W ubiegły weekend oczy całej branży filmowej były zwrócone w stronę Londynu, gdzie odbyła się uroczysta gala British Independent Film Awards 2022. Na czerwonym dywanie pojawiło się wiele gwiazd, a także twórczyń oraz twórców. Wśród nich Agnieszka Smoczyńska, czyli polska reżyserka i scenarzystka, która ma na swoim koncie takie produkcje „Córki dancingu”, „Fuga” czy „Silent Twins”. I to właśnie w związku z promocją ostatniej z wymienionych produkcji Polka wzięła udział w prestiżowym wydarzeniu. Na czerwonym dywanie została jednak pomylona z… Juliette Binoche

Zagraniczne media pomyliły Agnieszkę Smoczyńską z Juliette Binoche

Agnieszka Smoczyńska pojawiła się na czerwonym dywanie w cekinowej sukni z krótkim rękawem w odcieniu głębokiego granatu. To projekt Gosi Baczyńskiej, czyli jednej z najbardziej uznanych projektantek mody w Polsce. Spektakularna stylizacja nie umknęła uwadze zgromadzonym na miejscu fotoreporterom i fotoreporterkom. Doczekała się nawet publikacji w popularnym serwisie show-biznesowym „Daily Mail”. Jednak główna zainteresowana całą sprawą została pomylona w artykule z Juliette Binoche, która nawet nie brała udziału we wspomnianej gali. 

fot. Getty Images

Jak Agnieszka Smoczyńska zareagowała na wpadkę? 

Nie wiemy, jak Juliette Binoche zareagowała na artykuł. Natomiast nie umknął uwadze Agnieszki Smoczyńskiej, która skomentowała wpadkę za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie. Do sprawy podeszła z dystansem i poczuciem humoru. Przyznała, że od tej pory uwielbia tak zwane fake newsy, a przy okazji podziękowała projektantce za sukienkę oraz Wioli Uliasz – kostiumografce odpowiedzialnej za stworzenie szeroko omawianego looku. 

Wow! @juliettebinoche mają nas! Od dzisiaj kocham fake newsy. Dziękuję @bifa_film za kontekst, @gosiabaczynska_official za granatową sukienkę maxi, @wiolauliasz za stworzenie całości w stylu gwiazdy BINOCHE – napisała Agnieszka Smoczyńska na Instagramie. 

Wy też widzicie podobieństwo pomiędzy reżyserką a aktorką?