek. Cena zabiegu, poziom bólu i wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na botoks >>>

Zabiegi wyszczuplające i odchudzające na brzuch – Liposukcja ultradźwiękowa, Kriolipoliza

Współczesna kosmetologia oferuje niejeden ekspresowy sposób na to, by zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej.

1. Liposukcja ultradźwiękowa

Jednym z bardziej rekomendowanych zabiegów na ten obszar ciała jest liposukcja ultradźwiękowa. W odróżnieniu od klasycznego odsysania tłuszczu, jest to zabieg nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny. Podczas procedury, tkanka tłuszczowa zostaje oddzielana od pozostałych tkanek przy użyciu ultradźwięków, które działają jak silny masaż. Ich energia rozbija niechciane komórki, zamieniając je w emulsję. Następnie płyn rozmasowuje się za pomocą specjalnej głowicy, a organizm pozbywa się go w sposób naturalny, poprzez układ limfatyczny i moczowy.

Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji ultradźwiękowej jest krótka, ale bardzo ważne jest to, by zarówno przed, jak i po zabiegu, pić dużo wody (minimum 1,5 litra na dobę). Pierwsze efekty widać po pierwszym zabiegu, ale na ostateczne rezultaty trzeba poczekać kilkanaście tygodni.

2. Kriolipoliza

Jeśli chodzi o najpopularniejsze zabiegi wyszczuplające na brzuch, kriolipoliza zaliczana jest do czołówki. Podczas tego zabiegu niechciane komórki tłuszczowe na brzuchu są zamrażane. Pod wpływem niskiej temperatury rozpadają się na mniejsze cząsteczki, które - podobnie jak w przypadku liposukcji - są wydalane z organizmu w sposób naturalny.  Widoczne fałdy tłuszczu na brzuchu znikają pod wpływem temperatury, która wynosi od -5 do -10 stopni Celsjusza.

Dla osiągnięcia pożądanych efektów rekomendowane są przynajmniej 2 zabiegi. Jeśli zdecydujesz się na kriolipolizę z użyciem nowoczesnej maszyny, przeprowadzoną w dobrym salonie kosmetologicznym, to ubytek tkanki tłuszczowej może wynieść nawet 20-40% w skali miesiąca względem poprzedniego stanu.

Najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające uda – Karboksyterapia, Lipodermologia

Jak wyszczuplić uda? Polecamy zwłaszcza zabiegi karboksyterapii i lipodermologii.

1. Karboksyterapia

Pierwszy z wymienionych zabiegów bazuje na dwutlenku węgla, który jest aplikowany do podskórnej tkanki tłuszczowej metodą mikronakłuwania. Substancja wywołuje reakcję, która skutkuje rozbiciem komórek tłuszczowych, a dodatkowo rozszerzeniem naczyń krwionośnych, co korzystnie wpływa na przemianę materii.

Dzięki tak kompleksowemu działaniu, tkanka tłuszczowa szybciej wydala się z organizmu, a komórki ciała stają się bardziej dotlenione, a to wpływa na ogólną kondycję skóry. Warto podkreślić, że karboksyterapia to idealny i nieinwazyjny sposób na pozbycie się cellulitu i rozstępów, które tak często pojawiają się na udach.
 

Zobacz także:

2. Lipodermologia

Z kolei drugi rekomendowany zabieg kosmetyczny, czyli lipodermologia, to innymi słowy masaż próżniowy. Metoda ta idealnie sprawdza się wtedy, gdy chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej, ujędrnić uda, a dodatkowo zwalczyć „skórkę pomarańczową”.

Do masażu wykorzystuje się specjalne obracające się rolki, które zasysają skórę i rozbijają podskórną tkankę tłuszczową pod ciśnieniem. Zabieg przeprowadza się w specjalnym kombinezonie, który zapewnia pacjentkom komfort i bezpieczeństwo.  Takie "rolowanie" przynosi efekty już po pierwszej wizycie, ale warto poddać się kilku sesjom.

Zabieg wyszczuplający boczki – Endermologia z lipomasażem, Lipolaser

W przypadku rozrastających się boczków trzeba działać szybko. Trudno pozbyć się bowiem tkanki tłuszczowej właśnie z tego obszaru, a zaledwie kilka miesięcy niezdrowej diety wystarczy, by problem pojawił się nawet u tych kobiet, które mają szczupły i płaski brzuch.

1. Endermologia z lipomasażem

Pierwsza propozycja pozbycia się niechcianych boczków to endermologia z lipomasażem. Precyzyjna technologia, połączona z siłą podciśnienia, to idealna kombinacja do walki z tkanką tłuszczową, która jest oporna na diety i ćwiczenia. To skuteczna technika radzenia sobie z mało jędrną skórą, obrzękami i rozstępami. W jej wyniku poprawia się synteza kolagenu, eliminują się toksyny. Ponadto endermologia to skuteczny sposób na ograniczenie retencji wody w organizmie.

