Za nami dopiero podsumowania trendów beauty z 2021 roku, ale pomimo że wiele z nich warto wykorzystywać także teraz i w przyszłości, to już pojawiają się prognozy dotyczące kolejnych przebojów. Wśród nich jest co najmniej 5 mocnych kandydatów do tytułu urodowego hitu. Pielęgnacja 2022 może nadać zupełnie nowe kierunki naszym dotychczasowym wyborom.

Pielęgnacja 2022 – Krioterapia

Niedawno hitem na TikToku stało się pocieranie twarzy zamrożonym ogórkiem. Taki zabieg miał na celu zmniejszenie porannej opuchlizny. Jeżeli testowałaś lub testowałeś go na własnej skórze, to masz już pierwsze doświadczenia z czymś w rodzaju krioterapii za sobą. Wśród trendów pielęgnacyjnych na 2022 nie pojawiła się jednak jej namiastka a prawdziwy zabieg. Co to jest krioterapia? Najprościej mówiąc, to metoda polegająca na wystawieniu skóry na działanie niskiej temperatury. Taki zabieg powoduje skurczenie naczyń krwionośnych. To natomiast ma działanie ściągające pory i działa ujędrniająco. Kriokomora, w której odbywa się zabieg, pomaga także zmobilizować skórę do bardziej efektownego przyjmowania składników zawartych w nakładanych na nią kosmetykach. To natomiast przekłada się na dużo lepsze efekty przy stosowaniu tych samych produktów. Jednym minusem zabiegu krioterapii może być jego wysoka cena. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby pójść jej tropem i wprowadzić do swojej pielęgnacji po prostu zabiegi na zimno. Wśród fanek chociażby masażu twarzy schłodzonym rollerem jest Kaia Gerber.

Pielęgnacja 2022 – Bezwodne kosmetyki

Bezwodne kosmetyki z nazwy wydają się dość absurdalnym pomysłem. W końcu stale walczymy o jak najlepsze nawodnienie naszej skóry, a i tak niewystarczającą ilość wilgoci dostarczamy za sprawą trendu moisture sandwiching. Jaki zatem byłby sens używania kosmetyków bez wody i jak miałyby działać? Uspokajamy! To kolejny trend, który ma być przyjazny środowisku. Ostatnio obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na produkty, które są bardziej świadome ekologicznie, co przyczyniło się do powstania kosmetyków do pielęgnacji bezwodnej. Na czym to polega? Otrzymujesz skoncentrowany produkt, który mieszasz z wodą z własnego kranu. To działanie zmniejsza ilość materiałów i emisji dwutlenku węgla potrzebnych do wyprodukowania i dostarczenia każdego produktu do domu.

Po prostu dla dobra planety poświęcasz chwilę na samodzielne dolanie wody i gotowe. Poza kosmetykami w proszku w ten trend wpisują się szampony w kostce czy dezodoranty w kremie.

Pielęgnacja 2022 – Ochrona przed niebieskim światłem

W ciągu doby większość z nas spędza sporo czasu przed ekranami smartfonów, komputerów i telewizorów, a te emitują niebieskie światło, które negatywnie wpływa na wygląd naszej skóry. Dokładnie mowa o promieniowaniu HEV. Jego szkodliwe działanie objawia się przede wszystkim szybszym starzeniem się skóry – pojawieniem się przebawień i zmarszczek. Powszechność tych sprzętów stała się zatem powodem do szukania sposobów, które pozwoliłyby przeciwdziałać negatywnemu wpływowi niebieskiego światła na naszą cerę. Do listy kosmetyków na 2022 warto zatem dopisać zaraz obok produktów z filtrem SPF, również te z ochroną przed HEV. Pomimo że obecnie te kosmetyki wciąż jeszcze nie należą do popularnych to ilość czasu, którą spędzamy przed ekranem chociażby pracując, robiąc zakupy lub oglądając seriale, sprawia, że już wkrótce obecność dopisku o ochronie przed promieniowaniem HEV stanie się zupełnie naturalnym widokiem.

Pielęgnacja 2022 – Pielęgnacja skóry głowy

Z niewiadomych przyczyn dużo bardziej skupiamy się na pielęgnacji włosów niż skóry głowy. To dość błędne działanie, bo bez zagwarantowania jej dobrej kondycji, pozostałe wysiłki mogą nie przynieść pożądanych efektów. Z tego powodu prognozuje się, że w 2022 roku w końcu wzrośnie świadomość dotycząca znaczenia pielęgnacji skóry głowy, a co za tym idzie także jej popularność. Warto zacząć myśleć o tej części skóry w ten sam sposób, co o pozostałych. Ciało, które nacieramy balsamami i olejkami, a także cera, którą poddajemy całemu rytuałowi pielęgnacyjnemu, nie powinny być traktowane lepiej od tej na głowie. Wybierając odpowiednie kosmetyki warto zwracać też uwagę na podobne składniki. Kwas hialuronowy, skwalan lub gliceryna, które odpowiadają za nawilżenie w kremach do twarzy, mogą z powodzeniem pielęgnować także skórę głowy.

Pielęgnacja 2022 – Ekologia

Troska o naszą planetę to silny trend, który na markach wymuszają klientki i klienci zatroskani jej dalszym losem. Z tego powodu coraz więcej osób analizuje już nie tylko składy kosmetyków, ale sprawdza też certyfikaty, które potwierdzają proekologiczną linię całej marki. Jednym z ogromnych problemów, przed którymi stają koncerny beauty, są jednorazowe opakowania, które przyczyniają się do produkcji niewyobrażalnej ilości śmieci. Dodatkowo tematem rozmów jest już nie tylko ich recykling, który jak się okazuje może być trudny. Dyskusja na temat tego, który produkt można uznać za zrównoważony, obrała w ostatnim czasie zupełnie nowy kierunek. Pomysłem na przyszłość są opakowania wielorazowego użytku, które po opróżnieniu będzie można na nowo napełnić ulubionym kosmetykiem. Już teraz pierwsze marki z powodzeniem rozwijają ten trend, a prognozy wskazują, że w 2022 roku ta tendencja tylko przybierze na sile.

Zobacz także: