W sieci zawrzało. Po emisji ostatniego odcinka programu Aleksandra Kwaśniewska zamieściła post na swoim profilu na Instagramie, w którym napisała: „zasmuca [mnie] poziom braku zrozumienia, z którym musicie się mierzyć”. Temat świadomej bezdzietności został poruszony w trzecim odcinku „Miasta Kobiet”, które można oglądać na kanale TVN Style w niedzielę o 12.30.

Aleksandra Kwaśniewska o świadomej bezdzietności

Aleksandra Kwaśniewska wyznała, że temat trzeciego odcinka o świadomej bezdzietności wywołał spory odzew widzów i internautów. Prowadząca talk-show otrzymała wiele wiadomości z różnymi opiniami. Kobiety cieszyły się z powodu poruszonego tematu i przyznawały, że nie wszystkie mogą chcieć zostać matkami. Druga grupa opowiedziała się po przeciwnej stronie, uznając postawę świadomej bezdzietności za anormalną. Aleksandra Kwaśniewska w poście opublikowanym na swoim profilu na Instagramie, na którym zamieściła zdjęcie z dziećmi z sesji, w której brała kiedyś udział, napisała:

Mam ogromną nadzieję, że uda nam się znormalizować temat świadomej bezdzietności, a także uwrażliwić ludzi na to, jak bardzo mogą ranić „niewinne” pytania. Wierzę, że jeśli będziemy o tym mówić głośno i wyraźnie, to w końcu nas usłyszą. Ale przede wszystkim, bądźmy w tym razem. Szanujmy nawzajem nasze decyzje, wspierajmy je i nie narzucajmy innym własnego scenariusza na szczęście.

Agnieszka Woźniak-Starak wspiera Aleksandrę Kwaśniewską

Inna gwiazda TVN-u, Agnieszka Woźniak-Starak również pozostawiła komentarz w tej sprawie. „Nie mam dzieci i jest mi z tym dobrze, czy komuś się to podoba, czy nie. Dzięki Ola!” - skomentowała post Aleksandry Kwaśniewskiej. Internautki i internauci także dzielą się swoimi opiniami, twierdząc, że nie każda kobieta posiada macierzyńskie odczucia. Najważniejsze jest to, by szanować siebie nawzajem i swoje decyzje. Przymuszanie kogoś do czegoś lub zawstydzanie z tego powodu nie przyniesie niczego dobrego. Każdy powinien robić to, co podpowiada mu serce, a jeśli któraś kobieta nie chce mieć dzieci – ma do tego prawo.

„Miasto Kobiet” – o programie

Obok Aleksandry Kwaśniewskiej program prowadzą dwie inne kobiety: Marzena Rogalska, która była pierwszą gospodynią „Miasta Kobiet” w 2004 roku oraz Olga Legosz - zarządzająca dwoma fundacjami, w tym jedną, która działa na rzecz osób z zaburzeniami spektrum autyzmu. Każda z prowadzących ma inny bagaż doświadczeń, sytuację rodzinną i zawodową. Nowa odsłona programu przynosi powiew świeżości i przestrzeń do rozmów, tak potrzebną teraz kobietom. W talk-show gospodynie rozmawiają z ekspertami, gwiazdami, ale też z wyjątkowymi osobami, które zwróciły ich uwagę w mediach społecznościowych.