Mówi się, że Wrocław to miasto studentów. Nie bez powodu. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska znajdują się jedne z najlepszych uczelni wyższych w całym kraju oraz firmy, które chętnie zatrudniają młode i zdolne osoby, a tym samym dają im szansę na rozwój zawodowy. Studentki i studenci mogą liczyć także na wsparcie ze strony miasta, które oferuje im m.in. atrakcyjne zniżki na przejazdy środkami transportu publicznego i nie tylko. To również idealne miejsce dla osób mające bogate życie towarzystwie – nie brakuje tam bowiem kawiarni, barów oraz innych miejsc, w których można się spotkać i miło spędzić czas ze znajomymi. Dlaczego jeszcze warto studiować we Wrocławiu? Sprawdź poniżej. 

Uczelnie wyższe

Wrocław słynie z uczelni wyższych, które oferują najwyższy poziom kształcenia, udział w innowacyjnych projektach naukowych, a także pomagają studentkom i studentom we wstąpieniu na wymarzoną ścieżkę kariery. Wśród tych najpopularniejszych są m.in. Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny, Akademia Muzyczna oraz Uniwersytet Przyrodniczy. Do grona absolwentek i absolwentów tych ośrodków naukowych należą uznane ekspertki oraz uznani eksperci z różnych dziedzin, a także osoby znane. Gwarantujemy, że niezależnie od tego, co chciałybyście i chcielibyście studiować w stolicy Dolnego Śląska znajdziecie odpowiednią uczelnię dla siebie. 

Perspektywy na rozwój kariery

Wrocław bardzo szybko się rozwija, a dzięki temu oferuje kolejne miejsca pracy stałym mieszkankom i mieszkańcom, jak również tak zwanym przyjezdnym. Zlokalizowane są tam siedziby wielu firm – lokalnych, a także tych o zasięgu międzynarodowym. Stolica Dolnego Śląska to miejsce, w którym można zatrzymać się na dłużej i zaplanować bezpieczną przyszłość, w tym rozwój swojej kariery. 

Otwarci ludzie 

Na pewno słyszałyście i słyszeliście, że Wrocław jest jednym z najbardziej przyjaznych miast w Polsce. Nie byłoby tak, gdyby nie jego mieszkanki oraz mieszkańcy. Osoby, które mieszkają na co dzień we Wrocławiu, są bardzo otwarte, pozytywnie nastawione do życia, jak również do ludzi, którzy odwiedzają ich ukochane miasto bądź zatrzymują się w nim na dłużej. Jeśli więc (w związku ze studniami i nie tylko) planujecie przeprowadzkę do Wrocławia, możecie się spodziewać, że zostaniecie przyjęci z otwartymi ramionami. 

Rozrywka i kultura

We Wrocławiu na pewno nie będziecie się nudzić. I to niezależnie od tego, czy chcecie spędzić tam weekend, rok czy całe życie. W tym mieście nie brakuje bowiem muzeów, galerii sztuki i interesujących miejsc, które można zwiedzić solo, w towarzystwie znajomych czy rodziny, wyjątkowych obiektów architektonicznych, na czele z Halą Stulecia, a także instagramowych kawiarni oraz restauracji z pysznym jedzeniem. 

Koszty utrzymania

Osoby, które studiują we Wrocławiu, często zauważają, że koszty utrzymania są tam niższe niż w innych ośrodkach naukowych w Polsce, np. w Warszawie, Krakowie czy w Poznaniu. Studentki oraz studenci mogą bowiem liczyć na atrakcyjne zniżki, m.in. w wybranych lokalach gastronomicznych. Co więcej, mogą za darmo korzystać z komunikacji miejskiej (wystarczy, że mają przy sobie ważną legitymację). To z całą pewnością ucieszy absolwentek i absolwentów liceów oraz techników, którzy zastanawiają się, gdzie studiować.