Nareszcie! Doczekałyśmy się i doczekaliśmy! Nową odsłonę „Plotkary” będzie można obejrzeć w Polsce! I to już wkrótce! Chyba reboot żadnego innego serialu dawno już nie wzbudził tyle emocji, co właśnie informacje o tym, że „Gossip Girl” powraca. W Stanach serial miał swoją premierę 8 lipca tego roku, to w naszym kraju nie można było go oglądać. 

Premiera nowej „Plotkary” w Polsce - o czym opowiada serial „Gossip Girl”

Serial „Gossip Girl” (emitowany od 2007 do 2012 roku) był niekwestionowanym telewizyjnym hitem. Losy bogatych nastolatków z prywatnego liceum na Upper East Side oglądały miliony widzów na całym świecie. Styl bohaterek i bohaterów inspirował. Która z nas nie była zakochana w opaskach na wzór tych noszonych przez Blair czy nie chciało nosić obcasów do szkoły niczym Serena? 

Plotki o tym, że serial powróci krążyły od dawna, jednak dopiero w zeszłym roku się potwierdziły. Twórca pierwszej wersji serialu, Josh Schwartz znów zabrał się do pracy. Tym razem jego celem było ukazanie współczesnej młodzieży, jej świata i problemów.

Głównymi bohaterami i bohaterkami nowe odsłony „Gossip Girl” są: Julien Calloway, Monet de Haan, Luna La, Max Wolfe, Kate Keller, uprzywilejowany Otto „Obie” Bergmann IV, Akeno „Aki” Menzies, Zoya Lott. Będą oni, podobnie jak postaci w pierwszej wersji produkcji, obracać się w świecie intryg, romansów i problemów związanych z rówieśnikami i rodzicami. Tym razem jednak więcej ich życia przeniesie się siłą rzeczy do sieci. Co więcej, rolę tytułowej Plotkary przejmą tym razem... media społecznościowe! Zobaczymy zatem, jak media społecznościowe zmieniły nasz świat. I jak w ogóle się zmieniły. Ale też jak zmienił się Nowy Jork. Bo nie zapominajmy, że to miasto odgrywa ważną rolę w serialu „Plotkara”.

W rolach głównych w nowej produkcji występują: Jordan Alexander, Eli Brown, Thomas Doherty, Tavi Gevinson, Emily Alyn Lind, Evan Mock, Zion Moreno, Whitney Peak oraz Savannah Lee Smith.

Gdzie i kiedy oglądać „Gossip Girl” w Polsce

Nie trzymamy was dłużej w niepewności! Współczesna wersja „Plotkary” w Polsce pojawi się w HBO GO już 26 października.

Razem z nowym serialem do serwisu dodane zostaną także wszystkie sezony kultowej wersji Plotkary sprzed kilkunastu lat - informują przedstawiciele platformy HBO GO.

W październiku zobaczymy więc sześć odcinków nowego sezonu „Gossip Girl”, który został podzielony na dwie części. Łącznie czeka nas dwanaście epizodów. Pozostałe w Stanach mają być wyemitowane w listopadzie. Czy w Polsce również pojawią się w tym terminie? Tego jeszcze nie wiemy.

Zobacz także:

Czy nowi bohaterowie i bohaterki też będą nas inspirować, jeśli chodzi o styl? Tym razem kostiumograf Eric Daman szukał inspiracji na Instagramie, chcąc odtworzyć styl współczesnych dzieciaków. Na przykładzie serialu widać też, jak moda się zmieniła w ciągu plus minus dekady. 

W „Plotkarze” 2.0 bohaterki odsłaniają więcej ciała, bardziej je podkreślają nosząc crop topy czy krótsze spódniczki - pisze dla nas Ismena Dąbrowska.

Czy ktoś ze starej obsady pojawi się w reboocie? O jakie nawiązania do oryginału pokusili się twórcy nowej wersji „Plotkary”? Przekonamy się już w październiku! Ale jeśli nie możecie się doczekać mimo wszystko, to mamy dla was mały spoiler.

Znamy datę premiery nowej „Plotkary” w Polsce - zobaczcie zwiastun