Jak zrobić paznokcie w dmuchawce? – porada 

Dmuchawce na paznokciach wyglądają zjawiskowo! Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się bardzo trudne do zrobienia, wcale tak nie jest! Do zrobienia paznokci z dmuchawcami potrzebujemy: lakierów do paznokci w kilku kolorach – hybrydowych lub klasycznych, cienkiego, precyzyjnego pędzelka lub specjalnej sondy do stylizacji paznokci. Jakie kolory wybrać? Największą popularnością cieszy się czerń i biel, które wiernie oddają wygląd rośliny. Pozostaje jeszcze dobór koloru tła – tu ogranicza nas tylko wyobraźnia, jednak warto postawić na jasny odcień, aby zarys dmuchawca był dobrze wyeksponowany. Jak zrobić dmuchawce na paznokciach krok po kroku?

  1. Usuń pozostałości starego lakieru do paznokci i odtłuść płytkę przy użyciu cleanera bądź zmywacza bez acetonu.
  2. Odsuń, lub wytnij skórki.
  3. Opiłuj płytki do wybranego kształtu i długości pamiętając, aby zostawić wystarczająco dużą powierzchnię na naniesienie wzorku.
  4. Nałóż na paznokcie bazę, jeśli stawiasz na hybrydy, utwardź ją w lampie LED lub UV.
  5. Pokryj płytki lakierem, który będzie stanowił tło. Pamiętaj, aby warstwy lakieru były cienkie. Poczekaj do wyschnięcia, lub utwardź w lampie. 
  6. Teraz pora na rysowanie dmuchawca. W zależności od efektu, który chcesz otrzymać, możesz zrobić to na trzy sposoby:
  • Dmuchawiec czarny: na środku paznokcia postaw czarną kropkę i poprowadź od niej lekko zakrzywioną linię, która będzie łodygą rośliny. Wokół kropki narysuj promienie, a każdy z nich zakończ literką „v” – tak, jakby promień miał się rozdwajać. Powtórz czynność, prowadząc coraz krótsze promienie od środka dmuchawca. W podobny sposób maluje się na przykład śnieżynki. 
  • Dmuchawiec czarno-biały: na środku paznokcia postaw czarną kropkę i poprowadź od niej linię, która ma być łodygą. Od środka, za pomocą białego lakieru, poprowadź delikatne promienie. Końcówką pędzelka, krótkimi pociągnięciami zaznacz białe płatki. Zacznij od środka i powoli poszerzaj obwód powstałego koła. 
  • Dmuchawiec czarny, minimalistyczny: to metoda podobna do tej pierwszej, lecz odrobinę łatwiejsza. Takie dmuchawce różnią się zakończeniem promieni, które odchodzą od środka wzorku. W przypadku dmuchawca minimalistycznego, promienie kończymy wyraźnymi kropkami. Takie dmuchawce na paznokciach są mniej malarskie, a bardziej graficzne. 

       7. Poczekaj, aż wzorek dokładnie wyschnie i pokryj paznokcie top coatem lub utwardzaczem. Jeśli używasz lakieru hybrydowego, utrwal go w lampie LED lub UV.

       8.Wklep w skórki odżywczy olejek. Gotowe!

Urocze inspiracje na paznokcie w dmuchawce

Już wiesz, jak namalować dmuchawce na paznokciach, teraz pora na kilka inspiracji, które pomogą ci stworzyć wymarzony wzór. Oczywiście, pojedynczy dmuchawiec na jednym palcu wygląda pięknie i z pewnością zadowoli fanki minimalizmu, jednak mamy też kilka innych propozycji. Pierwszą z nich jest stylizacja, która obejmuje kilka paznokci i przedstawia dmuchawiec, który poddał się sile wiatru. Na jednej z płytek namaluj dmuchawca, jednak promienie od środka poprowadź tylko na jednej stronie (stwórz półkole). Na kolejnych paznokciach, szybkimi i delikatnymi pociągnięciami pędzelka zaznacz białe listki tak, jakby zostały „zdmuchnięte” na paznokcie obok. Kolejna inspiracja, to właściwie cała historyjka wymalowana na płytkach paznokci. Na palcu wskazującym namaluj profil głowy, która wydyma usta, chcąc zdmuchnąć dmuchawiec. Palec środkowy to miejsce na sam dmuchawiec, którego łodyga powinna przechylać się w stronę palca serdecznego. Na palcu serdecznym i najmniejszym, namaluj kilka białych płatków dmuchawca. Prawda, że uroczo?

Paznokcie dmuchawce – wyjątkowe, letnie inspiracje

Dmuchawce na paznokciach w wersji na lato będą świetnie prezentować się w zestawieniu z żywymi kolorami. W tym sezonie bardzo modne są łagodne pastele, jak i szalone neony – wybór należy do ciebie, jednak pamiętaj, że lakier służący jako tło powinien być jasny. Świetnym pomysłem na wakacyjny manicure będą pastelowo żółte lub fioletowe paznokcie z białymi dmuchawcami. To bardzo lekkie i stylowe połączenie, które można nosić zarówno na co dzień, jak i na wieczorne przyjęcia. 


fot. Adobe Stock

Naklejki wodne dmuchawce

Dmuchawce na paznokciach można zrobić też… na skróty, czyli posługując się specjalnym stempelkiem lub wodną naklejką. Aplikacja naklejek wodnych jest dziecinnie prosta: z arkusza wycinamy wybrany wzór, usuwamy folię zabezpieczającą i delikatnie, za pomocą pęsety, umieszczamy naklejkę w miseczce z wodą na kilka sekund. Następnie naklejamy wzór na przygotowaną płytkę paznokcia i zbieramy nadmiar wody wacikiem. Gdy naklejka przeschnie, zabezpieczamy stylizację top coatem lub transparentnym utwardzaczem. Gotowe! Naklejki wodne znajdziemy w wielu drogeriach internetowych, serwisach aukcyjnych i sklepach z akcesoriami do stylizacji paznokci. 

Zobacz także: