Dziś wszyscy mówią o Met Gali 2021 i nic w tym dziwnego. Jednak fanki i fani największych amerykański celebrytek i celebrytów są zawiedzeni. Takich topowych nazwisk, jak m.in: Beyoncé, Bella Hadid, Kylie Jenner, Blake Lively, Lady Gaga, Nicki Minaj nie mogliśmy ujrzeć na liście gości. Trudno się dziwić, skoro od wielu lat to właśnie one przyciągały największą uwagę swoimi absolutnie zachwycającymi (albo szokującymi) stylizacjami.

Met Gala – kto się pojawił, a kto nie?

Nie ma w tym żadnego spisku, dlaczego tak wielu artystów opuściło event. Każda z nieobecnych gwiazd miała inny powód lub też nie przyznała się oficjalnie, czemu tym razem nie przyszła na Met Galę. Mimo to, na TYM czerwonym (a w zasadzie beżowym) dywanie nie brakło znakomitych osobistości. Temat „American Independence” najpoważniej potraktowała Jennifer Lopez, która pokazała się w kowbojskiej stylizacji od Ralpha Laurena. Obok JLo nie zabrakło Bena Afflecka, z którym wymieniała czułości (kochamy tę parę!). Wśród pozostałych kreacji królowała czerń. Zdziwione oczy wszystkich skierowane były na oryginalny outfit Kim Kardashian, którą ciężko było w nim rozpoznać! Tym, który złamał zasady dress code’u, okazał się być Timothée Chalamet – na galę założył trampki! Ale w końcu Conversy to prawdziwy symbol USA! Nie zabrakło również politycznych przesłanek, które manifestowała m.in. Cara Delevigne. Dlaczego jednak tak wiele gwiazd zrezygnowało z udziału w tym kultowym już amerykańskim wydarzeniu?

Met Gala 2021 – dlaczego zabrakło na niej Beyoncé?

Beyoncé w tym roku obchodzi 40. urodziny i świętuje je z rodziną w Europie! Fanki i fani mieli nadzieję, że gwiazda powróci z Cannes na czas wydarzenia do Stanów, jednak Bey konsekwentnie odmawia pokazania się na Met Gali. Nie widzieliśmy jej na tej imprezie od 2016 roku. W końcu za każdym razem wyglądała olśniewająco i to zawsze w kreacjach od Givenchy. W jednym z wywiadów wyznała, że teraz chce cieszyć się życiem i walczyć z nierównością systemową.

Met Gala 2021 – dlaczego zabrakło na niej Kylie Jenner?

Siostry Kardashian z radością pozowały dla fotoreporterów na Met Gali. Kim Kardashian wyglądała w tym roku najbardziej spektakularnie. W Nowym Jorku w pięknej sukni zaprezentowała się także Kendall Jenner. Tym razem nie zobaczyliśmy jednak jej siostry – Kylie, która odwołała swoje przybycie raptem kilka godzin przed wydarzeniem! Bardzo nad tym ubolewała, a swoją nieobecność usprawiedliwiła ciążą. W końcu najmłodsza Kardashianka niedawno potwierdziła, że spodziewa się drugiego dziecka!

Met Gala 2021 – dlaczego zabrakło na niej Lady Gagi?

Najbardziej kontrowersyjna artystka, znana z mięsnej kreacji, powiedziała, że nie chce już więcej nikogo szokować. Czy to prawda? Na pewno będziemy jeszcze mieli okazję się dowiedzieć. Piosenkarka nie pojawiła się także na niedzielnym rozdaniu nagród muzycznych - MTV VMA. Po hitowym filmie A star is born z Bradleyem Cooperem, Lady Gaga stwierdziła, że ma ważniejszą misję niż szokowanie ludzi. Chce dawać ludziom miłość poprzez swoją sztukę.

Met Gala 2021 – dlaczego zabrakło na niej Nicki Minaj?

Nicki Minaj w przeciwieństwie do wspomnianych wyżej gwiazd, swoje zdanie na temat Met Gali wyjaśniła w serii tweetów. Możemy dowiedzieć się z nich, że Nicki nie jest przekonana co do szczepienia przeciwko COVID-19, a było ono  wymagane, by wziąć udział w wydarzeniu. Gwiazda dodała, że jeśli będzie chciała się zaczepić, zrobi to, ale nie dlatego, bo tak chcą organizatorzy Met Gali.

Met Gala 2021 – inne gwiazdy, które nie pojawiły się na wydarzeniu

Met Gala 2021 była w tym roku uboższa o wielu kolorowych gości. Z różnych powodów, najczęściej związanych z obowiązkami w pracy, zrezygnowały również takie gwiazdy, jak: Blake Lively z Ryanem Reynoldsem, Selena Gomez, Katy Perry, Bella Hadid, Zendaya, Dua Lipa, Sarah Jessica Parker, Tom Brady i Gisele Bundchen, Madonna, Taylor Swift. Czy możemy liczyć na ich obecność w maju, podczas drugiej części tegorocznej edycji Met Gali? Przekonamy się na wiosnę!

Zobacz także: