Chyba większość z nas marzy o znalezieniu swojej bratniej duszy. Być może ty nie odczuwasz jeszcze takiej potrzeby? Może spotykasz się z kimś, ale czujesz, że to nie to? A może cały czas trafiasz na nieodpowiednich mężczyzn? Prawdopodobnie w twojej głowie krąży pytanie: Dlaczego nie mogę znaleźć chłopaka? Cokolwiek by się nie działo, możliwe, że wspólny punkt leży w tym, że nie jesteś jeszcze gotowa na związek i musisz nad sobą popracować. Oto 5 znaków, które na to wskazują.

Związek nie pasowałby do twojego obecnego trybu życia

Są takie okresy w naszym życiu, kiedy po prostu chcemy skupić się na innych rzeczach. Czy to kariera, samorealizacja, podróże czy na przykład rodzina. Wtedy utrzymanie zdrowego i wartościowego związku nie jest wcale łatwe. Może warto wtedy poczekać, aż twoje życie trochę się „uspokoi”. Nie musisz na siłę dodawać do niego jeszcze związku, który sam w sobie wymaga dużo pracy. Powinnaś również się zastanowić, czy jesteś skłonna zrezygnować z twojego dotychczasowego stylu życia i poświęcić większość czasu na partnera.

W twoim życiu zachodzą teraz ogromne zmiany

Jeśli dużo się teraz u ciebie dzieje, utrzymanie związku może być trudne. Poczekaj, aż twoje życie się ustabilizuje. Oczywiście nadal możesz randkować, ale jeśli czujesz, że ze względu na okoliczności nie jesteś w tej chwili gotowa na związek, poinformuj o tym osobę, z którą się spotykasz. Jeśli oboje szukacie czegoś niezobowiązującego i taki układ wam odpowiada – droga wolna.

Nadal nie przepracowałaś poprzedniego związku

Pogodzenie się z rozstaniem może zając miesiące, a czasem nawet lata. Zrozumiałe jest więc to, że możesz nie być gotowa na kolejne relacje. Daj sobie czas, jednak uważaj, żebyś nie popadła w zły stan psychiczny. Jeśli czujesz, że nie radzisz sobie sama, poproś o pomoc. Do tego czasu staraj skupić się na sobie, zamiast próbować leczyć złamane serce u kogoś w łóżku.

Nie możesz otworzyć się emocjonalnie

Osoby, które nie są gotowe na związek często są zdystansowane i wycofane – na przykład trudno jest im okazywać emocje, nawet jeśli ktoś bardzo im się podoba. Czy zdarzyło ci się kiedyś, że czułaś, że twoja randka poszła świetnie, rozmowa z drugą osobą była głęboka i interesująca, jednak ty nie potrafiłaś się w pełni otworzyć? Istnieje wiele czynników, które mogą to powodować. Jeśli zagłębisz się w siebie i wykonasz pracę, dowiesz się kilku przydatnych rzeczy, które pomogą ci w przyszłości.

Nigdy wcześniej nie byłaś singielką

Być może nigdy nie miałaś okazji odkryć, jak to jest być „samą”? Ale w najlepszym tego słowa znaczeniu. Zawsze przechodziłaś ze związku w związek? Bycie singielką to wspaniała podróż w stronę poznania siebie. Możesz dowiedzieć się, jak reagujesz w określonych sytuacjach, jakie są twoje mocne strony, a jakie słabsze, nad którymi warto popracować. Dodatkowo uświadamiasz sobie, jak wiele możesz i na ile cię stać. Wiele osób wchodzi w związek tylko dlatego, że boi się samotności. Nie wierzy, że uda im się „przetrwać” samej/samemu. Najważniejsze jest to, aby najpierw czuć się dobrze sama z sobą. Przede wszystkim jako singielka. Dopiero wtedy można stworzyć zdrową relację.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.hu

Zobacz także: