Wakacje dla singli – zorganizowane czy samodzielne?

Wyjazdy dla singli mogą posiadać charakter zorganizowany bądź indywidualny. Nad tym pierwszym wariantem dobrze jest się zastanowić, kiedy planujemy wybrać się w podróż bez jakichkolwiek znajomych. Całkiem samotna eskapada może bowiem okazać się bardzo kosztowna, a momentami nawet niebezpieczna. Oczywiście znajdą się osoby, które stwierdzą, że bardzo lubią podróżować w samotności i nie zamieniłyby takiej formy wypoczynku na nic innego. Jest to zatem najważniejsza kwestia na początek.

Zdaniem wielu osób zorganizowane wczasy z biurem podróży bywają dalekie od ideału. Ich największy minus to chyba ten, że jesteśmy zależni od sztywnych grafików i zewnętrznych reguł. Osoby ceniące sobie spontaniczność mogą poczuć się nieco stłamszone, z kolei wycieczkowicze lubiący ład będą narzekać na niesubordynację innych członków grupy. Innymi słowy: nikt nie powinien się nastawiać na całkowite zadowolenie. Wyjazd zorganizowany wydaje się być dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy obawiamy się odwiedzić np. egzotyczny kraj, którego języka nie znamy. Dotyczy to zwłaszcza nieco starszych osób, ceniących sobie bezpieczeństwo.

Wczasy indywidualne sprawdzą się idealnie w sytuacji, gdy chcemy wyjechać w gronie kilkorga znajomych. Po ogólnym ustaleniu trasy i wyliczeniu kosztów będziemy gotowi do drogi. Pamiętajmy tylko, że wyjazdy na własną rękę oznaczają naszą stuprocentową odpowiedzialność za przebieg wycieczki. Jeśli wydarzy się coś nieprzewidzianego (a na pewno tak będzie), odpowiednia reakcja zależy od nas. Dla jednych to dodatkowy urok i zastrzyk adrenaliny, a dla innych – czynnik powodujący stres nie do załagodzenia. W tym drugim wypadku zdecydowanie polecamy zorganizowane wakacje dla singli, zwalniające nas – przynajmniej w teorii – z planowania.


Bez osoby towarzyszącej, czyli jak ułatwić sobie życie singla na weselu >>>
 

Wakacje dla singli w Polsce – aktywne i leniwe

Aktywne wakacje dla singli w Polsce warto spędzić w sposób niecodzienny – na przykład na kajaku lub pontonie. Świetnym pomysłem będą tu spływy w Dolinie Popradu (Piwniczna, Rytro, Muszyna, Żegiestów, Krynica, Tylicz). Zapewnią nam one nie tylko wiele mocnych wrażeń, lecz także utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. Co więcej, z tej formy wypoczynku mogą korzystać również ci, którzy nie czują się w wodzie zbyt pewnie. Spływy pontonowe organizuje się bowiem nawet dla dzieci, są one bezpieczną formą fizycznej aktywności.

Wczasy dla singli nie muszą się oczywiście wiązać z wysiłkiem fizycznym – ostatecznie nie każdy lubi taką formę wypoczynku, nie wszyscy mogą sobie na nią też pozwolić ze względów zdrowotnych. Dobrym rozwiązaniem dla leniwych okaże się z pewnością agroturystyka – dostęp do niej posiadają mieszkańcy wszystkich regionów Polski, cenę można dopasować do naszych oczekiwań, a beztroski pobyt na łonie natury przysłuży się osobom w każdym wieku.


Kobiety bez męża i dzieci są szczęśliwsze i żyją dłużej! Tak wynika z najnowszych badań >>>
 

Zobacz także:

Wakacje dla singli w Europie – aktywne i leniwe

Urlop dla singli nie musi się ograniczać do atrakcji krajowych. Zwiedzanie Europy to doświadczenie, jakiego nie sposób zapomnieć do końca życia. We wczesnej młodości większość z nas marzy o zobaczeniu wieży Eiffla czy Big Bena, jednak bardziej zaawansowani podróżnicy szukają również nieco mniej oczywistych wrażeń. Dobrym pomysłem na aktywne wyjazdy dla singli po 30 będzie np. trekking w Gruzji  okazja do zapoznania się z kulturą niezbyt oddaloną geograficznie, a jednak bardzo słabo znaną.

