Pielęgnacja skóry może skupiać się na różnych zagadnieniach. Jednym z nich jest przedłużenie jej młodego wyglądu. Dla jednych ta kwestia może być nieistotna, a dla drugich kluczowa. Najważniejsze, żeby postępować w zgodzie ze sobą i podążać za własnymi potrzebami, a nie za niedoścignionym kanonem piękna, który nakłada na nas ogromną presję. Wśród najbardziej skutecznych metod odmładzania skóry wymienia się botoks. Ostrzyki z toksyny botulinowej faktycznie wygładzają zmarszczki, ale do zabiegów może zniechęcać wykorzystanie igieł i ich cena. Z tego powodu wiele osób szuka zamienników do domowego użytku. Ostatnio pisaliśmy o odkryciu użytkowniczek TikToka, które zamiast kosztownych zabiegów wybrały botoks z pipety. Mieszanka kosmetyków pozwoliła im na uzyskanie zadowalających efektów. Na tym jednak nie koniec. Istnieje bowiem coraz więcej kosmetyków, które są w stanie prasować zmarszczki. Kluczowe dla takiego działania jest wykorzystanie odpowiednich składników. Tak zwane stymulatory młodości z retinolem na czele potrafią w krótkim czasie przynieść zauważalne efekty. Do listy bestsellerów, o których można powiedzieć, że są jak botoks w butelce, warto dopisać serum przeciwstarzeniowe z retinolem Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum.

Botoks z butelki – jak działa?

Jak działa botoks z butelki? W przypadku serum przeciwstarzeniowego z retinolem Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum aplikujemy na skórę aż trzy składniki z naszej listy stymulatorów młodości. W formule obok czystego retinolu występują bowiem peptydy i ceramidy, a każdy z nich odgrywa bardzo ważną rolę w procesie regeneracji skóry. Dzięki temu już po 12 tygodniach kuracji można gołym okiem zobaczyć efekty. Zawarty w formule retinol przyspiesza regenerację powierzchniowych warstw skóry, a do tego pozwala zredukować widoczne oznaki starzenia się skóry. Sprawia, że staje się zauważalnie młodsza. Jego działanie wspierają też peptydy. Z jednej strony zwiększają one wchłanianie retinolu, bo same posiadają zdolność niezwykle dogłębnej penetracji skóry, a z drugiej jeszcze wzmacniają odporność skóry i przyspieszają procesy naprawcze. Istotna jest też obecność ceramidów w formule tego przeciwzmarszczkowego serum. Te jednocześnie pomagają zwiększyć tolerancję skóry na czysty retinol i wzmacniają barierę wodno-lipidową. Najprościej ujmując tworzą cement międzykomórkowy, który pomaga zbudować mur chroniący nas przed utratą wody i poprawiający jej wchłanianie. W połączeniu wymienione składniki skupiają się na jak najbardziej efektywnej pielęgnacji odmładzającej skórę, która prasuje zmarszczki i poprawia jędrność skóry.

fot. materiały prasowe

Botoks z butelki – co daje według ekspertów?

Dlaczego tyle mówi się o skuteczności kosmetyków z retinolem w pielęgnacji przeciwstarzeniowej? Przede wszystkim za wyborem tego konkretnego składnika przemawiają opinie ekspertów i ekspertek. Polecają go swoim pacjentkom dermatolodzy i dermatolożki, a to dla wielu osób znacznie cenniejsza wskazówka, niż wiralowy kosmetyk z TikToka lub innego medium społecznościowego. Do tego formuła serum Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum została przebadana klinicznie i dzięki temu mogliśmy poznać opinie fachowców na jej temat. Czy ich zdaniem możemy spodziewać się młodszego wyglądu skóry po 12 tygodniach regularnego stosowania serum? Opinie są dość jednoznaczne. W 100% przypadków zaobserwowano redukcję zmarszczek i w 90% poprawę jędrności skóry. Dodatkowo badania ekspertów zestawiono z wynikami testu konsumenckiego. W nim 94% badanych wskazało na poprawę tekstury skóry. Podsumowując najogólniej działanie serum Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum można powiedzieć, że kosmetyk w uzasadniony sposób można nazywać botoksem w butelce. Jego formuła ma za zadanie codziennie dostarczać mocną dawkę czystego retinolu dla widocznych rezultatów przy minimalnym dyskomforcie. Serum zwiększa tolerancję skóry na czysty retinol i jest dedykowane do wszystkich rodzajów cery. Wrażliwa nie stanowi tu wyjątku. Z uwagi na to, że kosmetyk może być stosowany na dzień lub na noc, to przypominamy, że sięgając po retinol jako element porannej pielęgnacji, należy zabezpieczyć twarz kremem z filtrem SPF.

Botoks z butelki – opinie użytkowniczek

Przed zakupem nowego kosmetyku staramy się zawsze znaleźć opinie na jego temat. Dzięki temu dowiadujemy się często nie tylko o zaletach, które są podkreślane w opisie produktu, ale również ewentualnych wadach, które mogą nas zniechęcić do wyboru danego specyfiku. Jakie opinie o Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum znaleźliśmy w sieci? Trzeba przyznać, że dość jednoznaczne, bo kosmetyk w popularnej perfumerii internetowej zebrał wyłącznie najwyższe noty. Na szczęście nie musimy się domyślać, co spowodowało, że użytkowniczki tak chętnie dawały mu 5/5 gwiazdek. Ich recenzje wszystko objaśniają i wskazują, czego można się spodziewać używając tego serum.

Uwielbiam to serum marki Kiehl's. Pieczołowicie dobieram produkty do pielęgnacji skóry i zwracam uwagę na to, co kupuję. Stosuję to serum retinolowe rano i wieczorem, a w ciągu dnia nie zapominam o filtrze SPF, który jest niezbędny w połączeniu z retinolem. Produkt obiecuje widoczne rezultaty po 12 tygodniach, ale ja osobiście zauważyłam je znacznie wcześniej. Moja skóra stała się jędrniejsza, a jej struktura jej wyraźnie gładsza – podzieliła się swoimi wrażenia Julianna.

Uwielbiam retinol! W tym produkcie mogę go polecić szczególnie. Retinol, peptydy i ceramidy wzmacniają funkcje bariery ochronnej skóry i widocznie ją napinają. W ogóle mnie nie podrażnia, właśnie ze względu na formułę, a wypróbowałam już niezliczoną ilość produktów z retinolem. To serum to świetna inwestycja, a dozowanie za pomocą pompki sprawia, że produkt wystarczy na długo – zrecenzowała kosmetyk Izabella.

To mój pierwszy kosmetyk marki Kiehl's i jestem bardzo zadowolona. Serum jest delikatne, świetnie się rozprowadza, natychmiast się wchłania i nie pozostawia wrażenia lepkości. Stosuję je głównie wieczorem i czasami rano, po którym aplikuję produkt z filtrem SPF. Retinol zawarty w tej formule zapewnia naprawdę świetne rezultaty. Już po 14 dniach widzę, że moja skóra jest jędrniejsza. Polecam – napisała Weronika.

Jeżeli poza serum Kiehl's planujesz kupić jeszcze inny kosmetyk tej marki to w ramach Szaleństwa Zakupów, które odbędzie się w dniach 13–16.10.2022, możesz to zrobić wykorzystując kod rabatowy. -25% na zakup drugiego produktu obowiązuje w butikach Kiehl's oraz w sklepie internetowym.

 

Zobacz także: