Do 14 lutego jeszcze kilka tygodni, a w witrynach wielu sklepów już widnieją serca i czerwone gadżety zwiastujące DzieńZakochanych. Ale kto powiedział jednak, że będąc singlem w walentynki nie można się dobrze bawić? Na pewno nie my! Znamy sposób, który sprawi że walentynkowy wieczór stanie się jednym z najlepszych w roku. Maraton filmowy z komediami romantycznymi!  Nie chcemy, żebyście znów tracili czas na wyszukiwanie haseł "fajne komedie romantyczne", więc po prostu wykonaliśmy tę pracę za was!  

Komedia romantyczna to sprawdzone lekarstwo na złamane serce i najgorszy humor na świecie. Najlepiej wypada w towarzystwie dobrych znajomych, świec i butelki wina (albo dwóch). Czy to nie idealny sposób, by 14lutego nie siedzieć samotnie w mieszkaniu z paczką chusteczek? Po wielogodzinnych poszukiwaniach wybraliśmy dla was 50 pozycji, które sprawdzą się w walentynkowy wieczór lepiej niż niejeden partner! Najfajniejsze komedie romantyczne w historii - ostrzegamy, niektóre widzieliście już kilkanaście razy i... chętnie zobaczycie ponownie.

Jeżeli chcecie zapomnieć o smutkach, wybierzcie film po którym od śmiechu rozboli was brzuch! W tej kategorii szczególnie polecamy kultowe "Lepiejpóźnoniżpóźniej". JackNicolson i DianeKeaton w rolach głównych to duet idealny. Udowadniają że miłość możemy spotkać w każdym wieku. "Druhny" to wybór na babski wieczór przy komediach romantycznych. Zabawna historia sześciu dziewczyn, które przygotowują się do ślubu jednej ze swoich przyjaciółek doprowadzi was do łez!

Inaczej sprawa wygląda w przypadku tych, którzy od śmiechu wolą melancholijny nastrój. W tym gatunku można też znaleźć komedie, które są bardziej romantyczne niż zabawne. Nasze propozycja? "Jagodowa miłość"! To historia zdradzonej, młodej kobiety, która rzuca wszystko i wyrusza autostradą numer 66 w poszukiwanie prawdziwej miłości. W trakcie swojej podróży spotyka wielu inspirujących ludzi, którzy dzielą się z nią swoimi życiowymi przeżyciami. Jej przygoda rozpoczyna się od rozmowy z właścicielem kawiarni (w tej roli przystojny JudeLaw!) przy kawałku jagodowego ciastka. 

Po melancholii przychodzi czas na pobudzenie, w końcu walentynki to wieczór pełen romansu i miłości. "Czekolada", "DirtyDancing" i "VickyCristinaBarcelona", te filmy romantyczne rozbudzą w was emocje, po których trudno będzie wam spokojnie zasnąć! Słoneczna Barcelona, taniec pełen namiętności i gorący romans! Nie zapominajmy o czekoladzie, która jest najlepszym afrodyzjakiem. Przygotujcie się na zimny prysznic, bo trudno będzie ostudzić takie emocje!

Ostatnią propozycję kierujemy do tych, którzy w naturze mają rozdrapywanie dawno zagojonych ran! W polecanych przez nas filmach znajdzie się kilka takich, które wywołają w was niekończący się lament i szloch. Największe wyciskacze łez? "Słodkilistopad" i "Gwiazdnaszychwina". W tym przypadku paczka chusteczek pod ręką to musthave.