Skandynawski minimalizm warto naśladować z kilku powodów. Posiadanie uniwersalnych i ponadczasowych elementów garderoby ma ogromną zaletę. Sprawia, że życie staje się proste. Czym dokładnie się to objawia? Mając ubrania z szaf Skandynawek możemy zapomnieć o sytuacji, w której stajemy przed szafą i myślimy, że nie mamy się w co ubrać. Nawet nie mając czasu i pomysłu bazując na nich można za każdym razem stworzyć udaną stylizację. Prostota zawsze się obroni. Na tym jednak nie koniec. Proste ubrania wyglądają świetnie niezależnie od sezonu i panujących trendów, więc kierując się wskazówkami zaczerpniętymi z szaf Skandynawek, możemy mieć pewność, że wybieramy rzeczy na lata, które nie znudzą nam się po jednym sezonie, kiedy przebój sprzed chwili błyskawicznie odejdzie w zapomnienie. W takiej sytuacji jest się przynajmniej potrójnie wygraną. Zawsze ma się co założyć, bez trudu można dopasować to do innych rzeczy i w dodatku tylko raz na dłuższy czas wydaje się pieniądze.

Ubrania z szaf Skandynawek – Ramoneska

Minimalistyczne i proste stylizacje wcale nie muszą być nudne. Skandynawki dodają im pazura dzięki swoim ulubionym kurtkom. Rockowe ramoneski noszą na wieczorowe sukienki, eleganckie garnitury, sportowe dresy i inne zestawy. Dzięki temu nieustannie udowadniają, że warto mieć chociaż jedną skórzaną kurtkę, bo ona naprawdę pasuje do wszystkiego. Ulubiona stylizacja Francuzek składa się z trzech elementów – białej koszuli, jeansów i trencza. Można powiedzieć, że fashionistki z północy mają jej odpowiednik. Wszystko dlatego, że ulubiona stylizacja Skandynawek opiera się na białym T-shircie, jeansach i skórzanej kurtce. Niby w obu przypadkach mamy podobną bazę, ale okrycie wierzchnie zmienia wszystko.

 

Ubrania z szaf Skandynawek – Koszula

Obowiązkowa pozycja w szafach Skandynawek? Koszula. Najczęściej w ich stylizacjach możemy zobaczyć klasyczny model z kołnierzykiem. Do tego powtarzająca się jest także kolorystyka. Skandynawki mają bowiem w tym konkretnym przypadku największą słabość do bieli i niebieskiego. Nie trzeba się trzymać tego sztywno, bo oczywiście dopuszczają też inne kolory. Jest to najmocniej widoczne w stylizacjach Dunek. Kluczowe są jednak fasony, które pozwalają im nosić koszule na wiele sposobów. Zapiętą pod szyję lub rozpiętą i tylko pełniącą rolę narzutki. Oczywiście bufiaste rękawy lub inny sposób na drobne odejście od klasyki wcale w tym nie przeszkadzają.

 

 

Ubrania z szaf Skandynawek – Spodnie garniturowe

W wielu szafach Skandynawek można znaleźć garnitur. Warto jednak podkreślić, że noszą go nie tylko w komplecie. Chętnie korzystają w obu elementów osobno. Spodnie garniturowe z zaprasowanym kantem lub bez niego to dla nich świetny dół do codziennych stylizacji. Często wystarcza im jedynie crop top, koszula lub sweter i kilka dodatków, żeby zestaw był gotowy. Idąc w ich ślady można kupić sobie komplet, który także warto mieć w swojej szafie, ale wcale nie trzeba. Dowolne spodnie garniturowe w razie potrzeby będą wyglądać świetnie także z marynarką z innego zestawu. Najwięcej możliwości daje uniwersalna kolorystka, ale na czerni, bieli i szarościach świat się nie kończy.

Zobacz także:

 

 

Ubrania z szaf Skandynawek – Marynarka

Nieodłącznym elementem stylizacji Skandynawek jest marynarka. Tak jak w przypadku spodni garniturowych może to być część kompletu, ale wcale nie musi. Łączona z jeansami, innymi modelami spodni, spódnicami lub narzucona na sukienki albo kombinezony także za każdym razem może robić wrażenie. Podążając za stylem Skandynawek warto sprawić sobie przynajmniej jedną marynarkę. Im bardziej klasyczny model, tym większe możliwości podczas tworzenia stylizacji. Na czerni jednak wybór się nie kończy. Idealna marynarka może być w dowolnym kolorze, który współgra ze stylem jego posiadaczki. Tylko tak dobrana uratuje sytuację za każdym razem, kiedy będzie potrzebne ubranie do narzucenia na ramiona.

 

 

Ubrania z szaf Skandynawek – Golf

Zamiłowanie Skandynawek do ciepłych i przyjemnych w noszeniu dzianin jest widoczne w każdym sezonie. Z tego powodu w ich stylizacjach nieustannie pojawiają się dziergane swetry, kamizelki, sukienki, a nawet spodnie. Wytypowanie dzianinowego ulubieńca, którego warto podkraść do własnych zestawów, nie było zatem proste, ale ostatecznie wygrał golf. Modele z wysokim kołnierzem mogą pojawiać się pod postacią cienkich sweterków, jak i grubych swetrzysk. Takie miękkie i często obszerne góry Skandynawki chętnie zestawiają z jeansami, skórzanymi spodniami lub eleganckimi modelami od garnituru. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby sweter z golfem połączyć na przykład z sukienką. Zgrany duet można stworzyć na kilka sposobów. Na zasadzie podobieństw połączyć sweter z dzianinową sukienką. W przypadku stylizacji bazującej na kontrastach pod spodem może pojawić się satynowa slip dress lub skórzana sukienka.

 

 

Ubrania z szaf Skandynawek – Jeansy

Nie tylko Francuzki uwielbiają jeansy. Spodnie z denimu to także przebój z szaf Skandynawek. Jeansy pojawiają się w ich stylizacjach przez okrągły rok. I to właściwie jedyna pewna rzecz. Kwestia samych fasonów i kolorów pozostaje bowiem sprawą indywidualną. Pomimo że Skandynawki gustują głównie w niebieskich odcieniach denimu, to do rzadkości nie należą także czarne jeansy i modele w odcieniach złamanej bieli. Podobna dowolność jest widoczna także w pomysłach na stylizacje. Noszą je z koszulami, topami, T-shirtami, bluzami, swetrami, marynarkami i innym elementami garderoby. Zestawiają na zasadzie kontrastu lub stawiają na spójne total looki. Umówmy się po prostu, że jeansy pasują do wszystkiego i tego się trzymajmy.

 

 

Ubrania z szaf Skandynawek – Pasiak

Pasiak to ubranie, do którego słabość mają mieszkanki wielu krajów. Skandynawki nie są tu wyjątkiem. Często w swoich stylizacjach opierają się właśnie na nich. Bluzki i swetry w paski noszą nie tylko tradycyjnie, ale też chętnie narzucają je na kark i przewiązują rękawy z przodu, żeby tylko jakoś przemycić je do zestawu. Na tym przykładzie doskonale widać, że morze inspiracji dostarczają nie tylko jednolite fasony. Biało-czarne i biało-granatowe paski to już klasyka, która zawsze jest na czasie i świetnie wtapia się w rozmaite stylizacje. Inspiracji w tym temacie zawsze warto szukać u Skandynawek.