Singlom bardziej leniwym przypadnie zapewne do gustu oferta campingowa w pobliżu któregoś z wielkich europejskich miast. Otrzymamy tam z jednej strony szansę beztroskiego wylegiwania się w słońcu, wśród drzew i ptasiego śpiewu, z drugiej zaś znajdziemy się bardzo blisko miejsc godnych wielogodzinnego zwiedzania. Wszystko zależeć będzie wyłącznie od naszego nastroju.


Sycylia dopłaci turystom do wakacji! Tańsze będą bilety lotnicze, noclegi w hotelach i atrakcje turystyczne >>>
 

Egzotyczne wakacje dla singli – aktywne i leniwe

Wyjazdy w pojedynkę to okazja do zrobienia czegoś absolutnie szalonego. Na przykład... kursu nurkowania na Hawajach. W dzisiejszych czasach nawet takie pomysły okazują się możliwe do zrealizowania. Jedyną barierę stanowią często, rzecz jasna finanse – ceny samego przelotu, kursu i ekwipunku z pewnością nie będą bez znaczenia dla naszego portfela. Smaku takiej przygody nie zapomnimy jednak do końca życia.

A jeżeli znudziły nam się już sztywne hotele dla singli, warto zastanowić się nad... jachtem! Egzotyczne rejsy, na przykład na Karaiby, wcale nie są aż tak drogie, jak mogłoby się wydawać – ich ceny zaczynają się od pięciu, sześciu tysięcy złotych. W zamian otrzymujemy komfortową kabinę na katamaranie, a także okazję do odwiedzenia miejsc, o jakich dotąd wiedzieliśmy jedynie dzięki telewizyjnym programom przyrodniczym. Dodatkowo zdobędziemy też bogate doświadczenie żeglarskie.   


5 najtańszych europejskich stolic idealnych na weekend i nie tylko >>>

 

Wakacje dla singli: najlepsze europejskie miasta na podróż solo

Jeśli szukasz konkretnych destynacji na wyciągnięcie ręki, które będą idealnym wyborem na podróż w pojedynkę, postaw na europejskie miasta, do których bez problemu dostaniesz się w zaledwie kilka godzin! Mamy świadomość, że nie każdy jest gotów na podróżowanie solo i eksplorowanie dalekich, egzotycznych zakątków świata. Oto miasta, które warto rozważyć, jeżeli masz ograniczony budżet albo z jakichś względów nie jesteś gotowa, żeby ruszać na drugi koniec świata:

 • Berlin (Niemcy),
 • Wiedeń (Austria),
 • Mediolan (Włochy),
 • Madryt (Hiszpania),
 • Amsterdam (Holandia),
 • Valetta (Malta),
 • Paryż (Francja),
 • Lizbona (Portugalia),
 • Praga (Czechy),
 • Budapeszt (Węgry).

Wakacje dla singli: miasta (poza Europą) idealne na podróż w pojedynkę

Kuszą cię nieco odleglejsze kierunki? Doskonale rozumiemy ten apetyt na egzotyczną podróż! Spokojnie, nawet jeśli nie znalazłaś kompana do zwiedzania  (albo chcesz podróżować sama), istnieje wiele punktów na mapie (poza Europą), w których będziesz czuć się dobrze również w wersji solo. Poniżej miasta, które uchodzą za doskonałe destynacje na samotną podróż:

 • Santiago (Chile),
 • Bangkok (Tajlandia),
 • Nowy Jork (USA),
 • Zanzibar (Tanzania),
 • Marrakesz (Maroko),
 • San José (Kostaryka),
 • Hanoi (Wietnam),
 • Tokio (Japonia),
 • Bali (Indonezja),
 • Vancouver (Kanada).

Podobno prawdziwie poznajemy siebie dopiero podczas podróży solo. Życzymy zatem niezapomnianych wspomnień podczas zwiedzania świata (bez względu na to, czy postawisz na zorganizowane wycieczki, czy na własną umiejętność planowania)!