Jaskółka, czyli charakterystyczna kreska na oku, lekko uniesiona przy jego zewnętrznej końcówce, nie wychodzi z mody już od kilku sezonów. I nic nie wskazuje na to, by miała nam się znudzić. Pewnie dlatego, że każdego roku przechodzi małą metamorfozę. Przykłady? Dwa lata temu kreskę w tradycyjnym czarnym kolorze zastąpiły jej odpowiedniki w bardziej szalonych odcieniach: liliowym, pomarańczowym, zielonym a nawet żółtym. Z kolei ubiegłym roku jak Rihanna malowałyśmy na powiece jaskółkę odwróconą, by następnie przyszedł czas na kreskę typu kitten eye (z ang. oko kociaka) – o wiele delikatniejszą i prostszą do wykonania. Teraz, wraz z nadejściem trendów na sezon wiosna-lato 2022 znów pora na małą odmianę. Jak zrobić najmodniejszą jaskółkę tego sezonu? Inspiracją jest Dua Lipa i makijaż, który wylansowała na swoim Instagramie.

Modna jaskółka na oku w sezonie wiosna-lato 2022? Jak ją zrobić podpowiada Dua Lipa

Dua Lipa jest teraz w swojej trasie koncertowej Future Nostalgia Tour i to właśnie z tej okazji zrobiła sobie ten spektakularny (a przy tym prosty do odtworzenia) makijaż oka. A właściwie nie tyle ona co jej makijażystka – Shelby Smith (wiemy, bo gwiazda oznaczyła ją na opublikowanych przez siebie zdjęciach). Którą artystka pochwaliła zresztą w social mediach, pisząc, że „naprawdę dała czadu”. Jesteście ciekawe i ciekawi, co takiego zrobiła? Nie trzymamy was dłużej w niepewności. 

Kreska na oku Dui Lipy różni się od tradycyjnej jaskółki już przy samym wewnętrznym kąciku oka. Nie rozpoczyna się bowiem w nim lecz zachodzi także na krawędź dolnej powieki, w kąciku oka tworząc charakterystyczny trójkąt. Po górnej krawędzi oka poprowadzona jest klasycznie aż do zewnętrznej części oka. Tu również jest przedłużona i wygięta tak, by po raz kolejny stworzyć formę trójkąta. To zresztą jeszcze nie koniec. By uzyskać jeszcze bardziej zaskakujący efekt, makijażystka piosenkarki postanowiła namalować na jej oku jeszcze jedną, zupełnie niezależną kreskę. Równoległą do tej na górnej powiece, ale poprowadzoną tuż nad kącikiem oka mniej więcej do jego połowy. Brzmi skomplikowanie? Najlepiej zobaczcie wiec same. Dua Lipa udostępniła całą serię zdjęć z modną jaskółką w roli głównej. 

Dobra wiadomość jest taka, że by uzyskać ten sam efekt, wcale nie potrzebujecie makijażystki. Przy odrobinie wprawy zrobicie ją same. Zwłaszcza, jeśli sięgniecie po wygodny w użyciu i precyzyjny eyeliner albo kredkę do oczu. Poniżej prezentujemy kilka naszych ulubionych. Możecie, tak jak Dua Lipa, sięgnąć po kosmetyk w czarnym kolorze, ale równie dobrze możecie poeksperymentować z bardziej szalonymi kolorami. Efekt wow gwarantowany! 

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.