W ostatnich latach wokół Złotych Globów krążyło sporo kontrowersji. Mówiono o nieuczciwych praktykach organizatorek i organizatorów, korupcji oraz rasizmie. Jednak w nocy z 10 na 11 stycznia 2023 odbyła się tegoroczna gala, podczas której – już po raz 80. – wręczono statuetki dla twórczyń i twórców najlepszych filmów, jak również produkcji telewizyjnych z ubiegłych miesięcy. Co więcej, Złote Globy 2023 zainteresowała wiele gwiazd i była transmitowana na żywo. Sprawdźcie, kto wziął udział w uroczystym rozdaniu nagród. 

Złote Globy 2023: gwiazdy na czerwonym dywanie 

Choć wiele osób z branży bojkotuje Złote Globy, do The Beverly Hilton w Beverly Hills przybyło wiele gwiazd, w tym (oczywiście) nominowani i nominowane. Jenna Ortega, która po raz pierwszy wzięła udział w tej gali, zachwyciła w kreacji od Gucci. Na czerwonym dywanie pojawili się również Tim Burton, czyli twórca hitowej „Wednesday” oraz Percy Hynes-White – serialowy Xawier Thorpe. Co ciekawe, Selena Gomez pozowała fotoreporterom i fotoreporterkom w towarzystwie młodszej siostry. Uwagę zwróciła również Kaley Cuoco, która jest już w zaawansowanej ciąży. Z okazji Złotych Globów 2023 popularna aktorka założyła przepiękną sukienkę maxi w kolorze lawendowym. 

Jeśli chodzi o najlepiej ubrane gwiazdy na uroczystej gali wręczenia Złotych Globów 2023, to (poza wspomnianymi już osobami) warto wyróżnić Elizabeth Debicki, Sheryl Lee Ralph, Anyę Taylor-Joy, Julię Garner, Margot Robbie oraz Jessicę Chastain. Co ciekawe, w tym roku wiele aktorek zdecydowało się na kreacje w różnych odcieniach różu. Popularnym wyborem okazały się także sukienki i inne elementy garderoby ozdobione brokatem czy cekinami. W gronie ich fanek znalazły się m.in. Heidi Klum, która przeszła po ściance w towarzystwie męża – Toma Kaulitza, jak również Jennifer Coolidge, czyli laureatka Złotych Globów 2023 za rolę Tanyi w serialu „Biały Lotos”

Złote Globy 2023: wyniki

Oczywiście nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały o innych laureatkach i laureatach. Charakterystyczne statuetki trafiły w ręce twórców i twórczyń takich produkcji jak „Fabelmanowie”, „Ród Smoka”, „Duchy Inisherin” czy wspomniany przed chwilą „Biały Lotos”. Cate Blanchett okazała się najlepsza w kategorii najlepsza aktorka dramatyczna, a Austin Butler dostał nagrodę dla najlepszego aktora dramatycznego. Pełną listę zwycięzców znajdziecie tutaj: