Od czego zacząć zdrowy styl życia?

Każda chwila jest dobra na wprowadzenie zdrowego nawyku. Pierwszy krok do poprawy jakości życia, to zdefiniowanie co tak właściwie zdrowy tryb życia oznacza dla ciebie. Być może zdrowo się odżywiasz, wybierasz pełnoziarniste produkty, ale chciałabyś zwiększyć poziom aktywności fizycznej lub więcej odpoczywać? Zastanów się, jak możesz wyrobić zdrowy nawyk regularnych ćwiczeń, poprawić jakość snu lub mniej pracować, a więcej czasu przeznaczać na odpoczynek. Pamiętaj, że każda z nas jest inna i w inny sposób odpoczywa. Odpowiedz sobie na pytanie, jak ty ładujesz baterie. Co ważne, znajdź aktywności które sprawiają ci przyjemność. Jeżeli nie lubisz biegać, ciężko będzie ci się zmotywować do właśnie tej formy aktywności fizycznej. Znalezienie zajęć, które wywołują przypływ endorfin i uśmiech na twojej twarzy, jest skutecznym sposobem na pozostanie na dobrych torach i budowanie zdrowego nawyku regularnych ćwiczeń.

Jakie nawyki warto wprowadzić do swojego życia? 7 zdrowych nawyków

Twój cel to nowe, zdrowe nawyki? Oto 7 prostych sposobów, które pomogą ci prowadzić zdrowy tryb życia. Rekomendujemy, zacząć już od dziś, aby cieszyć się lepszym zdrowiem, chronić swoją skórę przed przedwczesnym starzeniem, mieć więcej siły i energii.

Filtr SPF

W naszej szerokości geograficznej filtr przeciwsłoneczny obowiązkowy jest przez cały rok – takie jest stanowisko dermatologów i warto wziąć sobie tę radę do serca. Oferta preparatów z filtrem przyjaznych makijażowi i ładnie wyglądającej, zmatowionej cerze jest wbrew pozorom bardzo szeroka, a tłuste i barwiące na biało preparaty to historia. My polecamy preparat w pomarańczowej tubce od SVR Sun Secure Fluide SPF 50+, daje ładne satynowe wykończenie, przyjmuje podkład i puder sypki i gwarantuje 100% ochrony. W razie wątpliwości, tutaj znajdziecie więcej podpowiedzi: Krem z filtrem przeciwsłonecznym pod makijaż - jaki wybrać?

Zadbaj o nawodnienie

Zdrowy nawyk to dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu nie tylko latem. Nawadnianie od środka to podstawowa sprawa jeśli myślicie o nawilżonej, zdrowej cerze – tego nie zastąpi żaden krem. Najlepszy sposób to butelka wody na biurku.wiemy z doświadczenia, że tylko wtedy będziecie sięgać po nią regularnie i tylko w taki sposób jesteście w stanie wyrobić sobie dobry nawyk regularnego picia wody. Dziennie powinno się wypijać co najmniej 2 litry!

Brak demakijażu - złe nawyk

Modelki chórem przyznają, że to święta zasada pielęgnacji stojąca ponad wszystkim innym – kremami, maseczkami czy sekretem Koreanek (nawet jade roller nie pomoże, jeśli nie przed położeniem się spać nie zmyjecie z twarzy warstwy zanieczyszczeń, które zebrały się na niej w ciągu dnia). Solidnie oczyszczona cera nie tylko lepiej przyjmie preparaty pielęgnacyjne aplikowane na noc, ale też pozwoli uniknąć kłopotów z trądzikiem czy łatwych do pomylenia z alergią odczynów spowodowanych zbyt długim kontaktem skóry z preparatami do make-upu.

Zdrowe nawyki żywieniowe

Zdrowa dieta to podstawa. Stworzenie zdrowych nawyków żywieniowych jest kluczem do utrzymania zdrowego stylu życia. Podstawa to zbilansowana dieta pełna owoców, warzyw, białka i pełnych ziaren. Zapewnij organizmowi w swoich posiłkach kluczowe składniki odżywcze. Ogranicz spożycie glukozy, przetworzonej żywności, tłuszczów nasyconych i soli. Śniadanie pobudzi Twój metabolizm na cały dzień, a regularne przekąski w ciągu dnia pomogą Ci uniknąć nadmiernego objadania się podczas posiłków. Na koniec warto pamiętać, że słuchanie twojego ciała jest kluczowe; jeśli jesteś najedzona lub potrzebujesz przerwy od jedzenia, uszanuj te uczucia!

Jak się wyspać? 8 sprawdzonych sposobów na dobry sen!

Zobacz także:

Aktywność fizyczna dla dobrego samopoczucia - zdrowe nawyki

Jeśli mimo popularności i dostępności wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, od aquaaerobiku, przez trampoliny po jogę, jesteście typem, który nie lubi się ruszać, dajcie się przekonać przynajmniej do spacerów. Zwłaszcza latem i wczesną jesienią zrezygnowanie z komunikacji miejskiej na rzecz krótkiej przechadzki szybko wejdzie wam w krew i jest szansa, że je polubicie. Już 30 minut spaceru dziennie pozwala rozprawić się z nadplanowymi kilogramami, poprawia pamięć, realnie zmniejsza ryzyko chorób serca i o ponad połowę obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2. Naprawdę jest o co powalczyć.

Zdrowy dystans

Podstawowa sprawa – dla zdrowia, urody i komfortu życia: jeśli dobrze się zastanowić, najlepiej byłoby podchodzić do codziennych, bieżących spraw z takim dystansem, z jakim traktujemy je po tygodniu. Jak to zrobić? Psychologowie radzą przyjąć perspektywę muchy, czyli oddzielić siebie od przeżywanych emocji i spojrzeć na sytuację (w tym także na własną osobę) z zewnątrz, dosłownie, tak jak gdyby stało się obok siebie. Codzienny trening da zadziwiające efekty.

Zdrowe nawyki: Rezygnacja z Instagrama na godzinę przed snem

Tak naprawdę powinno się zrezygnować z wszelkich urządzeń emitujących światło – podziękuje nam za to cera, która w ciągu dnia narażona jest nie tylko na promienie UV, ale także to emitowane przez urządzenia elektryczne, które zgodnie z badaniami mocno ją obciążają i przyspieszają starzenie. Co więcej, taki nawyk zapewni spokojny i głęboki sen.

Wprowadzenie zdrowych nawyków - zdrowy styl życia

Wprowadzenie tych zdrowych nawyków może być łatwiejsze niż wyzbycie się złych nawyków. Pamiętaj o regularności w ćwiczeniach, odpowiedniej ilości snu, optymalnej ilości warzyw i owoców dziennie. Poprawi to twój ogólny stan zdrowia i sprawi, że będziesz miała energię do działania.

ZOBACZ TAKŻE: Zadbaj o siebie w 12 krokach. Oto rzeczy, o których powinnaś pamiętać każdego dnia, bo zmienią Twoje życie na lepsze