Czy życie wśród instamatek bywa trudne? Dzisiaj nie jest łatwo być matką, a być matką, która mówi o swoim doświadczeniu publicznie - jest tym trudniej. Mimo 100 dobrych komentarzy, zawsze najbardziej boli ten jeden nieprzychylny. Jak twierdzi Justyna - to wszystko przez porównywanie się, któremu non stop ulegamy. Sama jest szczęściarą - ma cudownych widzów, którzy stanowią dla niej ogromną motywację i wsparcie, a instagramowe kłótnie są jej obce.

Porównywanie się z innymi jest czymś zupełnie naturalnym - mówi Karolina Cwalina, coach i twórczyni autorskiego kanału. - Pozwala nam ocenić, jak radzimy sobie na tle innych, często motywuje i mobilizuje do działania. Nie ma w tym nic niezdrowego. Element porównawczy pojawia się już wśród dzieci, kiedy w szkole są oceniane. Stopnie pozwalają im dostrzec własny progres, ale też zobaczyć, jak wypadają na tle kolegów. Najważniejsze to stawiać sobie poprzeczkę w odpowiednim miejscu. Kiedy będziemy oceniać swoje sukcesy przez pryzmat kogoś o zupełnie innych doświadczeniach życiowych, innym wieku, mentalności, nigdy nie będziemy z siebie zadowoleni.

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast.

„Jak żyć bardziej świadomie?” Karolina Sobańska w kolejnym odcinku #GirlTALK >>>