2. Lipolaser

Drugi z rekomendowanych zabiegów na boczki to laserowy zabieg, podczas którego emitowane jest światło o długości 650 nm. Specjalnie dobrana wiązka świetlna przenika głęboko w struktury ciała, koncentrując się szczególnie na komórkach tłuszczowych i wywołując pożądane reakcje chemiczne wewnątrz organizmu.

Specjalne urządzenie rozbija trójglicerydy na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Te z kolei przekazywane są do układu limfatycznego, a następnie usuwane naturalnie z ciała. W większości przypadków kosmetolog dodatkowo oddziałuje na ciało specjalnymi głowicami stymulującymi. Co istotne, wiązka emitowana jest w sposób pionowy, co zwiększa efektywność zabiegu i zapobiega nadmiernemu rozluźnieniu skóry. Można więc uznać, że jest to zabieg nieinwazyjny. Ponadto warto wiedzieć, że laser nie uszkadza naczyń krwionośnych – nakierowany jest wyłącznie na komórki tłuszczowe, których chcesz się pozbyć. To dobry sposób na utratę uciążliwych centymetrów i redukcję boczków.

Zabiegi wyszczuplające na ciało –  Body wrapping, Fala uderzeniowa

W gabinecie kosmetologii można modelować nie tylko wybrane partie sylwetki, ale także całe ciało. Sprawdź koniecznie nasze propozycje zabiegów.

1. Body wrapping

Body wrapping to jeden z najchętniej wykonywanych zabiegów o działaniu wyszczuplającym. Polega na owinięciu ciała folią, w efekcie czego pobudza się krążenie i wzmaga się spalanie tłuszczu. Zabieg można traktować jako odrębną usługę lub usługę wspomagającą przy innych działaniach kosmetycznych.

Na wybrane fragmenty ciała (może to być zarówno łydka, jak i boczki czy brzuch), kosmetolog aplikuje specjalistyczne preparaty kosmetyczne ze składnikami aktywnymi, które szczelnie wnikają w skórę, a folia - powodując ucisk – przyspiesza wchłanianie się substancji, pobudzając jednocześnie mikrokrążenie i działając detoksykująco (wytwarza się ciepło).

Domowe SPA: jak zrobić domowe SPA i co to w ogóle jest? >>>

2. Fala uderzeniowa 

Chcesz poprawić całościowy wygląd swojej skóry, a jednocześnie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii? Doskonałą propozycją jest fala uderzeniowa, bazująca na bardzo skutecznych pneumatycznych impulsach akustycznych. Rozbijają one komórki tłuszczowe, zwiększając przy tym jędrność i elastyczność skóry. Pierwszymi widocznymi rezultatami będziesz mogła się cieszyć już po jednej sesji.

Zabiegi wyszczuplające brzuch – opinie

Oto jedna z opinii na temat opisanej wyżej kriolipozy na brzuch:

Zabieg kriolipolizy okazał się strzałem w dziesiątkę. (...) Zaczęłam nosić ubrania o rozmiar mniejsze i bardziej podkreślające talię.

A jeśli chodzi o liposukcję ultradźwiękową? Pojawia się na przykład taka recenzja użytkowniczki:

Ja też kupiłam (...) 3 zabiegi. Wykorzystałam już jeden i tak jak koleżanka straciłam z 1 cm, a skora już po pierwszym razie się poprawiła.

Niektóre kobiety o liposukcji na brzuch wypowiadają się jednak z pewną rezerwą:

Po 1 zabiegu faktycznie skóra się poprawiła, nieco mniej w udach, liczyłam, że po kolejnych zabiegach tendencja będzie malejąca ale niestety, po 3 nic wielkiego się nie stało. Mam ładniejszą skórę.

Wniosek? Chyba warto samodzielnie wysnuć opinię i na własnej skórze (dosłownie) przetestować wybrany zabieg, a najlepiej kilka serii.

Zabiegi wyszczuplające uda – można wykonywać je w domu?

Czy istnieje domowy zabieg kształtujący na jędrne i szczupłe uda? Jak najbardziej. Zrób sobie relaksujący wieczór Spa w domowym zaciszu. Przygotuj balsam, olej kokosowy lub masło shea oraz szczotkę z naturalnym włosiem. Po kąpieli i osuszeniu ciała, szczotkuj się na sucho, wykonując ruchy w od kolana w stronę tułowia. Następnie wklep w uda balsam lub olej i rozmasuj specyfik na skórze. Jeśli będziesz regularnie powtarzać ten domowy rytuał, będziesz cieszyć się gładką i odżywioną skórą i wysmuklonymi udami.