Michał Szpak był jurorem w programie The Voice of Poland (TVP2) nieprzerwanie od 8. edycji show, czyli od jesieni 2017 roku. Od jakiegoś już czasu było wiadomo, że wokalista będzie musiał pożegnać się z czerwonym fotelem. Prawdopodobnie przyczyną zmian w składzie trenerów było to, że Szpak przemycał na planie, choćby za pośrednictwem swojego stroju symbole poparcia dla środowiska LGBT. Z kolei Urszula Dudziak, jurorka i trenerka, której także nie zobaczymy w kolejnej edycji The Voice of Poland, okazywała wsparcie dla Strajku Kobiet. Szpak także udzielał się na demonstracjach i towarzyszących im wydarzeniach, solidaryzując się z osobami, które protestowały przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego w naszym kraju. Władze telewizji publicznej uznały, że nie będą tego tolerować.

Kto zastąpi Michała Szpaka w „The Voice of Poland”?

Warto zaznaczyć, że osoby z drużyny Szpaka często dochodziły do ścisłego finału lub wygrywały show. Choćby w ostatniej, 11. edycji The Voice of Poland zwyciężył Krystian Ochmann, który był w drużynie Szpaka właśnie. Mimo wszystko TVP postanowiło oddać fotel wokalisty innej osobie. I nie jest nią Rafał Brzozowski, choć tak spekulowano. Otóż na czerwonym fotelu zamiast Szpaka zasiądzie wokalistka Sylwia Grzeszczak, co dla wielu osób jest niemałym zaskoczeniem, która ponoć marzyła o roli jurorki w tego typu show od lat. Nie wiemy jeszcze, kto zajmie miejsce Urszuli Dudziak w 12. edycji muzycznego programu TVP. Być może produkcja przywróci kogoś z poprzednich edycji?

Kim jest Sylwia Grzeszczak - nowa jurorka „The Voice of Poland”

Informacje o tym, że Grzeszczak pojawi się jesienią w show TVP2 wydają się o tyle pewne, że wokalistka coraz częściej bierze udział w wydarzeniach organizowanych przez Telewizję Polską. Ostatnio występowała choćby na koncercie na cześć Krzysztofa Krawczyka.

Co wiemy jeszcze o nowej, 32-letniej trenerce The Voice of Poland, która do tej pory raczej stroniła od medialnego szumu i skupiała głównie na muzyce? Choć zaczęła być rozpoznawalna po występie w polsatowskim Idolu i wtedy jej kariera nabrała tempa, to o śpiewaniu marzyła od najmłodszych lat. Jako 5-latka pojawiła się na scenie popularnego programu dla muzycznie utalentowanych dzieci, czyli Od przedszkola do Opola

Sylwia Grzeszczak jest nie tylko śpiewa, lecz także komponuje muzykę i pisze teksty. Na swoim koncie ma 3 albumy: Sen o przyszłości, Komponując siebie i Tamta dziewczyna. W 2008 roku wraz z Liberem wydała płytę Ona i on. Prywatnie artyści są ze sobą związani i wychowują córkę Bognę.