Ghosting to jeden z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej szkodliwych trendów w randkowaniu. Polega na nagłym urwaniu kontaktu – bez dodatkowych wyjaśnień, do tego często w połączeniu z zablokowaniem kogoś w mediach społecznościowych. Zazwyczaj dotyczy osób, które niedawno rozpoczęły znajomość – kontaktują się wyłącznie przez popularne aplikacje (chociażby przez Tindera czy Instagram) albo mają za sobą pierwsze spotkanie na żywo. I, prawdopodobnie, większość z nas przeżyła to na własnej skórze, a właściwie sercu. Oczywiście zdarza się tak, że z różnych powodów nie chcemy kontynuować nowej relacji, np. uświadamiamy sobie, że szukamy czegoś innego w miłości. To absolutnie zrozumiałe. Jednak istnieją inne sposoby na zakończenie znajomości niż ghosting. Podpowiadamy, co napisać osobie, z którą nie chcemy dłużej randkować. Poznaj anti-ghosting trend

Anti-ghosting trend – dlaczego warto wysłać wiadomość, a nie znikać bez słowa?

Jeśli zastanawiacie się, czy lepiej kogoś zghostować, czy otwarcie napisać, że nie chcemy kontynuować tej znajomości, to polecamy tę drugą opcję. To zdecydowanie trudniejsze niż kilka kliknięć, które prowadzą do zablokowania profilu danej osoby na Instagramie, Facebooku, Tinderze czy w innym komunikatorze, ale naprawdę warto spróbować i dać z siebie więcej. Dlaczego? Przede wszystkim to naturalne, że może „nie kliknąć”, że nie połączy was przysłowiowa chemia. Poza tym, jak wspomniałyśmy na początku, ghostowanie może okazać się niezwykle krzywdzące. Osoba, wobec której postąpicie w ten sposób, może zacząć się zastanawiać, o co chodzi i co poszło nie tak. Może kontynuować ten overthinking i pomyśleć „co jest ze mną nie tak?” – szczególnie, jeżeli doświadczyła czegoś podobnego w przeszłości. Odpowiedź często brzmi „nic”, jednak czasem trudno to sobie uświadomić. Ghostowanie nie jest fair i nie ma w tym nic fajnego czy przyjemnego. W zdecydowanej większości przypadków świadczy nie o osobie ghostowanej, ale o ghostującej. No i jeszcze jedno. Wysłanie anti-ghostingowej wiadomości może okazać się dla nas korzystne w przyszłości. Szukając prawdziwej miłości, warto bowiem otwarcie komunikować nasze potrzeby, sprecyzować i mówić o oczekiwaniach.  

Anti-ghosting trend – co napisać osobie, z którą nie chcemy dłużej randkować?

Pozostaje więc pytanie: co napisać osobie, z którą nie chcemy dłużej randkować? Wbrew pozorom anti-ghostingowa wiadomość nie musi być długa, skomplikowana, do tego przepełniona pięknymi, ale jednocześnie pustymi frazesami. Teksty w stylu „mam teraz bardzo dużo pracy” również mogą okazać się średnio trafione, jeżeli mają niewiele wspólnego z prawdą (i jeśli osoba, do której chcemy wysłać wiadomość, wie, że wcale nie mamy dużo zobowiązań zawodowych). Lepiej napisać, że nie czujecie romantycznego vibe’u między wami albo że szukacie czegoś innego. Gotowych propozycji dostarcza... TikTok. Wydaje mi się, że nie pasujemy do siebie. Miło było cię poznać, ale myślę, że najlepiej będzie, jeśli każde z nas pójdzie w swoją stronę – podpowiada użytkowniczka popularnej aplikacji, która posługuje się nickiem @youtheceo. Szczerze mówiąc, nie uważam, by połączyło nas coś więcej. Myślę, że będzie lepiej, jeśli umówimy się z kimś innym. Powodzenia – brzmi kolejna opcja. 

Oczywiście każda relacja jest inna, a co za tym idzie: wymaga indywidualnego podejścia i oceny sytuacji. Być może definitywnie zakończysz daną znajomość, a może jednak zaproponujesz komuś przyjaźń czy inny rodzaj kontaktu pozbawiony romantyzmy? To zależy. Natomiast jedno jest pewne: lepiej nie podejmować decyzji pochopnie, bez zastanowienia. 

Anti-ghosting trend – kiedy wysłać wiadomość i zakończyć znajomość?

Anti-ghostingowa wiadomość to opcja dla osób, które są na tak zwanym talking stage albo mają za sobą maksymalnie kilka randek. Sprawdzi się, jeżeli dana relacja jest dość casualowa. W przypadku, nazwijmy to, bardziej zaawansowanych relacji, gdzie pojawiają się uczucia, być może potrzebna będzie szczera i trochę poważniejsza rozmowa na żywo. Warto o tym pamiętać przed kliknięciem „wyślij”.