Francuzki mocno trzymają się ulubionych elementów garderoby. Niezmiennie w każdym sezonie noszą jeansy, kardigany i małą czarną. Jednak nawet one potrzebują czasami odświeżyć trochę zawartość szafy, a co za tym idzie także swoje własne zestawy. Wprowadzane przez nie przeboje nie wywracają do góry nogami naszego spojrzenia na Francuski styl, ale jednak poddają nam pewne pomysły, które możemy przenieść do własnych stylizacji. W tym sezonie także widać kilka tendencji, których byłoby żal nie podkraść. Darmowa lekcja stylu, której udzieliły nam Francuzki na Instagramie w efekcie skłoniła nas do małego podsumowania. Te 5 trendów po prostu chcemy nosić. Zobacz lato okiem Francuzek i wybierz coś dla siebie.

Lato okiem Francuzek – Garsonka

Jakiś czas temu pisaliśmy, że garnitur ma w tym sezonie mocną konkurencję, bo Francuzki coraz częściej zastępują go innym kompletem i świetnie na tym wychodzą. Chodziło wtedy o garsonki, które wraz z upływem kolejnych miesięcy stały się wszechobecne. Coraz więcej Francuzek dostrzega w nich ogromny potencjał i bazuje na nich podczas tworzenia codziennych zestawów. W zależności od konkretnego fasonu i pozostałych elementów stylizacji noszą je nie tylko na formalne spotkania. Krótki żakiet odsłaniający brzuch lub modna spódnica mini w prosty sposób odzierają garsonkę z przesadnej elegancji i sprawiają, że jest idealnym wyborem na co dzień. Na szczęście ten przebój nie jest zarezerwowany tylko dla Francuzek. Popularność garsonek dotarła także do Polski, więc zakup marynarki i pasującej do niej spódnicy nie będzie trudnym zadaniem.

Lato okiem Francuzek – Rozpięta koszula

Niektóre trendy nie bazują na nowych rzeczach, a uzmysławiają nam jakie możliwości drzemią w tym, co już mamy w swoich szafach. Najlepszym przykładem, który obrazuje to latem 2022, jest koszula. Wystarczy zwykły biały model z kołnierzykiem, który po prostu należy wystylizować inaczej niż dotychczas. Tym razem Francuzki sugerują, żeby z koszuli zrobić narzutkę i nosić ją rozpiętą na topy, T-shirty oraz inne bluzki. Do tego warto pamiętać, że tak noszona koszula to także świetny element mody plażowej. Zamiast inwestować w element garderoby, który będziemy nosić tylko sporadycznie na kostium kąpielowy, możemy go zastąpić sprawdzoną koszulą. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale jeszcze sposób na podkreślenie własnej kreatywności.

Lato okiem Francuzek – Bieliźniane szorty

Francuzki mają słabość do bieliźnianych trendów. Widać to od lat. Na liście ulubionych sukienek Francuzek nie mogłoby zabraknąć slip dress. Fashionistki znad Sekwany cenią sobie także bieliźniane spódnice, topy obszyte koronką, a także piżamowe komplety do noszenia na co dzień. To właśnie tym ostatnim najbliższy jest trend, który można oglądać w ich stylizacjach tego lata. Mowa bowiem o bieliźnianych szortach, które wyglądają jak model do spania lub bokserki. Tego typu krótkie spodenki najczęściej noszą z koszulą od kompletu. Zdarza się też, że zakładają biały top, a koszulę zostawiają rozpiętą, co tylko pokazuje, że wspominany już przez nas wcześniej przebój, znajduje zastosowanie na każdym kroku.

Lato okiem Francuzek – Klapki ze sprzączką

Francuzki wiedzą, że dodatki mogą pomóc w dopracowaniu nawet najbardziej klasycznej stylizacji, która potrzebuje subtelnego detalu dla zaakcentowania charakteru. Z tego powodu w ich garderobach nie brakuje torebek, butów i innych akcesoriów, które w prosty sposób mogą podrasować nawet najprostszy zestaw. Latem 2022 pomagają im w tym między innymi klapki ze sprzączką. Metalowy element, który kojarzy nam się raczej z paskiem, idealnie odnajduje się także w obuwniczych projektach. Nawet najprostszy model dzięki takiemu akcentowi może prezentować się zupełnie inaczej. Francuzki już się o tym przekonały. Teraz kolej na ciebie.

Lato okiem Francuzek – Kolorowy kapelusz

Stylizacje Francuzek często bazują głównie na stonowanej palecie barw, ale to nie znaczy, że one nigdy nie pozwalają dojść do głosu kolorom. Sukienka w kwiaty idealnie to potwierdza, ale na tym wcale nie koniec. Francuzki w ostatnim czasie zainteresowały się także kolorowymi kapeluszami. Bucket hat i pokrewne mu fasony w wersji ozdobionej kwiatami lub innymi printem lansuje coraz więcej stylowych Francuzek. Dzięki takiemu prostemu dodatkowi, który jednak nabiera wyrazu dzięki wzorom, mogą łatwo dopracować wakacyjne zestawy. Musimy się przyznać, że też jesteśmy fanami i fankami tego rozwiązania.