Wakacje dla singli – zorganizowane czy samodzielne?

Wyjazdy dla singli mogą posiadać charakter zorganizowany bądź indywidualny. Nad tym pierwszym wariantem dobrze jest się zastanowić wówczas, gdy planujemy wybrać się w podróż bez jakichkolwiek znajomych. Całkiem samotna eskapada może się bowiem okazać bardzo kosztowna, a nawet wręcz niebezpieczna. Oczywiście, znajdą się osoby, które stwierdzą, że bardzo lubią podróżować w samotności i nie zamieniłyby takiej formy wypoczynku na nic innego. Jest to zatem kwestia do rozpatrzenia w pierwszej kolejności.

Trudno zresztą zaprzeczyć, że wczasy z biurem podróży bywają dalekie od ideału. Ich największy minus to chyba ten, że jesteśmy zależni od sztywnych grafików i zewnętrznych reguł. Osoby ceniące sobie spontaniczność poczują się niejednokrotnie stłamszone, z kolei wycieczkowicze lubiący ład będą narzekać na niesubordynację innych członków grupy. Innymi słowy: nikt nie powinien się nastawiać na całkowite zadowolenie. Wyjazd zorganizowany wydaje się dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy obawiamy się odwiedzić kraj, którego języka nie znamy. Dotyczy to zwłaszcza nieco starszych osób, ceniących sobie bezpieczeństwo.

Wczasy indywidualne sprawdzą się zaś idealnie w sytuacji, gdy chcemy wyjechać w gronie kilkorga znajomych. Po ogólnym ustaleniu trasy i wyliczeniu kosztów będziemy w zasadzie gotowi do drogi. Pamiętajmy tylko, że wyjazdy na własną rękę oznaczają naszą stuprocentową odpowiedzialność za przebieg wycieczki. Jeśli wydarzy się coś nieprzewidzianego (a na pewno tak będzie!), odpowiednia reakcja zależy od nas. Dla jednych to dodatkowy urok i zastrzyk adrenaliny, dla innych – czynnik powodujący stres nie do załagodzenia. W tym drugim wypadku zdecydowanie polecamy zorganizowane wakacje dla singli, zwalniające nas – przynajmniej w teorii – od myślenia i planowania.


Bez osoby towarzyszącej, czyli jak ułatwić sobie życie singla na weselu >>>
 

Wakacje dla singli w Polsce – aktywne i leniwe

Aktywne wakacje dla singli w Polsce warto spędzić w sposób niecodzienny – na przykład na kajaku lub pontonie. Świetnym pomysłem będą tu spływy w Dolinie Popradu (Piwniczna, Rytro, Muszyna, Żegiestów, Krynica, Tylicz). Zapewnią nam one nie tylko wiele mocnych wrażeń, lecz także utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. Co więcej, z tej formy wypoczynku mogą korzystać również ci, którzy nie czują się w wodzie zbyt pewnie. Spływy pontonowe organizuje się bowiem nawet dla dzieci, są one bezpieczną formą fizycznej aktywności.

Wczasy dla singli nie muszą się jednak oczywiście wiązać z wysiłkiem fizycznym – ostatecznie, nie każdy lubi taką formę wypoczynku, nie wszyscy mogą sobie na nią też pozwolić ze względów zdrowotnych. Dobrym rozwiązaniem dla leniwych okaże się z pewnością agroturystyka – dostęp do niej posiadają mieszkańcy wszystkich regionów Polski, cenę można dopasować do naszych oczekiwań, a beztroski pobyt na łonie natury przysłuży się osobom w każdym wieku.


Kobiety bez męża i dzieci są szczęśliwsze i żyją dłużej! Tak wynika z najnowszych badań >>>
 

Zobacz także:

Wakacje dla singli w Europie – aktywne i leniwe

Urlop dla singli nie musi się ograniczać do atrakcji krajowych. Zwiedzanie Europy to doświadczenie, jakiego nie sposób zapomnieć do końca życia. We wczesnej młodości większość z nas marzy o zobaczeniu wieży Eiffla czy Big Bena, jednak później, jako dorośli, szukamy również nieco mniej oczywistych wrażeń. Dobrym pomysłem na aktywne wyjazdy dla singli po 30 będzie np. trekking w Gruzji  okazja do zapoznania się z kulturą niezbyt oddaloną geograficznie, a jednak bardzo słabo znaną.

Singlom bardziej leniwym przypadnie zapewne do gustu oferta campingowa w pobliżu któregoś z wielkich europejskich miast: Rzymu, Strasburga czy Monachium. Otrzymamy tu z jednej strony szansę beztroskiego wylegiwania się w słońcu, wśród drzew i ptasiego śpiewu, z drugiej zaś znajdziemy się bardzo blisko miejsc godnych wielogodzinnego zwiedzania. Wszystko zależeć będzie wyłącznie od naszego nastroju. I oczywiście od sytuacji epidemiologicznej! Pandemia koronawirusa trwa, więc póki co dalsze wyjazdy można póki co jedynie planować. 


Sycylia dopłaci turystom do wakacji! Tańsze będą bilety lotnicze, noclegi w hotelach i atrakcje turystyczne >>>
 

Egzotyczne wakacje dla singli – aktywne i leniwe

Kiedy już będzie można swobodnie podróżować (o ile będzie można...) i myśleć o dalekich destynacjach, warto nastawić się na to, że wyjazdy w pojedynkę to okazja do zrobienia czegoś absolutnie szalonego. Na przykład... kursu nurkowania na Hawajach. W dzisiejszych czasach nawet takie pomysły okazują się możliwe do zrealizowania. Jedyną barierę stanowią, rzecz jasna finanse – ceny samego przelotu, kursu i ekwipunku z pewnością nie będą bez znaczenia dla portfela. Smaku takiej przygody nie zapomnimy jednak do końca życia.

A jeżeli znudziły nam się już sztywne hotele dla singli, warto zastanowić się nad... jachtem! Egzotyczne rejsy, na przykład na Karaiby, wcale nie są aż tak drogie, jak mogłoby się wydawać – ich ceny zaczynają się od pięciu, sześciu tysięcy złotych. W zamian otrzymujemy komfortową kabinę na katamaranie, a także okazję do odwiedzenia miejsc, o jakich dotąd wiedzieliśmy jedynie dzięki telewizyjnym programom przyrodniczym. Dodatkowo dobędziemy też bogate doświadczenie żeglarskie.   


5 najtańszych europejskich stolic idealnych na weekend i nie tylko >>>