Rozpoznawanie oznak tego, że twój partner już cię nie kocha jest konieczne, bez względu na to, jak trudne może się to wydawać. Trwanie w związku, w którym jedno z was nie czuje się już komfortowo także jest bolesne.

Dlatego, jeśli zastanawiasz się, czy w twojej relacji nie dzieje się coś nie tak, nadszedł czas na rozmowę i dowiedzenie się o co chodzi. Zanim jednak to, warto zapoznać się z najczęstszymi znakami, które świadczą o tym, że twój partner już cię nie kocha.

5 oznak, że twój partner cię już nie kocha – nie komunikuje się z tobą

To prawdopodobnie jeden z najbardziej bolesnych sygnałów, wskazujących na to, że twój partner cię już nie kocha. Komunikacja jest kluczem w każdej relacji, a gdy jej brakuje lub jest nieskuteczna, istnieje większe prawdopodobieństwo tego, że dany związek zmierza po prostu ku końcowi.

Sprawa powinna być jasna, gdy jego zainteresowanie tobą jest praktycznie zerowe. Pamiętaj, że mowa tu zarówno o komunikacji werbalnej, jak i niewerbalnej. Jej brak może oznaczać na przykład, że mężczyzna nie dzieli się już z tobą szczegółami ze swojego życia, jak kiedyś i nie daje ci fizycznych oznak miłości.

5 oznak, że twój partner cię już nie kocha – wścieka się bez powodu  

Jeszcze bardziej da się to zauważyć, gdy charakter twojego partnera zawsze był raczej spokojny, a nagle wydaje ci się, że irytuje go każda najmniejsza rzecz i wprawia go w zły humor. Jego poziom tolerancji cały czas spada, zaczyna robić wszystko po swojemu, bo ty go denerwujesz. To niestety oznacza, że taki facet próbuje zakończyć wasz związek i daje ci wszelkie możliwe powody, abyś chciała zrobić to samo.

5 oznak, że twój partner cię już nie kocha – nie pamięta o ważnych datach

Wiele osób może faktycznie mieć słabą pamięć lub po prostu nie przywiązywać do niektórych rzeczy takiej wagi, jak ty. Jednak, gdy jesteś w zdrowym związku, twój partner powinien starać się zwracać uwagę na ważne dla ciebie daty.

Jedną z oznak, która może świadczyć o tym, że twój chłopak/mąż już cię nie kocha, jest to, że przestał zwracać uwagę na ważne dla waszego związku (i nie tylko) daty – rocznice, urodziny itd. Może również nie być zainteresowany uczestnictwem w różnych wydarzeniach, na które ty uczęszczasz.

Zobacz także:

5 oznak, że twój partner cię już nie kocha – nie zwraca uwagi na twoje uczucia

Nagle zaczyna zachowywać się tak, jakby twoje emocje nie miały żadnego znaczenia. Nie obchodzi go to, czy jesteś zła, smutna, czy zmartwiona przyszłością waszego związku. Wszystko wskazuje na to, jakby przestał już być obecny w tej relacji. I może to jest właśnie najlepszy znak, że już go tam po prostu nie ma, ale brak mu odwagi, żeby podjąć ten ostateczny krok i zakończyć ten etap.

5 oznak, że twój partner cię już nie kocha – nie chce z tobą wychodzić i być widzianym w twoim towarzystwie

Kiedy twój partner nie chce być widzianym z tobą publicznie lub nie przedstawia cię znajomym jako swoją dziewczynę, może oznaczać to, że stopniowo próbuje zakończyć wasz związek.

Jeśli zauważyłaś któreś punkty u swojego chłopaka/męża, jest to dobry moment, aby otwarcie i poważnie porozmawiać. Pamiętaj, że zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, musisz najpierw wyrazić swoje uczucia i wysłuchać drugiej strony.

Jeśli oboje jesteście gotowi na naprawę związku, dobrym pomysłem byłoby udanie się na terapię dla par. Jeśli zdecydujecie się zakończyć waszą relację, starajcie się przyjąć wszystko na spokojnie (w miarę możliwości). Pamiętaj, że wszystko dzieje się po coś i z czasem będziesz czuła się coraz lepiej, a twoje serce zostanie wyleczone.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx