„42.6 lat”/ „42.6 Years”: fabuła

Fabuła „42.6 lat” (ang. „42.6 Years”) będzie podążać za bohaterem Andy’ego Samberga, który chcąc przedłużyć swoje życie, poddając się eksperymentalnej procedurze zamrożenia ciała (tytuł filmu odnosi się do czasu, przez jaki jego postać pozostanie uśpiona, zanim obudzi się w przyszłości).

Kilkadziesiąt lat później mężczyzna zostaje „wskrzeszony” i zdaje sobie sprawę, że wszyscy wokół niego się postarzali, podczas gdy jego ciało pozostało nienaruszone zębem czasu. Poszukuje swojej byłej dziewczyny, granej przez Jean Smart, która zestarzała się wraz z całą resztą społeczeństwa... Co się między nimi wydarzy? Jak nasz bohater poradzi sobie w przyszłości? By poznać odpowiedzi na te pytania, musimy się uzbroić w cierpliwość.

„42.6 lat”/ „42.6 Years”: obsada

Ponieważ prace nad produkcja „42.6 lat” są na bardzo wczesnym etapie, nie znamy jeszcze pełnej obsady. W rolach głównych, jak już zostało wspomniane, obsadzeni zostali Andy Samberg i Jean Smart. 71-letnia aktorka i 44-aktor w roli ekskochanków? Takiego konceptu się nie spodziewaliśmy, ale to chyba najlepsze, co mogłoby się nam trafić.

Dla gwiazdora „Brooklyn 9-9” będzie to pierwsza rola w pełnym metrażu od czasu premiery docenionego przez krytykę filmu Maxa Barbakowa „Palm Springs” z 2020 roku. Z kolei dla gwiazdy „Hacks”, która nie zwalnia tempa pracy, będzie to kolejny – m. in. po „Dziewczynie z Alabamy” – angaż w komedii romantycznej.  

 „42.6 lat”/ „42.6 Years”: twórcy

Jak przekazał „ The Hollywood Reporter”, scenariusz tej nieoczywistej historii napisał odtwórca głównej roli. Wspomagał go Seth Reiss, scenarzysta, który w swoim zawodowym portfolio ma m.in. świetny obraz „Menu” i ponad 300 odcinków programu „Late Night With Seth Meyers”.

Realizowany dla Amazon Studios projekt zostanie wyreżyserowany przez Craiga Gillespiego, który stoi za filmami takimi jak „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” i „Cruella” oraz wybranymi odcinkami miniserialu Hulu „Pam & Tommy”.

Andy Samberg w ramach swojej firmy produkcyjnej Party Over Here wyprodukuje „42.6 lat”.

Zobacz także:

„42.6 lat”/ „42.6 Years”: kiedy premiera?

Projekt „42.6 lat” jest we wczesnej fazie rozwoju, zatem na ten moment trudno mówić choćby i przybliżonej dacie premiery. Z pewnością jednak was poinformujemy, gdy poznamy więcej konkretów.