Zalety bycia singielką

Nie ma co narzekać, być smutną i martwić się. Oto 6 korzyści z bycia singielką, o których prawdopodobnie nikt ci nigdy nie powiedział. Pomogą ci one skorzystać z tego (być może nowego) etapu w twoim życiu. Jeśli więc, niezależnie od tego, czy ostatnio się rozstałaś, czy nie jesteś z nikim w związku od dłuższego czasu, czytaj dalej! Oto zalety bycia singielką.

Większa niezależność finansowa

Wiadomo, bycie z kimś, z kim co tydzień można wychodzić na randki jest naprawdę cudowne, ale brak wydatków w każdy weekend też jest wspaniały. Bycie singielką sprawia radość, ponieważ masz wtedy całkowitą swobodę. Wydajesz, kiedy chcesz i na co chcesz. Co więcej, możesz rozpieszczać sama siebie.

Lepsza jakość snu

W grudniu, sama Dakota Johnson powiedziała, że jej największym priorytetem w życiu jest sen, a dokładniej, że mogłaby spać co najmniej 14 godzin na dobę. I choć pewnie jest to mało możliwe, to, gdy nie masz partnera, jest to bardziej prawdopodobne. W końcu druga osoba wymaga uwagi, co zajmuje naprawdę dużo czasu. Poza tym spanie samej, pozwala ci robić to na własnych zasadach. Idziesz spać, kiedy chcesz i wstajesz, kiedy chcesz. 

Mniej stresu

Oprócz lepszego snu, inną korzyścią z bycia singielką jest wolność od zobowiązań, które często przekładają się na zmartwienia. Czy nam się to podoba, czy nie, bycie w związku oznacza nieustanne myślenie. Jak dogadać się z partnerem? Jak dogadać się z teściową, jego rodziną, znajomymi? Gdy jesteś singielką, nie masz tych wszystkich problemów, a co za tym idzie - nie stresujesz się tak bardzo..

Robisz dla siebie więcej

Ponieważ masz więcej wolnego czasu, możesz wykorzystywać go na skupianie się tylko i wyłącznie na sobie – na swoim dobrym samopoczuciu fizycznym, ale i psychicznym. Gdy jesteś singielką, masz inne priorytety, jesteś bardziej zdyscyplinowana. Łatwiej będzie ci na przykład wstać o 6 rano i pójść na pilates.

Większa siła psychiczna i emocjonalna

Oprócz większej dyscypliny, dbania o dietę i przestrzegania nawyków, osoby, które nie są w związku są bardziej skłonne do proszenia o pomoc. Mają również odwagę skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Niezależność

Możesz zapomnieć o konsultowaniu się z drugą osobą, gdy chcesz podjąć jakąś ważną dla ciebie decyzję. Jeszcze jedna zaleta bycia singielką, to możliwość robienia wszystkiego, czego tylko chcesz, kiedy tylko chcesz. Masz ochotę kupić lot do Meksyku na następny dzień? Proszę bardzo! Nie musisz meldować się komukolwiek.

Zobacz także:

Pamiętaj, bycie singielką, to nie powód do cierpienia, a do cieszenia się życiem.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx